[ bukovski @ 07.07.2004. 01:06 ] @
debitne (ne kreditne) kartice tipa visa elektron, eurocard maestro, i nasu domacu dina card moguce je dobiti kod nekih banaka za male pare u cilju promovisanja.

1.Meridijan banka daje za dz ( u stvari 100 din ) VISU ELEKTRON, MAESTRO I DINU ukoliko kod njih imate ili otvorite (onih 100 din) tekuci racun (dinarski i devizni). specijalni popusti vaze za studente do 50% na placanje. kao i paket elektronskog poslovanja za pravna i fizicka lica veoma redak kod nas, omogucuju i kurseve u vecim gradovima. ja upravo zavrsavam taj kurs i mogu reci da je koristan, a do sada imam placenih racuna preko e bankinga u vrednosti za 5000 dinara i mogu da kazem da super radi.odrzavanjeracuna placa se 50 dinara mesecno za sve tri karticei skida se direktno sa vaseg racuna vise informacija www.bankmeridian.com

2.Delta banka - Daje Maestro karticu svima potrebna je samo licna karta za 1000 dinara ali od tog iznosa 700 ostaju na racunu na kartici, znaci kosta 300. odrzavanje t.racuna 50 din mesecno. NOVO - Za navijace ZVEZDE kod njih se moze naci i kreditna i debitna kartica RED STAR sa kojom se ostvaruju preko 50 popusta a i sama je u crvenoj boji za grbom zvezde , mogu reci jedinstveno kod nas !!! vlasnik sam i ove kartice.

3.JU BANKA - Visa elektron za 50 dinara, potrebno kopija licne indexa ako si student i to je to za otvaranje racuna. a ako vec imate sve je dz kao i dina card.

4.Nacionalna stedionica - veoma povoljno ( tako su rekli ) DINA card.

NAPOMENA: Smatrao sam da znate razliku izmedju kreditnih i debitnih kartica pa je ovde nisam iznosio. Mislim da sam pomogao bar nekome .

Ako neko ima jos informacija bilo bi lepo da ih napise pod ovom temom. naravno moze i neko pitanje u vezi sa ovim ako ne moze naci na zvanicnim prezentacijama ovih banaka !!!
[ Mihailo @ 07.07.2004. 08:17 ] @
Dina card je besplatna - tj. svako ko ima tekući dobije za dž, ali toliko i vredi :o)
[ Nikola Denić @ 07.07.2004. 13:15 ] @
volksbank (samo Beograd i Cacak),odlicni su ....!
[ S a l e @ 09.07.2004. 13:25 ] @
ATLAS (Mont) BANKA (www.atlas.co.yu - www.atlasmontbanka.com) - VISA ELECTRON i MasterCard MAESTRO - (dobijaju se u paketu) bez depozita, bez troskova izrade, bez clanarine! Potrebna je samo LK i malo vremena da se popuni zahtjev.

Crnogorska Komercijalna Banka (www.ckb.cg.yu) - MasterCard/EuroCard Maestro, MasterCard/EuroCard Standard - bez depozita, bez potroskova izrade, clanarina:
- za MC Maestro 0,49 EUR/mjesecno (dobijaju je svi studenti, penzioneri, tj. svi koji imaju racun sa ili bez mjesecnih primanja),
- za MC Standard 3,50 EUR/mjesecno (moguce je i placanje preko Interneta). Izdaje se kao debitna ili kreditna (depozit * 2).
[ byTer @ 09.07.2004. 13:55 ] @
Visa Virtuon Raiffeisen Bank-e potreban stalni depozit od 20 E, otvarnje deviznog racuna od 300-400 dinara, LK, zahtev...
[ SKOJ @ 17.07.2004. 21:05 ] @
"- za MC Standard 3,50 EUR/mjesecno (moguce je i placanje preko Interneta). Izdaje se kao debitna ili kreditna (depozit * 2). "

Bio sam do Crnogorske Komercijalne Banke i tamo su mi rekli da se njihove kreditne kartice nemogu koristiti za placanje preko Interneta.
[ smfilip @ 17.07.2004. 21:34 ] @
Ima li neka banka u CG, koja daje debitne kartice kojima se MOZE placati preko interneta?
[ mladenovicz @ 18.07.2004. 10:11 ] @
Societe General (http://www.socgenyu.com) daje VISA Classic i MaestroStandard za 300 din mesecno (ukupno). Maestro Standard je kreditna - 20 000 din mesecni limit, a moze i vise ako se ostavi devizni depozit. Obe mogu da se koriste za placanje preko interneta
[ SKOJ @ 18.07.2004. 11:59 ] @
"Ima li neka banka u CG, koja daje debitne kartice kojima se MOZE placati preko interneta?"

Euromarket banka na svom vebsajtu tvrdi da njihova nova VISA elektron moze da se koristi za razna placanja "putem komunikacionih kanala" ili nesto slicno, ali cisto sumnjam.

Najsigurniji izbor zasad ti je VISA klasik Podgoricke Banke, koja radi uglavnom (radila je 100% dok nisu uveli CVV2 broj, sad cesto nece da prodje). Ali ti za otvaranje treba oko 180 evra.
[ smfilip @ 18.07.2004. 12:31 ] @
hm... ipak cu ja sacekati dok se ne pojavi neka NORMALNA banka,nisam lud da dam 180 e
[ SKOJ @ 19.07.2004. 01:05 ] @
Nisi se spasio, cak ti i 'normalne' banke kod nas traze depozite po 500e za VISA klasik, u stvari, koliko ja znam, PG banka trazi najnizi depozit u SiCG, 'samo' 150e, koje dobijas nazad kad otkazes karticu.
[ smfilip @ 19.07.2004. 09:53 ] @
pa kako onda u Srbiji mogu free ili za neku sicu da uzmu kartice?
[ bukovski @ 19.07.2004. 11:32 ] @
procitaj celu temu
[ smfilip @ 19.07.2004. 11:43 ] @
da, i?
[ bukovski @ 19.07.2004. 11:50 ] @
ja prico sa direktorom iz meridian banke i lepo mi coek reko da moze sa visa elektron karticom. koja je skoro dz procitaj pocetak teme !!! e sad stvar je u tome sto vecina sajtova ne prima kartice iz srbije,. p.s. Evropa je i dalje daleko od nas kao sto rece neko tamo daleko je sunce
[ noviKorisnik @ 19.07.2004. 11:51 ] @
Citat:
smfilip: pa kako onda u Srbiji mogu free ili za neku sicu da uzmu kartice?

Odeš u Banku, daš siću i uzmeš kartice.
[ smfilip @ 19.07.2004. 11:56 ] @
@bukovski: Ja pitam za Crnu Goru, a ne za Srbiju!
@noviKorisnik: Stvarno?
[ bukovski @ 19.07.2004. 12:00 ] @
pa ti dodji da zivis u srbiju )) e za crnu goricu ne znam, sory
[ SKOJ @ 20.07.2004. 11:23 ] @
"pa kako onda u Srbiji mogu free ili za neku sicu da uzmu kartice?"

Radi se o debitnim karticama, koje na vecini sajtova ne mozes da koristis (tj, koliko sam shvatio, ako pise da sajt prihvata VISA, to uopste ne mora da znaci da prihvata debitnu karticu VISA Electron).

A i banke u Srbiji su (bar do prosle godine) trazile vrlo visoke depozite za klasicne VISA kreditne kartice.
[ SKOJ @ 20.07.2004. 11:29 ] @
Tu izuzimam ovu klasu Internet debitnih kartica (Virtuon i slicne) koje su jeftine a mozes da ih koristis na netu. Nazalost, u CG nemas niceg slicnog, i nece ni biti bar dok ne dodje RF banka, koja je najavila otvaranje poslovnice u PG za ovu godinu.
[ smfilip @ 20.07.2004. 12:14 ] @
e, onda cu cekati RF!
[ FozzieBgd @ 20.09.2004. 17:39 ] @
A imam jedno glupo pitanje. Čak vema glupo. ZAŠTO TEKUĆI RAČUN ZA DEBITNU KARTICU!? Ako je već debitna = pre paid, koji će im... da izvinete, tekući račun?! Zar kartica koja "pokriva" tekući račun nije kreditna?

Nov sam u celoj ovoj plasticnoj priči, malo sam se raspitivao po bankama, ali mi ništa nije jasno. Ipak sam ja tehničko lice a ne ekonomista... Delta banka mi je tražila depozit od 500E, otvaranje tekućeg računa i neke menice firme u vrednosti od 25000 din... Izašao sam gluplji nego što sam ušao... :)

Koliko sam shvatio, najviše se isplati debitna kartica RF banke, ona Virtuon, ali ŠTA TAČNO za nju treba? Tamo su mi (opet) rekli da treba da otvorim tekući račun i devizni i dinarski (?!) i da onda dobijam besplatno tu Virtuon karticu. Problem je što moja firma nije deponent RF banke i ne mogu da otvorim tekući račun kod njih, a i ovako platu primam preko PŠ... Da li je kasno da samom sebi kažem "idiote!" ? :)
[ DeLacy @ 20.09.2004. 22:41 ] @
Continental banka: Visa debit full, radi svuda, sto puta sam plaćao njome preko neta, a još više puta dizao keš sa ATM-ova u inostranstvu. 1800 dinara godišnje (članarina u viza klubu).
[ Ambience @ 21.09.2004. 13:05 ] @
@FozzieBgd

Kako sam skontao ti zelis RF Visa Virtuon? Ako je tako...

byTer je rekao:

"Visa Virtuon Raiffeisen Bank-e potreban stalni depozit od 20 E, otvarnje deviznog racuna od 300-400 dinara, LK, zahtev..." ali verovatno nisi pogledao.

Druga solucija za karticu tipa Visa Virtuon je Visa Internet Vojvodjanske banke (isto podnosis zahtev, LK, 20EUR (koje kasnije mozes da trosis) otvaranje namenskog racuna...)

Ako te zbunjuju svi ti podaci, tvoje je samo da odes u banku sa 20EUR +300-400din popunis papire koje ti daju i dodjes po karticu za 7+- dana (sve ovo u slucaju VOBAN) i nema o cemu da razmisljas.


[ Mio_1 @ 29.03.2005. 11:39 ] @
U nbg banci imate visu electron (koja uz to radi na netu) uz 80
dindzi mesecno i bez drugih naknada. Nije potrebno primati platu
ili penziju, racun se otvara za 5 min, i sl.

www.nbgbanka.co.yu

[ Davor Vlajkovic @ 29.03.2005. 12:34 ] @
@Mio_1

Da li si je probao online? I ako jesi na kojim sajtovima prolazi?
[ bukovski @ 30.03.2005. 06:07 ] @
visa electron tesko prolazi na netu za placanje bar ja gde sam probao nece nikako nesto nisu bas uskladjeni sto se toga tice tako da nemogu reci da radi na netu !
zasigurno radi za sada a probao sam ih zaista mnogo po meni samo RF visa ali je malo skuplja ! poz ima caka da je neko otvori iz inostranstva i tako najeftinije ti salje pare ujedno !
[ bukovski @ 30.03.2005. 06:14 ] @
visa electron tesko prolazi na netu za placanje bar ja gde sam probao nece nikako nesto nisu bas uskladjeni sto se toga tice tako da nemogu reci da radi na netu !
zasigurno radi za sada a probao sam ih zaista mnogo po meni samo RF visa ali je malo skuplja ! poz ima caka da je neko otvori iz inostranstva i tako najeftinije ti salje pare ujedno !
[ darko @ 30.03.2005. 10:28 ] @
Po stoti put, nije problem do visa-e electron vec do banke koja ce odobriti ili ne takvu vrstu transakcije. U vecini slucajeva nece. Moja visa electron(Delta banka) ima svih 16 brojeva, ima cvv2 broj, ali banka ne dozvoljava upotrebu na internetu. Znaci nema veze sa karticom nego sa bankom.
[ Davor Vlajkovic @ 30.03.2005. 12:36 ] @
Darko, znam ja to ali covek rece da NBG elektronka prolazi pa sam pitao za detalje...
[ ironman @ 12.11.2008. 23:08 ] @
I
koja je razlika izmedju ove 3 kartice?
Neke banke nude samo maestro, a druge visa elektron i dina zajedno.