[ synergetic @ 05.07.2004. 22:00 ] @
Razmisljam da spojim 2 hard diska u RAID 0, ili 3 harda u RAID 5 modu.

Kakva su iskustva za RAID 0 (stripping), da li se rizik isplati?

Koliko hard diskovi u RAID 5 pisu sporije nego obican disk izvan RAIDa?

Da li se sistem automatski recoveruje nakon eventulanog pada jednog od hardova spojenih u RAID 5?
[ Mitar Ostojic @ 16.07.2004. 02:25 ] @
Sad videh post pa ajd da kazem moje iskustvo,jedno vreme su bila 4X80GB harda strippe modu i radilo je blesavo dobro,trenutno su ostala dva jer su mi ostali zatrebali za druge gluposti i cim pre se vracam na 4X,sta reci,nekako to sve mnooogo bolje pliva u radu i oseca se lepa lakoca rada a ako su hardovi kvalitetni sve je ok
[ pctel @ 16.07.2004. 11:41 ] @
Ja sam prodao desetine racunara sa stripping povezanim diskovima i ni jedan nije imao nikakvih problema sa podacima. Ono sto u takvim slucajevima praktikujem je da se posebno vodi racuna o temperaturi u kucistu i da hardove direktno hlade ventilatori.
[ *Guru* @ 23.07.2004. 11:45 ] @
Moj prijedlog je 3 diska, stripping + parity.Desilo mi se da sam izgubio podatke sa obicnim strippingom.
[ synergetic @ 25.07.2004. 14:47 ] @
Hvala svima na odgovorima.

Spojio sam 2 Maxtora 80gb SATA u RAID 0 na VIA KT600 chipsetu (MSI KT6V). Sve radi savrseno za sada, imam jednu particiju od 160gb pod windows XP-om.

*guru*: Verovatno mislis na RAID 5? Medjutim nisam nasao plocu sa integrisanim SATA RAID kontrolerom koji podrzava RAID 5. Jeftinije mi je da pravim backupe redovno nego da uzimam jos jedan hdd i zasebni RAID kontroler.