[ vvranic @ 08.07.2004. 11:57 ] @
Imam najnoviju verziju programa Dr DivX. Koliko sam shvatio pomocu ovog programa mogu komprimovati live signal ako odaberem datu opciju na startu(on nudi tri opcije za live signal: S-video, Composite i TV-tuner ). Posto imam TV karticu, pokusam da stavim TV tuner i on to prihvati. U prozoru vidim sneg (sum). E sad tu je problem: KAKO DA ODABEREM KANAL KOJI ZELIM DA SNIMAM. Nigde nisam mogao da vidim tu opciju i ne znam da li je to uopste i moguce. Molim da mi neko od ljudi koji koriste Dr DivX pomogne.

A ako nije moguce, onda to sto sto su stavili opciju TV tuner nema nikakve svrhe
[ ivankovicin @ 08.07.2004. 17:50 ] @
Nisam pokusao, ali probaj ti, ovo je cisto nagadjanje.
Startuj paralelno i drugi program za tv tuner pa tu odaberi kanal, mozda se na capture pojavi slika (sigurno je vazna frekvencija koja je neka leva ako startujes Dr. Divx).
[ nikstup @ 08.07.2004. 21:13 ] @
Ni meni ta opcija nije radila, ali probaj sa Cyberlink Power VCR II,sa njim provjereno radi,ali moras imati jako brz racunar.
[ vvranic @ 09.07.2004. 07:43 ] @
Citat:
ivankovicin: Nisam pokusao, ali probaj ti, ovo je cisto nagadjanje.
Startuj paralelno i drugi program za tv tuner pa tu odaberi kanal, mozda se na capture pojavi slika (sigurno je vazna frekvencija koja je neka leva ako startujes Dr. Divx).

Probao sam i to naravno, jos u startu, ali ne radi. Ne znam stvarno kako su to oni zamislili. Neverovatno mi je, jer neki freeware program koji sam skinuo sa net-a (mislim da se zove Virtual VCR) ima lepo tjuner pa odaberes frekvenciju(kanal) koji hoces i snimas. Ali problem sa njim je bio kod duzih fajlova (npr. film), ako prilikom gledanja preskocis(ubrzas) neki deo on izgubi sinhronizaciju zvuka i slike u nastavku, a u startu pocne dobro da radi. Zato sam i trazio bolji program.
[ vukx @ 09.07.2004. 09:29 ] @
Po mom iskustvu jedino prihvatljiv snimak dobijam sa VirtualDub-om.
Procitaj ove dve teme, doduse to je za Pinnacle rave TV karticu, a ti nisi ni napisao koju imas karticu ali mozda ti pomogne i ako imas neku drugu.
http://www.elitesecurity.org/tema/46740
http://www.elitesecurity.org/tema/48220
[ vvranic @ 09.07.2004. 09:54 ] @
Pa imam Pinnacle PCTV Pro karticu.
A sto se tice kvaliteta snimka koji sam pravio sa ovim Virtual VCR programom, bio je odlican (naravno u zavisnosti od codeca i bit rate koji se odabere na pocetku snimanja). Dakle nista losiji od DivX-a koji se moze kupiti na ulici. Jedini je problem bio onaj koji sam opisao ranije (u vezi gubitka sinhronizacije) pa sam trazio bolji program
[ vukx @ 09.07.2004. 09:58 ] @
To ti je bas to, nisam mislio na kvalitet slike nego snimaka koji nije rasinhronizovan. Ove dve teme se bave bas time.
[ vvranic @ 09.07.2004. 10:12 ] @
Sad sam bas citao, hvala ti u svakom slucaju! Inace tamo je neko pomenuo, zasto se prvo ne snima u mpeg, pa onda sa Virt. dub-om prevede u avi i sl. To je OK, ali ovi programi mogu direktno da snimaju u avi formatu, pa je to jednostavnije, a i kompresija se radi samo jednom pa je i kvalitet bolji.
[ vukx @ 09.07.2004. 16:39 ] @
Ne znam da li sam te razumeo ali VirtualDub snima u avi, a ne u mpeg. U svakom slucaju sta god da ti je potrebno, prvo ubaci materijal u avi, neki codec koji nije mnogo kompresovan npr. huffyuv, matrox software codec ili DV, pa onda kompresuj u DivX ili Mpeg, tako ces dobiti bolji kvalitet ali ti treba vise mesta na disku i vise vremena.
[ aerofly @ 10.07.2004. 14:47 ] @
ajd pokusaj ovako:
1.instaliraj drajvere od tv kartice kako treba i ako si ih instalirao otidji u mouvi maker i pokreni u exploreru opciju :RECORD:,ako nece onda ce ti se odvoriti drugi prozor gde imas podesavane i mora biti podeseno na VIDEO I AUDIO,u drugoj stavci moras mu reci da koristi drajver od te tvoje kartice(ja koristim Hauppage)
e kad tu uspes naci sliku onda tek otidji u drdivx i isto reci da je drajver od te te tvoje TV kartice,
i onda mora moci da se snima!!!!
ako ne uspes onda javi mi koja je kartica da ti potrazim bolji i orginalniji drajver!!!
i reci koji je OS!!
pozdrav!!!