[ win2k+ @ 12.07.2004. 18:23 ] @
Treba mi savjet u vezi ovog aparata...

Aparat kosta 670,00 KM u Sarajevu.
Aparat ima 5.1 MP, Odlican Makro Mod, Panorama Maker itd.

Iako fino zvuci interesuje me dali ima bolji aparat za malo vise para...


[ crews_adder @ 12.07.2004. 23:22 ] @
Pa, mozda Canon Powershot S50, ili Sony DSC-W1. Mozda cak i Hewlett Packard Photosmart 945. Mada je i taj HP R707 nahvaljen, ima kvalitetnu optiku, ali...
[ AMomcil @ 13.07.2004. 10:18 ] @
R707 je najbolji HP napravljen do sada i u Skandinaviji se prodaje kao alva. Vrlo je finih dimenzija, dobro napravljen, pun je raznoraznih trikova, perfektan za ljude koji se ne razumeju mnogo u foto tehniku, ali zele dobre rezultate. Ima i sasvim dosta naprednih mogucnosti - A, S modove, rucni fokus. Skidanje crvenih ociju, digitalni blic, itd. Posebno hvale lakocu koriscenja i za potpuno neuke.

Rekao bih da je odlican porodican aparat i da predstavlja trenutno mozda i best-buy u klasi. Meni se npr. dopada i Casio QV-R41.
Za vise para UVEK ima i bice boljih aparata. Ali za taj novac tesko.

Evo ga lep i detaljan prikaz na engleskom:
http://www.digitalmagasinet.dk/showtest.asp?ID=18&lang=en

Isti Danci su uporedili R707 sa Ixusom S500:
http://www.digitalmagasinet.dk...T=/artikler/037_hp707_ixus500/
Na Danskom je tekst, ali slike govore same za sebe. Zakljucak je da je Canon S500 kvalitetnije (skuplje) izradjen, ali ostale prednosti su dali HP-u. Njima se veoma dopao.
[ zstojkovic @ 13.07.2004. 10:36 ] @
Ako si zaista spreman da ulozis nesto malo vise novca, preporucio bih ti HP 945. Imam ga vec nekoliko meseci i izuzetno sam zadovoljan. Ukoliko nemas iskustva postizaces izvrsne rezultate sa automatskim podesavanjima, a ako volis da malo istrazujes, ovaj aparat pi pruza prilicno slobode.
[ win2k+ @ 16.07.2004. 21:44 ] @
HP 945

Citat:
zstojkovic: Ako si zaista spreman da ulozis nesto malo vise novca, preporucio bih ti HP 945. Imam ga vec nekoliko meseci i izuzetno sam zadovoljan. Ukoliko nemas iskustva postizaces izvrsne rezultate sa automatskim podesavanjima, a ako volis da malo istrazujes, ovaj aparat pi pruza prilicno slobode.


Slazem se posto ipak zelim malo naprednije opcije itd.
Iako je razlika u cijeni HP R707 670KM, a HP 945 975KM velika...

Bolje da malo sacekam pa kupim HP 945.

HVALA NA POMOCI!!!
[ AMomcil @ 17.07.2004. 12:09 ] @
Radi se o razlicitoj klasi potpuno. R707 je kompaktan aparat, koji se stalno nosi sa sobom, a 945 vrlo funkcionalan sa dugackim zumom. Ali je i dosta krupniji.
[ win2k+ @ 18.07.2004. 15:58 ] @
Ipak mislim da je HP 945 vise namjenjen za profesionalnu upotrebu od HP-a R707, a ja zelim da se malo ozbiljnije pocnem baviti digitalnom fotografijom...
[ zstojkovic @ 19.07.2004. 09:55 ] @
HP 945 je solidan aparat. Uz njega se dobije i reklama firme koja nudi razne dodatke filtere, dodatne objektive i sl, tako da zaista moze dosta toga da se ucini sa njim. KAo sto rekoh, imam ga vec neko vrme i zadovoljan sam. To sto je krupniji, cak je i prednost, bolje lezi u ruci i stabilniji je (obzirom na veliki opticki zum).