[ Maerko @ 05.07.2004. 00:42 ] @
Hteo bih da poslujem preko 2co, 5.5% + $0.45 mi savrseno odgovara, i sve ostalo mi se cini da je u redu,lako koriscenje servisa itd... Pa me stoga zanimaju SVA Vasa losa iskustva vezana za ovaj 3rd p.p. , sta je to sto bi moglo odjednom naopako da krene ?! Cak i ukoliko neko ima i najmanju sitnicu da kaze na ovu temu bio ih mu zahvalan...
[ PavleBgd @ 23.07.2004. 08:54 ] @
Firma koja je u SCG treba da omoguci on-line kupovinu kupcima koji su u SCG takodje, pogledaj moje pitanje:

Do we need to have US Bank Account if we want to transfer money from our 2checkcout account to our bank account in Belegrade?

You didn't answer me with which bank's from Serbia your service can wire transfer money?

Also, could you provide me with link to any of your customers from Serbia?

Njihov odgovor:

Dear Sir,
"
I apologize for the delay in responding to your inquiry. At this time we are not able to transfer funds to Serbia in your currency. We can transfer in US dollars at a fee of $12.00 per wire transfer. You will need to have an US bank account to receive the payment. I apologize however we are unable to provide you a link to any of our customers in Serbia.
--
"

Mozete da primetite da uopste nije odgovrio na moje pitanje u koje SCG banke se salje novac, mozda nemaju vremena?
Elem, kako da firma koja postoji samo u SCG otvori US bankovni racun? I koliko to kosta? Slanje US ceka ne dolazi u obzir, cuo sam da se ti cekovi izgube uz put, a ko moze nasoj PTT da veruje na rec.
[ anon7994 @ 01.08.2004. 12:48 ] @
Citat:
PavleBgd

Mozete da primetite da uopste nije odgovrio na moje pitanje u koje SCG banke se salje novac, mozda nemaju vremena?
Elem, kako da firma koja postoji samo u SCG otvori US bankovni racun? I koliko to kosta? Slanje US ceka ne dolazi u obzir, cuo sam da se ti cekovi izgube uz put, a ko moze nasoj PTT da veruje na rec.



Lepo ti je odgovorio da ne mogu da ti posalju novac u dinarima, vec iskljucivo u americkim dolarima. Znaci potrebno je da odes u tvoju banku, i da ih zamolis da ti otvore devizni racun u dolarima. Kad tu urade, zamolis ih da ti daju SWIFT instrukcije za placanja iz inostranstva. Jednostavno.
[ stdlib.h @ 01.08.2004. 22:47 ] @
Evo ja cu da ti kazem dva razloga zasto ih ja ne koristim, iako sam registrovao nalog kod njih pre dve godine -

a) 5.5% fee je prevelik, u poredjenju sa nekim drugim servisima, sopstvenim merchant accountom ili u kontekstu nekih vecih cifara
b) 2co ima bulju od supporta!!!

Bili su jebeno brzi nekada davno, sada su katastrofa. Na neke tickete mi uopste nisu ni odgovorili, iako su jako vazni (SWIFT podesavanja bez kojih ne mogu da povucem kes!) A "I apologize for the delay in responding to your inquiry." ne da im ne radi poso, nego jos pogorsava stvar. Zajebi ti a izvinjenja kad je kes u pitanju :)

Oces jos?

Sta znam, troskovi i support su sasvim dovoljan razlog da pljujem neki procesor, pa makar to bio i 2co koji je ipak brend :)

Pozdrav!
[ McKracken @ 02.08.2004. 01:19 ] @
Jedan od razloga zasto ne mogu da odgovore na sva pitanja su i pitanja kao sto je postavio Pavle.

Odakle ti ideja da ce neko da ti salju pare u dinarima?

A sad, jednostavan nacin: Odes u banku, otvoris devizni racun za svoju firmu.

Uzmes transfer instrukcije, uneses na 2 checkout.com i uzivas.

Kad ti novac stigne, odneses u banku fakuru koju napravih prema 2checkoutu i potpises "letter of credit".

edit: tek sad videh da hoces da oni procesiraju naplate sa SCG.. Za tako nesto ti preba domaci procesor, jer mozes imati problema sa ulazom/izlazom novca iz zemlje (a i cela konstrukcija je malo naopaka).



stdlib.h: ako vec pljujes 2co, reci sta je bolje?

inace:
Citat:
Na neke tickete mi uopste nisu ni odgovorili, iako su jako vazni (SWIFT podesavanja bez kojih ne mogu da povucem kes!)


Kakva podesavanja? Instrukcije za transfer su jako proste, a unosenje nije nikakva pamet, samo treba procitati ceo papir koji ti je banka dala.
[ stdlib.h @ 02.08.2004. 13:18 ] @
iKobo? besplatan signup, manji processing fee, besplatna ATM kartica, manji troskovi za povlacenje kesa na POS-u, troskovi odrzavanja kartice, bez ikakvih limita po ATM/POS transakciji (u poredjenju sa 2co-ovih $307) itd. itd.

Ne kazem da nema (krupnih) mana, ako hoces, mogu i njih da pomenem, mada mislim da se o tome dovoljno prica na sticky iKobo topicu, ali jebiga, meni su se pokazali kao znatno povoljniji od 2co i sa znatno boljim supportom, pored svega ostalog sto pomenuh. U svakom slucaju, najbolja varijanta je sopstveni merchant account, ali ne sumnjam da na netu ima tuce kvalitetni(jih)h 2co alternativa, samo ih treba naci.

Sto se tice tvoje opaske oko SWIFT-a, nije mi bio prvi put da to popunjavam online - secam se da sam imao problema da ispunim sva trazena polja na 2co - kakve veze ima da li je to moj problem (kao sto jeste, ali ne sa citanjem SWIFT instrukcija) ili njihov, ili problem moje banke - ako ja postavim 2 ticketa i na jedan ne odgovore uopste a na drugi odgovore posle 15 dana, vrlo rado cu ih 'pohvaliti' za azurnost, kapiras?



[ McKracken @ 02.08.2004. 13:39 ] @
Citat:
ali ne sumnjam da na netu ima tuce kvalitetni(jih)h 2co alternativa, samo ih treba naci.


Ja sam dugo trazio :) i jos nisam nasao nijedan (sto ne znaci da sam prestao da trazim)

Npr. iKobo takodje ne odgovara bas azurno na pitanja, itd. Inace, ako dizes vise od 307$ dnevno, mnogo vise se isplati wire transfer.
[ stdlib.h @ 02.08.2004. 13:58 ] @
kako bre nije azuran support? jesi isao na lajv chet?

ne dizem vise od $307 dnevno, ali mi je bezveze da me forsiraju sa tim limitima - ne kapiram koja im je to fora - ako se cigance za $2-3 koliko dobiju po ATM/POS transakciji onda su stvarno lamoxi (btw, ja kapiram taj limit kao limit po transakciji, a ti ga pominjes kao dnevni limit, ko je od nas dvojice u pravu?). sasvim je korektno da nema ni jednog ni drugog limita, svaki limit je los. :)

do sada sam uvek koristio wire za povlacenje kesa, ali je pocelo da me gusi cekanje po 7-10 dana dok mi novac stigne u scg - zato mi se svidja ova intercash alias ikard varijanta - cim legne novac na racun, odmah mi je dostupan.

stvar je jako relativna, ako prodajete neku materijalnu stvar, ne bih vam preporucio iKobo jer imaju PREVISE striktnu chargeback politiku - lako se moze desiti da vam zamrznu ne 50, nego cak 100% kesa na 90 dana bez ikakve kamate ili slicne stimulacije sto je pederska fora. tu su i blokiranja naloga iz scg po defaultu kao i limiti koji su vise nego smesni - istini za volju, sve se lako da srediti uz par licnih dokumenata, ali da je cimanje - jeste.

a i procesiranje ISKLJUCIVO Visa kartica je veliko ogranicenje - Mastercard ih je odjebo zbog previse chargebackova, AMEX takodje.

medjutim, ako se poklopi da se bavite biznisom koji ne podilazi njihovoj striktnoj refund politici a da pritom imate iskljucivo musterije koje poseduju Visa karticu (sto vrlo lako moze da NE bude slucaj), siguran sam da je iKobo prava stvar za vas.