[ micromedia @ 10.07.2004. 09:46 ] @
Postovani, da li mi neko moze reci kako da dignem sistem WinXP na novoj ploci ASUS A7V600-X zbog podataka jer mi je stara MSI 6330 (133-A) otisla, tacnije riknula...
Da li neko ima iskustva sa tim kako da dignem sistem na ovoj ploci.
Ja sam vec pokusao SAFE MODE, RECOVERY Sistem Files i nista. Ponekad ali retko se desi da dodje do logovanja ali tu stane i resetuje racunar ispocetka a onda opet nista... Ja bi to ponovo sve formatirao i resio se problema sa novom instalacijom ali imam neke Originalne programe za koje bi trebao ponovne zezancije (objasnjenja Autoru itd..) ...
HELP !!!!
[ filo @ 10.07.2004. 12:38 ] @
a da pokrenes instalaciju winxp sa cdroma i odabere repair(ali ne repair sa recovery konzolom nego malo kasnije)
[ MMX @ 10.07.2004. 17:42 ] @
Mislim da je najbolje resenje da bekapujes podatke na neki drugi harddisk pa da formatiras svoj hdd i nanovo instaliras sistem.
[ 1440 @ 13.07.2004. 09:14 ] @

Reinstalacija je i jedino moguca, ako covek sa starom plocom nije sa sysprep-om uradio kopiju.

Dakle, moras obezbediti instalacione verzije originalnih programa koje pominjes, verovatno ih nanovo registrovati ako su tako napravljeni.

Kada sve podesis obavezno sa sysprep-om uradi rezervnu kopiju koju mozes sa
norton ghostom da narezes na par CD-ova ili da tako podesen WindowsXp cuvas
na nekoj manjoj particiji.

U slucaju kraha za mnogo krace vreme od ciste instalacije windows-a mozes vratiti
podesen sistem (XP+svi instalirani programi).

Inace se instalacija XP-a tako priprema kada ga je potrebno instalirati na desetine
ili stotine racunara.

Nisam siguran, mislim da na nekom ES foruma ima objasnjeno kako se sve radi.
U slucaju da se ne snadjes javi pa cu ti poslati neke linkove ili ako budem imao vremena napisati uputstvo.

Pozdrav,