[ NIXI @ 06.02.2002. 21:34 ] @
E likovi, poshto je sajt online i funkcionalan (josh ne za siru javnost) a zbog lakoce i boljeg ugodjaja i punog dozivljaja site-a, nemogu da dopustim da se slike i muzika ucitava posebno...neka mi neko kaze samo kako da u ovaj (ili neki slican JavaScript code) ubacim da mi preloaduje i 5 *.swf file-a :)
PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSS! I need ur help!

Evo script-a

<script language="JavaScript1.2">
// reads cookie value
function getColorCookie(){
var pos = document.cookie.indexOf("nano_cookie_color=");
if(pos != -1){
var start = pos+100;
var end = document.cookie.indexOf(";",start);
if(end == -1)
end = document.cookie.length;
var cookieValue = document.cookie.substring(start, end);
return unescape(cookieValue);
}
return unescape('#FFFFFF');
}
document.bgColor=getColorCookie();

var imagenames=new Array('img/n!.gif','img/back-button.gif','img/back-button-on.gif','img/button-about.gif','img/button-about-on.gif','img/button-about-on1.gif','img/button-contact.gif','img/button-contact-on.gif','img/button-contact-on1.gif','img/button-links.gif','img/button-links-on.gif','img/button-links-on1.gif','img/button-portfolio.gif','img/button-portfolio-on.gif','img/button-portfolio-on1.gif','img/button-sample1.gif','img/button-sample2.gif','img/button-sample3.gif','img/button-sample4.gif','img/close-button.gif','img/forward-button.gif','img/forward-button-on.gif','img/help-button.gif','img/home-button.gif','img/home-button-on.gif','img/recent1.gif','img/navigate2.gif','img/navigate-button.gif','img/n-design-88x31.GIF','img/n-design-88x31.JPG','img/menu_line.gif','img/scroll-bottom.gif','img/scroll-down.gif','img/scroll-down-on.gif','img/scroll-middle.gif','img/scroll-up.gif','img/scroll-up-on.gif','img/sound.gif','img/sound[on].gif','img/sound-info.gif','img/sound-off.gif','img/sound-on.gif','img/splash.jpg','img/titlebar.gif','img/titlebar2.gif','img/titlebar-bottom.gif','img/win-about.gif','img/win-contacts.gif','img/win-link2me.gif','img/win-link-down.gif','img/win-link-down1.gif','img/win-link-info.gif','img/win-link-left.gif','img/win-link-middle.gif','img/win-link-right.gif','img/win-link-right1.gif','img/win-links.gif','img/win-main1.gif','img/win-main2.gif','img/win-main3.gif','img/win-main4.gif','img/win-main5.gif','img/win-main6.gif','img/win-main7.gif','img/win-main-bottom.gif','img/win-main-text.gif','img/win-news.gif','img/win-portfolio.gif','img/win-recent.gif','img/win-recent-down.gif','img/win-recent-left.gif','img/win-recent-left1.gif','img/win-recent-up.gif','img/win-sound.gif','img/win-splash.gif','img/win-tag.gif');
var yposition=360;
var loadedcolor='809DB2'; // old was D4D0C8
var unloadedcolor='black';
var barheight=5;
var barwidth=311;
var bordercolor='black';
var imagesdone=false;
var blocksize=barwidth/(imagenames.length);
barheight=Math.max(barheight,5);
var loaded=0, perouter, perdone, images=new Array();
var txt='<div id="perouter" style="position:absolute; visibility:hidden; background-color:'+bordercolor+'; z-index:9">';
txt+='<table cellpadding="0" cellspacing="1" border="0"><tr><td width="'+barwidth+'" height="'+barheight+'" valign="center">';
txt+='<div id="perdone" style="position:absolute; top:1px; left:1px; width:'+barwidth+'px; height:'+barheight+'px; background-color:'+loadedcolor+'; z-index:10">';
txt+='</div>';
txt+='</td></tr></table>';
txt+='</div>';
document.write(txt);
function loadimages(){
document.bgColor=getColorCookie();
perouter=document.all.perouter;
perdone=document.all.perdone;
cliplayer(perdone,0,0,barheight,0);
window.onresize=setouterpos;
setouterpos();
for(n=0;n<imagenames.length;n++){
images[n]=new Image();
images[n].src=imagenames[n];
setTimeout('checkload('+n+')' ,n*10);
}}
function setouterpos(){
var ww=document.body.clientWidth;
var x=(ww-barwidth)/2;
perouter.style.left=x+'px';
perouter.style.top=yposition+'px';
perouter.style.visibility="visible";
}
function dispbars(){
loaded++;
cliplayer(perdone, 0, blocksize*loaded, barheight, 0);
if(loaded>=imagenames.length)setTimeout('hideperouter()', 800);
}
function checkload(index){
(images[index].complete)? dispbars() : setTimeout('checkload('+index+')', 100);
}
function hideperouter(){
imagesdone=true;
if (imagesdone == true) self.location = 'news/index.html';
}
function cliplayer(layer, ct, cr, cb, cl){
layer.style.clip='rect('+ct+' '+cr+' '+cb+' '+cl+')';
}
window.onload=loadimages;

</script>

PS: pls hurry up sa resenjima :))))))))) 18.2. je sve blizi i a definitivna promocija Site-a
[ NIXI @ 07.02.2002. 16:16 ] @
dal je moguce da stvarno niko nema ni ideju kako da zajedno sa slikama preloadujem i 5 .swf file-a?! :)
boze, boze ;(
[ Trunks @ 07.02.2002. 23:16 ] @
E moj moderatore :)
[ NIXI @ 08.02.2002. 11:58 ] @
Trunks, zajebvash :P :), ja sam moderator, ali nemam jebenu ideju kako da to odradim :P zato sam i pokrenuo temu :) :P

ccc..tucicu te palicom po glavi bolece ! :PPPPPPPPPPPPP hehehehe LOL :)
Enjoy life, smoke crack! "Just don't blow my buzz!" :)))

Ajde bre ljudi, web dizajneri, dizajneri, programeri i ostali, samo gledate ovu temu a niko ni 'a' da kaze! :P C'mon let me see some effort! :)
[ NIXI @ 08.02.2002. 23:17 ] @
hmmm...ovo pocinje da lici na monolog! :)
dajte bre ljudi niko nezna kako da se preloaduje .swf file!?
[ Jbyn4e @ 11.02.2002. 15:23 ] @
Citat:
NIXI:
hmmm...ovo pocinje da lici na monolog! :)
dajte bre ljudi niko nezna kako da se preloaduje .swf file!?

A da ti malo potrazis, a? Evo ti neki sa google-ta sa recima "multiple swl preload":

http://www.flashkit.com/movies/Scripting/Preloaders/
http://www.bokelberg.de/actionscript/3.html
http://design.oreilly.com/news/action_0501.html

Mislim da ce svaki od ova tri linka "zadovoljiti" tvoje potrebe...
[ NIXI @ 12.02.2002. 20:49 ] @
hvala na pokushaju ali nishta od toga nije to shto meni odgovara...izgleda nisi video sushtinu mislio samd a u vec postojeci (onaj iznad) code ubacim preloader za .swf :) hvala anyway
[ 01011011 @ 13.02.2002. 09:03 ] @
Citat:
NIXI:
hvala na pokushaju ali nishta od toga nije to shto meni odgovara...izgleda nisi video sushtinu mislio samd a u vec postojeci (onaj iznad) code ubacim preloader za .swf :) hvala anyway



HEj. Snimi taj code u NOTEPAD omoguci lakse citanje pa ga postavi kao fajl, ovako izgubis dosta navoddnika itd...

onda postavi kao *.txt fajl pa da pogledamo.
[ NIXI @ 13.02.2002. 23:49 ] @
Heh...a bre odmah sam postovao code...ne vidim shta ti tu nije jasno...sve obe slike pocinju tamo sa newArray = (.....blah i zavrshavaju se sa )...
ceo code se vidi...samo ona promenjiva koja ucitava je velika i stala u vishe redova..l.
[ sszgo @ 17.02.2002. 00:29 ] @
Zdravo : da bi ucitao swf i slike u kes , najbolje je da na vrh strane ubacis nevidljivi layer i u njemu swf swf i jpg/gif fajlove , tako ce se oni prvi ucitati...

[ NIXI @ 19.02.2002. 02:16 ] @
hvala na savetu mozda to uradim... :)
videcemo :) sajt je i onako veliki :)