[ Dragi Tata @ 05.07.2004. 21:53 ] @


http://www.computerweekly.com/...rID=1&sSearch=&nPage=1

"
For example, Windows security holes generally receive a lot of press because of the software's popularity, but the statistics show that Windows is not the subject of significantly more advisories than other operating systems. Windows XP Professional saw 46 advisories in 2003-2004, with 48% of vulnerabilities allowing remote attacks and 46% enabling system access, Secunia said.

SuSE Linux Enterprise Server (SLES) 8 had 48 advisories in the same period, with 58% of the holes exploitable remotely and 37% enabling system access. Red Hat's Advanced Server 3 had 50 advisories in the same period - despite the fact that counting only began in November of last year. Sixty-six percent of the vulnerabilities were remotely exploitable, with 25% granting system access.

Mac OS X does not stand out as particularly more secure than the competition, according to Secunia.

Of the 36 advisories issued in 2003-2004, 61% could be exploited across the internet and 32% enabled attackers to take over the system.

The proportion of critical bugs was also comparable with other software - 33% of the OS X vulnerabilities were "highly" or "extremely" critical by Secunia's reckoning, compared with 30% for XP Professional and 27% for SLES 8 and just 12% for Advanced Server 3. OS X had the highest proportion of "extremely critical" bugs at 19%.

Sun Microsystems' Solaris 9 saw its share of problems, with 60 advisories in 2003-2004, 20% of which were "highly" or "extremely" critical.

Comparing product security is difficult, and has become a contentious issue recently with vendors using security as a selling point.

A recent Forrester Research study compared Windows and Linux supplier response times on security flaws and was heavily criticised for its conclusion that Linux suppliers took longer to release patches. Linux suppliers attach more weight to more critical flaws, leaving unimportant bugs for later patching, something the study failed to factor in, according to Linux companies."

[ Palma @ 05.07.2004. 22:21 ] @
I nek posle neko kaže kako je njihov, toliko hvaljeni Linux, bezbedan. A i koga briga što je Linux bušan k'o sito - ionako ga niko ozbiljan ne koristi

[ popeye @ 05.07.2004. 23:02 ] @
U kodu Windowsa je sakriven špijunski softver i svakodnevno se pojavljuje na stotine virusa.
[ Dragi Tata @ 05.07.2004. 23:07 ] @
Ma u Windowsu je špijunski kod bar skriven - u Linuxu ga svako vidi a svi se prave ludi. Samo što ne deli vizit karte "Aleksa Žunjić, sreski špijun".
[ popeye @ 05.07.2004. 23:16 ] @
E to je sloboda. Transparentno. :)
[ caiser @ 06.07.2004. 00:09 ] @
Naravno. Da smo tamo-neki paranoici mi lepo mozemo da izbacimo taj deo koda. Ono sto nam smeta kod windows-a je nemogucnost da tako nesto uradimo. Uskracuje nam se najosnovnije pravo na privatnost. Uzas!
[ srki @ 06.07.2004. 01:13 ] @
I vi ste mi neki gurui kada ne mozete da izvrsite debug i promenite kod windowsa. Pravi gurui pisu copy con program.exe. Sve treba na tanjiru da vam se servira.

Ozbiljno, kako mislis da obican korisnik promeni kod? Pa njemu je svejedno da li je kod otvoren ili zatvoren. A vece firme boli uvo, ionako sve vece kompanije dobijaju izvorni kod windowsa. A i imas izvorni kod za windows2000 za koji su isto svi pricali da ima backdoors. I sta je pronadjeno? Nista!
[ caiser @ 06.07.2004. 08:51 ] @
Ma sta obicne korisnika zabole da li ih neko spijunira ili ne? :) Nas posao kao administratora je da obezbedimo da se to ne desava u firmama gde radimo. A sad zasto to da uradimo na tezi nacin kad moze i na laksi? :)
[ Not now, John! @ 06.07.2004. 09:41 ] @
Citat:
srki:A i imas izvorni kod za windows2000 za koji su isto svi pricali da ima backdoors. I sta je pronadjeno? Nista!

Pronađeno je to da .BMP fajl može da se iskoristi za širenje virusa. Meni je to dovoljno.
[ B o j a n @ 06.07.2004. 11:07 ] @
e caiser: deca se igraju, chill


one word: rbac

[ tdjokic @ 06.07.2004. 11:25 ] @
http://www.distrowatch.com/weekly.php?issue=20040705#2


Even some of the Microsoft-friendly news services were outraged by the latest security holes in the software giant's browser and web server allowing an exploit to compromise users' passwords and other confidential information. Many prominent organisations, such as the US Department of Homeland Security, as well as popular news publications have issued strong recommendations that Internet users download one of the open source browsers, rather than continue using Internet Explorer.
[ popeye @ 06.07.2004. 11:28 ] @
Citat:
Bojan:rbac


Otkud njima rbac?
[ B o j a n @ 06.07.2004. 11:37 ] @
ne znam na sta konkretno mislis

ali ako mislis na windows, pogledaj ovo:

http://www.microsoft.com/techn...ogies/management/athmanwp.mspx
http://www.winnetmag.com/Windo...es/ArticleID/38775/pg/2/2.html

mislim, microsoft nije bas kompanija "od juce".
[ popeye @ 06.07.2004. 11:46 ] @
Kako nije? U poređenju sa UNIX platformama, rbac imaju tek od jutros (win2003). ;)


Da ne zaboravim siguran sam da postoji skrivena "Spy" uloga za viruse i špijuniranje nelegalnih kopija.
[ littleboy @ 06.07.2004. 11:59 ] @
Koje ste vi woone ... bruka l;)
[ srki @ 06.07.2004. 12:12 ] @
Citat:
tdjokic
Even some of the Microsoft-friendly news services were outraged by the latest security holes in the software giant's browser and web server allowing an exploit to compromise users' passwords and other confidential information.


Ja godinama ne koristim IE a koristim windows. U cemu je problem? IE se dugo nije razvijao.
[ dinke @ 06.07.2004. 13:19 ] @
Sigurnost sistema pre svega zavisi od administratora. Dobar admin će naći načina da čak i windoze učini sigurnim a lošem ne vredi ni open bsd (koji se u određenim krugovima kotira kao jedan od sigurnijih sistema današnjice).
Citat:
srki: Ja godinama ne koristim IE a koristim windows. U cemu je problem? IE se dugo nije razvijao.

Pa ko im brani da ga razvijaju :) ? No, kad smo već kod IE-a evo jednog mail-a koji mi je danas prosledio kolega iz firme. Mail prenosim u celini.
Citat:
From: Info Microsoft [mailto:[email protected]]
Sent: 5. jul 2004 21:03
To: Info Microsoft
Subject: Važno obaveštenje: DownLoad.Ject



Microsoftovi timovi su potvrdili postojanje bezbednosnog problema poznatog pod nazivom Download.Ject koji pogađa korisnike koji koriste Microsoft Internet Information Services 5.0 (IIS) i Microsoft Internet Explorer komponente operativnog sistema Windows. Download.Ject je poznat i pod nazivima JS.Scob.Trojan, Scob i JS.Toofer.



Obraćamo vam se kao našem korisniku kako biste imali informacije i resurse koji su vam neophodni da biste otkrili bezbednosni problem koji se može pojaviti kod vaših korisnika.



Microsoftovi detalji obaveštenja za podršku proizvoda:

Microsoft je objavio konfiguracionu izmenu koja se odnosi na nedavni napad na program Internet Explorer poznat pod imenom Download.JECT.



Uz to, Microsoft je objavio članak u Bazi znanja (Knowledge Base 870669), koji pruža informacije koje administratori mogu iskoristiti radi primene ove izmene ručno u svom okruženju i da bi primenili izmenu u svojim mrežama. Ovaj članak Baze znanja je dostupan na stranici:



http://support.microsoft.com/default.aspx?kbid=870669



Korisnicima se savetuje da pročitaju članak u Bazi znanja, da testiraju i primene izmene odmah u svojim okruženjima, ukoliko se odnose na njih.



Ukoliko imate neka pitanja u vezi sa bezbednosnom ispravkom ili njenoj primeni nakon čitanja gore navedenog članka, obratite se Microsoft Centru na telefon 011 330 55 00.



Hvala,

Microsoft PSS Security Team

Uzgred, IE je na kompjuteru sa koga ovo pišem *deinstaliran*. A da se ja lično pitam, one "developere" koji su dozvolili da im <input type="crash"> (vidi http://secunia.com/advisories/8642/) zakuca browser (ponekad i ceo sistem) bih poslao na Novi Zeland da čuvaju ovce do kraja života. O sigurnosti operativnog sistema koji ovakav browser drži kao sistemsku komponentu ne treba trošiti reči.

Pozdrav
Dinke
[ popeye @ 06.07.2004. 13:31 ] @
Šta fali Novom Zelandu?
[ Dejan Lozanovic @ 06.07.2004. 13:42 ] @
Citat:
Srki:
I vi ste mi neki gurui kada ne mozete da izvrsite debug i promenite kod windowsa. Pravi gurui pisu copy con program.exe. Sve treba na tanjiru da vam se servira.


Evo ga jos jedan Zarko Radosavljevic
[ srki @ 06.07.2004. 19:18 ] @
Sto, nije valjda rekao da je menjao kod windowsa? :-)))
[ impaque @ 06.07.2004. 19:20 ] @
Hahahah Žarko, Žarko... ;)
[ caiser @ 06.07.2004. 19:43 ] @
Citat:
B o j a n:e caiser: deca se igraju, chill


Ma nema bre chill. U ratu dobra protiv zla nema ni trenutka za gubljenje. Ako se samo na tren opustimo zavesce totalni monopol i onda ce sve da nas spijuniraju. Zabranice open source i zamenice ga svojim nazadnim closed source tehnologijama a onda smo najebali.
[ degojs @ 06.07.2004. 19:53 ] @
Koje su to napredne open-source tehnologije? :))) Ping i pwd u komandnoj liniji :))) Napredak a? Pa to postojalo pre više od 20 godina. Uuuu.. imate OpenOffice (nastao iz closed-source Star Office, isto kao i Mozilla.. ) Mašala..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 06.07.2004. u 15:59 GMT]
[ popeye @ 06.07.2004. 19:55 ] @
Windows nema pwd...
[ degojs @ 06.07.2004. 20:00 ] @
A pwd je došao sa Linuxom? :)))
[ popeye @ 06.07.2004. 20:06 ] @
Kaskate i za pretečama Linuxa. Samo što se tiče virusa ste napredni.

I špijuniranja, naravno. :)
[ degojs @ 06.07.2004. 20:12 ] @
Ma nama to ni ne treba bre, u tome se i ogleda napredak. A vama je komandna linija još uvek sve i svja, šta da ti pričam, znaš ti to bolje od mene. A i tu komandnu liniju ste pruzeli sa "nazadnog closed source" Unixa.. isto kao što i GUI preuzimate sa Windowsa.

Nakon 20+ godina, open source "izmislio" komandnu liniju hehe E ovo je dobro :))

Svaka pišljiva igrica meseca na Windowsu donosi više novina nego Linux od kako je nastao..

Što se virusa tiče, već sam odgovorio: http://www.elitesecurity.org/tema/59831/1#382945
[ popeye @ 06.07.2004. 20:16 ] @
Ako ćemo da se vređamo i vi ste nastali od DOS-a. :) (Nije politika, nije politika).

Citat:
degojs:Nakon 20+ godina, open source "izmislio" komandnu liniju hehe E ovo je dobro :))


Ko je to rekao? Nepošteno se grudvaš. ;)
[ degojs @ 06.07.2004. 20:24 ] @
Jesmo bato, bili smo na DOS-u, ali koliko ljudi danas koristi isti? Vidiš i to je napredak. A vi i dalje morate u konzolu. I sad je to napredak :) U 2004. godini, oni još drndaju po konzoli, isto kao i pre 20+ godina.. hehe.

Citat:
Ko je to rekao? Nepošteno se grudvaš. ;)


Što se tiče komandne linije, tvoj kolega reče da je closed source nazadan, pa je komentar bio na tu temu - nazadan closed source, a vidi, sve ste prepisali sa closed source sistema, uključujući i komandnu liniju i sve ostalo. Mislim.. smešno.

Vidi, onaj "pwd".. kome to treba na Windowsu? E to treba vama, kad se izgubite pa onda moraš pwd da bi znao gde si :)) Dođe vam kao kompas :) Napredak, nema šta :) A i to "pwd" je bre prepisano.. bre... :(
[ caiser @ 06.07.2004. 20:41 ] @
Kako koje napredne tehnologije? :) Pa Linux bre. :) Sta ce ti veci dokaz da je OpenSource napredniji od closed source-a od operativnog sistema bez virusa i skrivenih trojanaca koji sluze za prisluskivnje i spijuniranje korisnika. :)

A i pwd nije prepisan, vec napisan 'from the scratch'. :)
[ degojs @ 06.07.2004. 21:06 ] @
Čuj nemaš ti virusa na sistemima koji su tako zastupljeni kao Linux, nije to tajna. Nije to ništa specifično za Linux, već za sve te sisteme koje koristi max 2-3% korisnika kompjutera. Pa ti vidi sam šta je pre došlo, kokoška ili jaje :)
Ko će da piše virus za sistem koga koristi 1% ljudi i to su (u slučaju Linuxa) ljudi koji uglavnom dobro poznaju računare? Al' zato ih i ima 1%.. Pare i jare ne može.
Evo da ponovimo: http://www.elitesecurity.org/tema/59831/1#382945

Vidim, opet ste ostali bez argumenata, pa počinjemo sa bukvalnostima tipa "pwd nije prepisan već napisan from the scratch". Šta je sledeće: "ping", "cd" i "ls" nisu prepisani nego napisani from the scratch? :)


Google Zeitgeist, May/04.

Hebem ti, i ovaj Mac koji se prodaje na skupom hardveru plus je i OS, a i softver skup, vaš šije u zastupljenosti. Beži bre.. šta vam je tu izgovor? Da nije i Apple monopol?



[ Gojko Vujovic @ 06.07.2004. 21:11 ] @
degojs zašto si ti toliko isfrustriran linuxom?

Počinješ da ga pljuješ prvi i na temama gde ga niko ne spominje. Jedini pro-windoze argument ti je zapravo paljba po linuxu.

Ponašaš se kao najgori opensource zealot protiv kojih se kao boriš, eto..
[ popeye @ 06.07.2004. 21:15 ] @
Citat:
degojs: Jesmo bato, bili smo na DOS-u, ali koliko ljudi danas koristi isti?


Ne znam, al' kako vam rade ove poslednje verzije, mnogi bi se rado vratili na DOS. :)

Citat:
Što se tiče komandne linije, tvoj kolega reče da je closed source nazadan


Pogrešio čovek. Nije nazadan, nego loše napisan.
[ degojs @ 06.07.2004. 21:16 ] @
@Gojko:
Ja Advocacy ne shvatam ozbiljno niti je za mene ova priča ozbiljna. Volim da razglabam, a ništa protiv ne bih imao da Linux bude još zastupljeniji, naprotiv, svi bi od toga imali koristi.

Gojko, a sa tobom lično ja više nemam šta da razgovaram, mislim da sam ti to već poručio na es-mods. I opet sad ponavljaš isto ono laganje ("Počinješ da ga pljuješ prvi i na temama gde ga niko ne spominje.", "Jedini pro-windoze argument ti je zapravo paljba po linuxu.") sa te teme na es-mods, te zaista nemoj više da mi se obraćaš dok ne naučiš da ne lažeš - nemamo jednostavno o čemu da pričamo.
[ tdjokic @ 06.07.2004. 23:19 ] @
Jedno ozbiljno pitanje, ali ZAISTA ozbiljno. Zanima me, a jasno mi je da nemam nikakvih znanja o tome pa pitam vas sa daleko vise znanja.

Pretpostavimo da se Linux malo prosiri ili se nekome jednostavno hoce da malo zeza i napise neki virus za (ili protiv :-) ) Linuxa. Da li se taj virus siri podjednako na sve Linuxe ili ne? Poznato je da distribucija ima vrlo mnogo ali je isto tako cinjenica da kernela ima samo nekoliko, pa sta tu odlucuje? Mozda jos nesto utice?
[ Nabukodonosor @ 06.07.2004. 23:45 ] @
Pa logicno je da ce se siriti na sve Linuxe, jer je kernel taj koji je bitan. Virus se napise za taj i taj kernel u kome je otkriven taj i taj propust i bice ranjive sve Linux distribucije koje koriste taj kernel.
[ popeye @ 07.07.2004. 00:15 ] @
Proširiti virus na Linux platformi je prilično jednostavno.

1. Napiši gadno programče u nekom jeziku koji poznaješ. Što je kod očigledniji (lošiji), to bolje - ne komplikuj.

2. Obavezno stavi i uputstvo za upotrebu (tzv. README) u arhivu.

3. Nadji javnu dopisnu listu ili forum (može i es).

4. Pošalji tu arhivu i naglasi da je u pitanju 0-day exploit za servis po izboru (apache ili ssh daju najbolje rezultate).

Ovo je osnovni nacrt, koji se može proširiti varijacijama na temu. Dokazano radi na svim distribucijama, prolazi sve antivirusne pakete i zaštitne zidove. Radi kako na enterprize, tako i na community verzijama.
[ impaque @ 07.07.2004. 00:48 ] @
Whoops, they did it again.
[ degojs @ 07.07.2004. 02:08 ] @
Citat:
sends itself to PC users as an attachment, and once the attachment is opened


Uuuu, velika opasnost, treba samo da skineš i pokreneš nepoznati exe. O da, treba da još budeš i ulogovan kao admin čini mi se.

Pa do koga je to - do korisnika ili do Windowsa?

State of the art :)
[ B o j a n @ 07.07.2004. 17:14 ] @
e degojs,

paz' ovo:

default windows 2k server install

imas potrebu da sfuras preko IIS-ovog ftp-a dvevno od 30 do 100 GB preko ipsec tunela.
masina je brand name p4 scsi raid sve krasno-fino

i to radi radi, i odjednom provalis da ftp hang-uje

i dobijes u event log-u vrlo informativan note:
Citat:

Unable to collect the FTP performance statistics. The error code returned by the service is data DWORD 0.
For additional information specific to this message please visit the Microsoft Online Support site located at: http://www.microsoft.com/contentredirect.asp.

naravno page na koji te upucuje je samo degenericna msdn search forma.


i naravno onda krenes po google-u ( koji nadje nesto korisnije ).
naravno "resenje" je vrlo user friendly i nimalo krpiticnije od tamo neke magije sa komandne linije!!
A prica kaze:


Citat:

RESOLUTION
To resolve this problem, run the following commands at a command prompt in the %SystemRoot%\System32 folder to unload and reload the IIS performance dynamic-link libraries (DLLs). After you run these commands, the warning messages are not logged:
unlodctr w3svc
unlodctr msftpsvc
unlodctr asp
unlodctr inetinfo
lodctr w3ctrs.ini
lodctr ftpctrs.ini
lodctr axperf.ini
lodctr infoctrs.ini





mislim JEBOTE !
o cemu ti pricas covece?!
hajde hajde lepo odjebi u skokovima i vrati se na counter/whatevergaming.
[ degojs @ 07.07.2004. 19:43 ] @
Citat:
imas potrebu da sfuras preko ..


Nemam potrebu.

Jesi ti onaj Bojan od pre što je pričao Tati da cima prozor Word-a pa će Windows da se resetuje ili da se pojavi BSOD?
Citat:
Evo ovako, jedan konkretan primer ...
Otvoriti word, prebaciti ga u osrednji prozor, uzeti title bar mišem, i vrteti ga što brže moguće po ekranu, tamo 'amo ... paf! Instant bsod ! L;)
Tested and checked ...


:))))

Cimaj ti njega samo sinko.. "tamo amo paf!"

[ Dejan Lozanovic @ 07.07.2004. 20:01 ] @
Citat:
degojs:
Jesmo bato, bili smo na DOS-u, ali koliko ljudi danas koristi isti? Vidiš i to je napredak. A vi i dalje morate u konzolu. I sad je to napredak U 2004. godini, oni još drndaju po konzoli, isto kao i pre 20+ godina.. hehe.


Hehe, kada je ta konzola toliko losa, reci mi sto onda MS nazaduje? kada je jedan od features-a Longhorna naprednija komandna linija . Ah taj MS pa momci su se navukli na neke droge, huh mora da je od svezeg vazduha na planinama
[ degojs @ 07.07.2004. 20:10 ] @
Pa zbog para :)))

Stalo je njima i do tih 1% konzola korisnika, pare su to, pa k'o vele daj ubaci i napredniju konzolu da ih malo namamimo.. Neke ljude mamiš sa 3D GUI i ostalim super stvarima, a nekima daš brate naprednu (od pre 30 godina) crnu pozadinu i slova i oni sretni :)

(Osim toga, konzola u longhornu će biti malčice drugačija..)
[ littleboy @ 07.07.2004. 20:14 ] @
Degojs, ti i dragi tata ste najveci patjenici na ovom forumu ... l;)

Hahahhahah l;) woone l;)
[ degojs @ 07.07.2004. 20:19 ] @
Ma idi bre.. nakon 30 godina Unixa, mi treba još da drndamo po konzoli, to je napredak? Mislim, nevezano za Linux.. bože sačuvaj.

Kad pogledaš druge stvari: softver, hardver ili čak programiranje --- kako to sve postaje lakše, itd. a ovi majstori udri po konzoli 30 godina pa to ti je i još se hvale sa tim :)))

E vidiš to su paćenici , a Tata i ja se zabavljamo.

Nego, imaš ti konkretno nešto da napišeš i pitaš ili se vaša priča opet svela na "odjebi", "zajebi", "vi ste paćenici" i slično :))))


[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.07.2004. u 16:23 GMT]
[ littleboy @ 07.07.2004. 20:22 ] @
Koji tje qrac u opste Linux desktop korisnici ... mislim, zabavnije je kad su vecina windows luzeri ... l;) pa izadje neki kulj virus tipa mydoom jeli ? pa onda rokaju sco.com

Konzola rulz.

http://www.voidnish.com/
l;)

P.S.

Flame me
[ littleboy @ 07.07.2004. 20:26 ] @
Pa ja bas zbog konzole volim Linux, BSD i slicne ... a vijerujem i vecina ostalih l;)

Pa nemam ... ali vi ste fenomeni... l;)

Cak su i oni linux lameri sto non stop govore linux rulz windows sucks prestali to da rade, ali zato ste vas dvoje preuzeli, samo je u pitanju Windows.
[ degojs @ 07.07.2004. 20:26 ] @
Kažem ja, nema ljudi koji toliko lepo pričaju o sebi kao vi, ono svaka druga vam je na tu temu :)))

Nećete baš direktno da pričate kako ste pametni, nego kao Windowsovci su luzeri :)))

Pa ste onda vi pametni, blago mami i tati :))
[ littleboy @ 07.07.2004. 20:31 ] @
Naravno da smo pametni ... a vi ste isfustrirani jer ne mozete kao u Windowsu da lako namjestite nesto pa morate malo da razmisljate ... sto vam nije jaca strana pa kao Linux sucks ... l;)

A "Mi" smo svi presli sa Windowsa na Linux l;) Znaci prosao sam point and click fazone i slicno l;))
Ono .. prosvijetljeni.

I ako ne znam da li kontas to ili ne ... nemam u opste nista protiv windowsa ... ali bas nista.

E odo vani, pa cu doci oko 12 da procitam jos gluposti koje se pisu na ovom forumu.
[ degojs @ 07.07.2004. 20:38 ] @
Instaliraš Linux pa si pametan :))) E ovde čovek svašta može da pročita :))

Citat:
Znaci prosao sam point and click fazone i slicno l;))


Pa smo se vratili na ono od pre 30 godina :)) Pametno :) A kad prođeš te fazone sa komandnom linijom, ajmo na bušene kartice, uuu to je pametno tek :)
[ caiser @ 07.07.2004. 20:49 ] @
Kolega je hteo da kaze da instalacija linuxa produhovljuje. Prosto te nekako ispuni, onako, nekim mirom i spokojem, dusevni mir i ti fazoni. Znas vec kako ide. Ne moras da brines niocemu. Znaci lepo kazes no-no virusima, no-no zlim cikama iz NSA-a, rdjavom kapitalizmu, sve je free (free kao sloboda govora, ne kao pivo za dz), i tako.

A za kartice, pa polako, ima vremena, doci ce i to na red. Ali bice to neke super brze kartice koje rade 10x bolje od longhorna i naravno bez virusa. Linux je samo pocetak. Prava revolucija tek predstoji. ¡No Pasarán! :o)
[ degojs @ 07.07.2004. 20:57 ] @
Pa slažem se ja da je instalacija Linuxa produhovljenje. Ono, vraćamo se nazad i odbacujemo pokvarenu civilizaciju.

Tako i oni što odu u manastir, pa nema struje, nema ovo, nema ono.. ti ljudi, kontam, to i rade zbog te duhovne strane.

U planinu bato :))) Điha konjo... điha!!! ;)

Citat:
A za kartice, pa polako, ima vremena, doci ce i to na red.


Eeee, pa kad će to doći bre? Samo mi reci kad? Svake godine ista priča - samo što nije došlo. Pa kad to dođe i bude bolje i degojs će, znaš ono "i tata bi sine". Al nikako da to dođe, u tome i jeste ceo fazon..
[ B o j a n @ 07.07.2004. 21:01 ] @
degojs:

Mene Ne morate da vas pozdravljam Mladen i mene kod Honze Iris Za iste zavrsen a koliko clanova koja se lepo svaki ima; nesto tanko. Aaaa.

Ne bih se sklapa sator, Kao san, Dunja i bolje drustvo i po drugi u visine nebekih sila!

Ocas. Momci. Staza koju sam dabra (na kraju nego komp Malo zbog toga mislim cudno mi ovde ni u opstini i licemera ali je uptrebljiv). Dugo: vec se pokvarila kola; a mi, nesto pre molim da se prebacim: skorupom i hranu Imam i to treba uvesti predmet na godinu. Izasao sam neke duseke pozdrave; New Orleans.

[ degojs @ 07.07.2004. 21:07 ] @
Bojane, radiš lepo k'o Linux ili su ti se od onog tvog cimanja Word-a izmešale reči u dokumentu.

Daj neku skriptu što piše pametno :)
[ caiser @ 07.07.2004. 21:08 ] @
Citat:
degojs: Eeee, pa kad će to doći bre? Samo mi reci kad? Svake godine ista priča - samo što nije došlo.


Jos malo pa sad ce. :) Samo relax and enjoy the view. :-p
[ caiser @ 07.07.2004. 21:24 ] @
Citat:
degojs: Pa slažem se ja da je instalacija Linuxa produhovljenje. Ono, vraćamo se nazad i odbacujemo pokvarenu civilizaciju.


Nihilizam bato. Odbacimo gubave OS-ove i napisemo svoj od nule. Tako se to radi.
[ Dragi Tata @ 07.07.2004. 21:27 ] @
Citat:
caiser: Kolega je hteo da kaze da instalacija linuxa produhovljuje. Prosto te nekako ispuni, onako, nekim mirom i spokojem, dusevni mir i ti fazoni. Znas vec kako ide. Ne moras da brines niocemu.


Što svojevremeno govorio moj ćale: socijalizam ljudima pruža radosti koje su onima u kapitalističkim zemljama potpuno strane. Zamisli tu radost kad naiđeš na benzin na pumpi ili šećer/zejtin/kafu u prodavnici, pa poneseš kući, a familija te gleda kao heroja, žena te ponovo ceni i poštuje, a komšije ti zavide i ogovaraju te. U kapitalizmu, sa druge strane, benzina uvek ima na pumpama i namirnica u prodavnicama, pa nikad ne možeš da osetiš takvu radost i duhovnu ispunjenost.

Tako i braća Linuxovci: kad instaliraju drajver dožive nirvanu, a ja i ne znam kad sam instalirao drajver pa mi ostaju samo alkohol i seks da me ispune mirom i spokojem.
[ degojs @ 07.07.2004. 21:31 ] @
Citat:
Nihilizam bato. Odbacimo gubave OS-ove i napisemo svoj od nule. Tako se to radi.

Još samo da nađete i korisnike za taj OS.
Tu ste već daleko odmakli od nule, čak ste na 1% :))

Citat:
napisemo svoj od nule

Pogrešno si napisao reč "prepišemo"
[ caiser @ 07.07.2004. 21:35 ] @
.
Citat:
Dragi Tata: familija te gleda kao heroja, žena te ponovo ceni i poštuje,.


Pa sta ima lepse od toga kad te deca i zena gledaju kao heroja? Boze, sta taj kapitalizam moze da napravi od coveka. :o)
[ caiser @ 07.07.2004. 21:36 ] @
Citat:
degojs: Pogrešno si napisao reč "prepišemo"


Pa nisam ni hteo da napisem "prepisemo", nego "napisemo". Trip, a? :)
[ caiser @ 07.07.2004. 21:40 ] @
Citat:
degojs: Još samo da nađete i korisnike za taj OS.
Tu ste već daleko odmakli od nule, čak ste na 1% :))


Pa cek degojs, necemo da se lazemo. Evo pogledaj statistiku. Lepo pise da Linux zauzima 31.03%.

http://s2.shinystat.com/cgi-bi...IPO=12&USER=miljan&L=1
[ degojs @ 07.07.2004. 21:41 ] @
Pa izgleda da jeste trip - samo bato, tripuje onaj ko priča "napišemo svoj OS od nule."

Gadan trip, gadan.. "napisali svoj OS od nule" :)))
[ degojs @ 07.07.2004. 21:43 ] @
Citat:
Evo pogledaj statistiku. Lepo pise da Linux zauzima 31.03%

Našao ti nekom da pričaš o tripu..


1% kaže Google. Ako oni lažu.. piši im.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.07.2004. u 17:46 GMT]
[ caiser @ 07.07.2004. 21:44 ] @
Ok, ok. Koristili su ljudi puno nula i puno jedinica pri pisanju OS-a, pa sta? :) Ne vidim gde je tu trip.
[ degojs @ 07.07.2004. 21:47 ] @
Videćeš kad te pusti. Aj spavni malo da dođeš sebi :)
[ caiser @ 07.07.2004. 21:49 ] @
Citat:
degojs1% kaže Google. Ako oni lažu.. piši im.


Google? To bese oni sto su ponudili 1GB free mail samo da bi skupljali podatke za NSA? Istu NSA za koju radi i M$? Pa nesto ne verujem ja mnogo u to istrazivanje. Ova statistika za koju sam stavio link je skroz nezavisna i u nju imam mnogo vise poverenja.
[ caiser @ 07.07.2004. 21:51 ] @
Citat:
degojs: Videćeš kad te pusti. Aj spavni malo da dođeš sebi :)


Maaaa, samo mi se zavrsio godisnji odmor pa sam srecan sto sam se vratio mojim Linux serverima. :-p
[ degojs @ 07.07.2004. 21:55 ] @
Jeste i Google laže :) Mislim da smo se složili oko svega konačno.
[ borstale @ 07.07.2004. 22:01 ] @
Citat:
caiser: Google? To bese oni sto su ponudili 1GB free mail samo da bi skupljali podatke za NSA? Istu NSA za koju radi i M$? Pa nesto ne verujem ja mnogo u to istrazivanje. Ova statistika za koju sam stavio link je skroz nezavisna i u nju imam mnogo vise poverenja.


Koliko god oni želeli da imaju moje podatke, toliko ja nemam nameru da ih krijem...
Gde god se okreneš, neko tripuje na teoriju zavere.
Ako nastaviš da vučeš za jezik i ovo će da se okrene na neku politiku.


___________________________________________________
DeGojsa za predsednika!
[ caiser @ 07.07.2004. 22:01 ] @
Citat:
degojs :Jeste i Google laže :) Mislim da smo se složili oko svega konačno.


U jeeee. Ne mogu da verujem, smorio sam velikog degojsa, smaraca nad smaracima. :))))))) Mislio sam da je to nemoguce. :) Samo mi odaj tajnu molim te, jel' u pitanju veliki broj poruka ili nebuloze koje sam pricao? :) Ili i jedno i drugo? :)
[ degojs @ 07.07.2004. 23:24 ] @
Nije valjda da odustaješ? ;)

Hehehe, ovako ja jednom zezao Danila i ja njemu napišem posle nešto kao "uu dobro ti ide, trudiš se da mi odgovoriš na sve a ja se baš zabavljam i gledam dokle ćeš", a on se naljutio kad je to pročitao, nešto u stilu "ne razumem takav vid zabave", i u odgovoru je bio strogo oficijelan :)))
[ Miroslav Strugarevic @ 07.07.2004. 23:29 ] @
Jel degojs? ti radis za MS? Bar sam tako cuo? Ako je tako onda nije ni cudo sto pljujes vise taj Linux kao da ti je najgori neprijatelj...
[ degojs @ 07.07.2004. 23:37 ] @
Radim, al tajno. Sad pošto sam ti to rekao, moram da te ubijem, znaš i sam kako to ide :)))
[ Miroslav Strugarevic @ 07.07.2004. 23:41 ] @
Da, da ;)
[ IHThUS @ 08.07.2004. 00:11 ] @
- Soko zove Orla, Soko zove Orla.
- Orao pao, Orao pao.
[ littleboy @ 08.07.2004. 00:26 ] @
Ko u opste zeli da Linux postane desktop distro ... ja ne. Mozda redhat, mandrake .. ali ok oni su vec pokazali da su loshi ...

Nista bez konzole.
[ -zombie- @ 08.07.2004. 06:57 ] @
Citat:
Dragi Tata:
Opet malo o sigurnosti


ko o čemu, baba o sexu..

[ caiser @ 08.07.2004. 07:04 ] @
Citat:
degojs: Nije valjda da odustaješ? ;)


Cuj odustajem. Zar si zaboravio da sam ja fanatik? :-ppp

Citat:
Hehehe, ovako ja jednom zezao Danila i ja njemu napišem posle nešto kao "uu dobro ti ide, trudiš se da mi odgovoriš na sve a ja se baš zabavljam i gledam dokle ćeš", a on se naljutio kad je to pročitao, nešto u stilu "ne razumem takav vid zabave", i u odgovoru je bio strogo oficijelan :)))


Pa nisam ja tOwk. :) Ja znam i da se zezam. :)))))) Hehehehe, pozdrav za tOwka, gde god bio. ;)
[ degojs @ 08.07.2004. 07:21 ] @
Citat:
zombie
ko o čemu, baba o sexu..


"Baba o seksu"? Čuo sam ono "baba o uštipcima", ali ovo..

Baš ste vi Linuxovci užas - sa babama o seksu :) Valjda što volite konzolu koju je koristio i vaš deda :)

Ili pošto je tema sigurnost, možda ti sa babom o sigurnom seksu? ;)
[ caiser @ 08.07.2004. 07:23 ] @
Evo kako Linux postaje user friendly cak i za sys admine.

http://www.cs.unm.edu/~dlchao/flake/doom/

Ovo je neverovatno dobro i humano resenje jer ne samo sto unosi zabavu u mucan posao sistem administratora vec pomaze i u lecenju frustracija. Dok windows ide na potpuno drugu stranu i samo generise sve vece frustracije. Ja sam za to da svi poslodavci koji insistiraju na windows-ima placaju specijalno osiguranje za svoje zaposlene koje bi se koristilo samo za lecenje frustracija koje su izazvane silnim padovima, BSOD-ima, virusima, sl.
[ Palma @ 08.07.2004. 07:28 ] @
Citat:
littleboy:
Ko u opste zeli da Linux postane desktop distro ... ja ne. Mozda redhat, mandrake .. ali ok oni su vec pokazali da su loshi ...

Nista bez konzole.


Pa to ste vi pričali non-stop. Kao, Linux će da oduva Win sa desktopa, još samo godinu dana, samo što nije i tako te nebuloze. A sad kad ste ostali bez argumenata, pričate kako i ne želite da Linux postane desktop distro. U stvari, to pričaš ti pa unosiš seme razdora u Linux tabor. I da bre, nema vi tu šta da želite ili ne želite, Linux neće da prodre na desktop, pa želeli vi to ili ne


[ degojs @ 08.07.2004. 07:34 ] @
Pazi, ovo je novi momenat na Advocacy: razdor u komuni.

Jedan viče "Linux ne treba ni da dođe na desktop" (littleboy), a onaj drugi priča sve super za Linux desktop (tdjokic). Ne zna se više koji pije a koji plaća :) Trokirali načisto.

Momci, vi treba sa nama Windowsovcima da se svađate, a ne između sebe :) No, no..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.07.2004. u 03:38 GMT]
[ caiser @ 08.07.2004. 07:37 ] @
Citat:
Palma: nema vi tu šta da želite ili ne želite, Linux neće da prodre na desktop, pa želeli vi to ili ne ;)


Kako bre nece?! Sacekaj samo da se zavrsi projekat sa karticama. Onda cemo da vas pitamo. :-p
[ caiser @ 08.07.2004. 07:41 ] @
Citat:
degojs: Momci, vi treba sa nama Windowsovcima da se svađate, a ne između sebe :) No, no..


Degojs, mislim da si pogresno napisao Windowsovcama. :)
[ degojs @ 08.07.2004. 07:45 ] @
Ma jok, pa zna se ko su ovce bre za šišanje: oni što programiraju za dž.

Nije li Tata jednom lepo pojasnio što vam je maskota ona ovca (gnu)? ;)

Vama ide to sa ovcama i stokom.. planina i livade i to.. điha konjo.. điha :)
Pa stavio sam ti onu pesmu Miroslava Konzole..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.07.2004. u 03:47 GMT]
[ Palma @ 08.07.2004. 07:46 ] @
Kradeš fore Caiser, a?
[ degojs @ 08.07.2004. 07:47 ] @
Naučio sa linuxa, prepisivanje.. pfffff
[ caiser @ 08.07.2004. 07:50 ] @
Citat:
degojs: Vama ide to sa ovcama i stokom..


Ide, ide. Zato sve vise windowsovaca i prelazi na linux. :)
[ caiser @ 08.07.2004. 07:53 ] @
Citat:
Palma: Kradeš fore Caiser, a? :)


Zar ja? Ti si to mene posao sa nekim. :)
[ degojs @ 08.07.2004. 07:55 ] @
Citat:
Ide, ide. Zato sve vise windowsovaca i prelazi na linux. :)


Masovno prelaze a? Već ste na 1% :))) Al još taj projekat sa karticama pa će vas biti ihaaa-ha.

A ti si prešao kad? Pre? Pa si šta - pas ovčar ili čoban?
[ caiser @ 08.07.2004. 08:00 ] @
Citat:
degojs: Masovno prelaze a? Već ste na 1% :)))


Nezavisno istrazivanje (real-time btw) pokazuje da se taj procenat krece oko 30%.

Citat:
A ti si prešao kad? Pre? Pa si šta - pas ovčar ili čoban?


Ja sam orao koji lovi mlade windows jarice i prebacuje ih u Linux stado. :)
[ Palma @ 08.07.2004. 08:00 ] @
Citat:
caiser:
Zar ja? Ti si to mene posao sa nekim.


Pa jesam, ali nema ni veze. Vi ste svi ionaki isti, Resavska škola...
[ degojs @ 08.07.2004. 08:03 ] @
Citat:
Ja sam orao koji lovi mlade windows jarice i prebacuje ih u Linux stado. :)

Pa napisao vam Željko na ovoj temi lepo:
Citat:
- Soko zove Orla, Soko zove Orla.
- Orao pao, Orao pao.


Osim ako ne misliš "ja sam orao" (u svoje oranje) :)))
[ caiser @ 08.07.2004. 08:07 ] @
Ovaj Orao leti vrlo high i ne moze da padne. To je Orao revolucije i novih ideja.
[ Palma @ 08.07.2004. 08:07 ] @
Pao na 1%
[ Palma @ 08.07.2004. 08:14 ] @
Citat:
caiser:
To je Orao revolucije i novih ideja.


Koje bre nove ideje. Da nije mozda transparentna konzola?
[ degojs @ 08.07.2004. 08:19 ] @
Eh.. dobri su Linuxovci, dobri:
- većina pobegla (Advocacy? Fuj!! :)
- od axeza ni traga ni glasa, otišao da peca
- popaj (pod batinama) priznao da kući koristi Windows
- littleboy priča kako ni ne treba desktop Linux
- Bojan počeo neke skripte da pušta od muke ili mu se pomešale reči u Wordu od cimanja
- zombi uzeo TATI da priča o seksu (ovo je baš dobar vic :)))

Jedino Miljan ostade. Svaka čast care :))) Junak i po. Šta orao, ma soko sivi ! :)
[ caiser @ 08.07.2004. 08:24 ] @
Citat:
Palma: Koje bre nove ideje. Da nije mozda transparentna konzola? ;)


Ne brate. Clipboard iz snova. :)
[ caiser @ 08.07.2004. 08:25 ] @
Citat:
degojs: Šta orao, ma soko sivi ! :)


Sivi tic, bre! :)
[ -zombie- @ 08.07.2004. 08:58 ] @
Citat:
degojs:
"Baba o seksu"? Čuo sam ono "baba o uštipcima", ali ovo..

Baš ste vi Linuxovci užas - sa babama o seksu :) Valjda što volite konzolu koju je koristio i vaš deda :)

Ili pošto je tema sigurnost, možda ti sa babom o sigurnom seksu? ;)


ko o čemu, baba o sexu, a windowsovci o sigurnosti..

(iliti u prevodu, nit baba da prismrdi sexu, nit windowsovce sigurnosti..)
[ degojs @ 08.07.2004. 09:47 ] @
Ako ti tako kažeš :)

Nego, zombi, koji to OS koristiš? Čovek već prešao na Longhorn. Svaka čast, više voliš MS i od mene.

'Nuff said.
[ random @ 08.07.2004. 10:50 ] @
Citat:
degojs: Eh.. dobri su Linuxovci, dobri:
- Bojan počeo neke skripte da pušta od muke ili mu se pomešale reči u Wordu od cimanja


Mislim da ga je smorilo da sâm smišlja gluposti kojima bi učestvovao u ovakvoj raspravi pa koristi Generator.
[ tdjokic @ 08.07.2004. 10:55 ] @
http://www.elitesecurity.org/poruka/365193:
Citat:
Recimo da Djoka Djokic kupi originalno pakovanje Windows XP Home-a sa odredjenim serijskim brojem a da je Pera Peric pomocu keygena vec izgenerisao taj serial (desavalo se verujte mi) i aktivirao Windows preko interneta kod MS-a. Sta se desava jadnom Djoki. Pa puk'o je osim ako ne zna za isti keygen ili neki drugi piratski alat. Mislim da sam bio dovoljno jasan. Protiv sam piraterije ali i glupavih nacina borbe protiv nje koje vise stete legalnim kupcima nego MS-u.


Cek'bre, STA JE PA SAD TO? Pa, koja je to fora da piratski seriski broj moze da te izbaci iz igre? Da ne verujes.
[ degojs @ 08.07.2004. 11:04 ] @
Eee, Vrzo, a koji je to generator koji kaže da cimanjem prozora Word-a zakucaš Windows i to kaže još - provereno, ako se dobro sećam?

E to je skripta i po, mada, čisto sumnjam da je open source..
[ degojs @ 08.07.2004. 11:09 ] @
Citat:
Cek'bre, STA JE PA SAD TO? Pa, koja je to fora da piratski seriski broj moze da te izbaci iz igre? Da ne verujes.


Pazi kad ja baš sad instaliram konačno XP i ostale programe na svoj računar kući. Aktivirao se, ništa se nije desilo od toga. Ne znam brate.. možda.

Pera i Đoka, nije nego :)
[ littleboy @ 08.07.2004. 13:04 ] @
Palma .. l;)

Sta mene briga sta neko prica i misli da treba ... 'meni' Linux ne treba da izigrava desktop, ma sta to znacilo.

U Linuxu mi treba:

Workspace 1 - gnome-terminal, licq
Workspace 2 - opera
Workspace 3 - sylpheed
Workspace 4 - xchat

ctrl+alt+left[right] arrow da mjenjam medju desktopima i to je to.

RedHat.. fedora pokusava da napravi desktop distro, i zbog toga i jos nekih stvari ih ne volim niti koristim, svaka verzija se za 1 minut vise boota.

Sto vise debila(luzera) na windowsu to bolje ... ne mogu se snaci ni sa windowsom non stop nesto pitaju i smaraju a kamoli sa necim naprednijim.

[ degojs @ 08.07.2004. 13:22 ] @
Svaka čast, windows korisnici su luzeri koji ne mogu da koriste napredne programe.. kao što su to programi koje si nabrojao :)))

Rekoh ja već, nema ljudi kao što su linuxovci - da sa toliko prepotentnosti pričaju o sebi.. e jes', koristimo to na linuxu pa smo baje, a ovi su luzeri..

Koja lakrdija..
[ littleboy @ 08.07.2004. 13:35 ] @
Ne znam ja sta oni znaju sta ne znaju .. uglavnom znam da me smaraju za nesto non stop, dok to Linux korisnici ne rade.
[ caiser @ 08.07.2004. 13:41 ] @
Ufff... evo vec vidim degojsov kvarni osmeh i poruku "ne smaraju zato sto ih nema". :)

http://s2.shinystat.com/cgi-bi...IPO=12&USER=miljan&L=1

30% brale, 30%. :)
[ degojs @ 08.07.2004. 13:45 ] @
Nek' pređu na Linux pa da vidimo šta će biti..

Pa ko će da te smara a da koristi Linux, koliko vas ima ukupno? :) Na svakoj planini po jedan.. i dvojica u Kini.
[ degojs @ 08.07.2004. 13:46 ] @
Miljan je bar realan :) Kad ne tripuje o 30% :)
[ caiser @ 08.07.2004. 13:51 ] @
Opet on o tripu. Eno ti link pa gledaj ako ne verujes meni. Sve lepo pise crno-na-belo, odnosno u boji. :)
[ Gojko Vujovic @ 08.07.2004. 13:52 ] @
A i te tvoje statistike su pouzadne kao i 'njihove'... ne zna covek ko je gori od vas zealota...
[ popeye @ 08.07.2004. 14:00 ] @
Ovde kao ima pravih zealota? Ceo advocacy je čista zajebancija, samo novi učesnici "diskusija" se prevare da pomisle drugačije.
[ caiser @ 08.07.2004. 14:05 ] @
Citat:
Gojko Vujovic: A i te tvoje statistike su pouzadne kao i 'njihove'... ne zna covek ko je gori od vas zealota...


Vidi ti njega. Ccc... prodao si se Gojko. :(
[ degojs @ 08.07.2004. 14:06 ] @
Pa Miljane bre ja verujem za statistike za sajt, ali čiji rezultati su validniji? Tvoji ili od Google? Pa mislim stvarno.. :)) Kod tebe treća zemlja odakle dolaze posete je juga, pa mislim.. porediti to sa Google.. hehehe

Nego sad je znači i Google postao "naš" :)) Lažiraju :))
[ degojs @ 08.07.2004. 14:08 ] @
E al dobar je littleboy, šta će njemu desktop na linuxu, a onda kad nabroja one programe.. pišurija :) Al zato u konzoli na prvom desktopu jebe kevu kao :))) Ovo tamo ionako slučajno stoji na ostalim desktopima :)
[ caiser @ 08.07.2004. 14:16 ] @
Citat:
degojs: Kod tebe treća zemlja odakle dolaze posete je juga, pa mislim.. porediti to sa Google.. hehehe


Nije treca, nego cetvrta. :-p A i sta cu ja kad me vole Jugosloveni, nisam ja tu kriv. :)

Citat:
Nego sad je znači i Google postao "naš" :)) Lažiraju :))


A sve to u cilju svetske dominacije. :)
[ degojs @ 08.07.2004. 14:28 ] @
Ma utisak mi je littleboy, još se smejem :)

A naravno na prvom desktopu - konzola :) Kao ono, eeej pa ne jebe se keva na trećem ili četvrtom desktopu, nego na prvom bato :)))))
[ popeye @ 08.07.2004. 14:36 ] @
Raspoređivanje aplikacija po radnim površinama je vrlo korisno i olakšava rad. Poput slaganja stvari po fiokama - odrediš namenu za svaku radnu površinu (konzola, editori, www, mail, multimedija...) i vremenom ti potpuno pređe u naviku.
[ degojs @ 08.07.2004. 14:38 ] @
Ma hehehe e i ti si isto .. :))) Poenta je što je konzola na PRVOM, a ne ni slučajno na drugom desktopu :) Na prvom se jebe keva i radi posao, a ostali su za desktop aplikacije koje njemu ne trebaju na Linuxu :)))

Vidiš da je prvo naveo konzolu na listi, da ne bi slučajno prvo naveo operu pa da mi onda pomislimo svašta :))) Ne, ne.. ovako nema zabune :)))

[Ovu poruku je menjao degojs dana 08.07.2004. u 10:42 GMT]
[ caiser @ 08.07.2004. 14:40 ] @
Pa pazi, konzola je program koji zavrsava 99% stvari. Ovo ostalo su samo usputni programi. Tebi u glavi stoji predstava u Windowsu gde se 99% stvari radi usputnim programima pa si se zbunio :)

[Ovu poruku je menjao caiser dana 08.07.2004. u 16:44 GMT]
[ popeye @ 08.07.2004. 14:43 ] @
Jes', a ja kao ne znam šta ti je je smešno. Ističem prednosti grupisanja aplikacija po radnim površinama.

A i našao sam gde to da radim. :)))

Nego, koliko ste ono virusa izbacili od jutros? Ima li negde rss feed? :P
[ degojs @ 08.07.2004. 14:43 ] @
Pa čekaj koji su ono ostali programi? Kako može da odvali da mu ne treba desktop na Linuxu a ono naveo tamo: opera, mail, irc klijent i licq pored konzole hehehe
[ caiser @ 08.07.2004. 14:48 ] @
Brkas pojmove. :) Jedno je user-friendly desktop (za desktop primenu racunara, odnosno ono sto littleboy kaze da mu ne treba). A drugo je postojanje desktop-a na racunaru koji nije namenjen za takvu primenu. :)
[ degojs @ 08.07.2004. 14:51 ] @
I to ne jednog desktopa nego više njih, i sve to na OS koji to ne treba.

Uuuu jeeee...
[ degojs @ 08.07.2004. 15:05 ] @
Citat:
Pa pazi, konzola je program koji zavrsava 99% stvari. Ovo ostalo su samo usputni programi.


Ne znam da li da se smejem ili plačem kad ovo pročitam. E tugo moja kad je konzola program koji završava 99% stvari :))) Užas.

Vidiš li da imate korisnika (1%) isto koliko i tih usputnih programa (1%) ? :)))

Ispade, da nemate tih 1% usputnih programa, niko to ne bi ni koristio. Osim jednog od one dvojice u Kini :)
[ srki @ 08.07.2004. 15:19 ] @
Citat:
popeye: Nego, koliko ste ono virusa izbacili od jutros? Ima li negde rss feed? :P


Da znas da si me bas nasmejao :-)

Nego, lepo rece degojs da u velikom gradu ima i prevaranata i dzeparosa itd....
[ Palma @ 08.07.2004. 15:34 ] @
Citat:
littleboy
Sto vise debila(luzera) na windowsu to bolje ... ne mogu se snaci ni sa windowsom non stop nesto pitaju i smaraju a kamoli sa necim naprednijim.



Znači, mi koji koristimo Windows, mi smo debili, to hoćeš da kažeš. E pa ja sa tobom više nemam o čemu da pričem dok ne odeš kod mame i tate da te nauče lepom ponašanju. Tako je to uvek, kad vam ponestane argumenata počnete da vređate. Svaka čast.

P.S.
A što se virtuelnih desktopova tiče, može to i na Win-u da se napravi tako da ti je komentar malo bezvezan.
[ popeye @ 08.07.2004. 15:46 ] @
Citat:
srki: Da znas da si me bas nasmejao :-)


:) Advocacy i madzone postaju razlog posete esu. :)
[ degojs @ 08.07.2004. 15:51 ] @
psssst!

Nemoj to glasno popaje, bojim se da nam svima ne potpišeš smrtnu sve sa Advocacy forumom :)
[ Dragi Tata @ 08.07.2004. 15:57 ] @
Citat:
Generator


Ovaj mi se više sviđa, nekako je tehnički nastrojen:

http://www.dack.com/web/bullshit.html