[ istok77 @ 14.07.2004. 14:04 ] @


Ovo je verovatno prva tema na ovom forumu koja se bavi Halo govornicama, a da nije vezana za hakerisanje iste.

Naime, zanima me kako da znam sa koje Halo govornice me neko zove, ako mi na telefonu izadje njen broj. Na Telekomovom sajtu imenik ne izbacuje nikakve informacije za te brojeve. Postoji li neka nezvanicna lista koju bi neko mogao da mi nezvanicno posalje na mail?

[ chupcko @ 15.07.2004. 13:22 ] @
Mozes sam da je napraivs, krenes po svim govornicama i pozoves svoj broj i vidis sa kojeg broja si se javio. I onda prosetas malo dalje, pa opet. Doduse ponovi eksperiment jos nekoliko puta, mozda svaki put koriste drugu identifikaciju (mrzi me da se smaram sa dokumentacijom, a sigurno ce me ispljuvati oni koji znaju kako to ide, ali ako je neka digitalna konekcija (a a jeste), moze da se desi da outgoing broj uzima iz nekog pool-a, koji nije vezan za lokaciju).

Dakle prvo idi do neke govornice, iskljuci zvono na mobilnom (da te ne bi posmatrali kao ludaka) i kreni da se zoves jedno 20 puta, ako svaki put ti izadje isti broj, velika je sansa da je vezan broj za lokaciju (ali ne i sigurno). Ponovi eksperiment sutra, pa sledece nedelje, pa sledeceg meseca, pa ...

[ MyWay @ 15.07.2004. 13:44 ] @
Hehe ne NAT-ujemo govornice chupcko...
Samim tim ona tvoja ideja o pozivanju svog mobilnog će dati tačan rezultat ako onaj ko je sprovodi ne završi prethodno u Lazi...
[ chupcko @ 15.07.2004. 14:11 ] @
Pa ja ne znam na kojem nivou signalizacije su povezane govornice, i gde se terminiraju, ali ja bi napravio tako nesto ...

E sada, mislim mogao si jos malo da ga pustis da krene u akciju, a mozda se i organizuje sa ortacima i eto ...
[ u_m @ 15.07.2004. 14:23 ] @
Mislim da bi bio redi i da mu mi pomognemo, ja cim naletim na neku govornicu, zapisujem lokaciju i broj.

Uskoro .. citava baza govornica po bg-u ... a mozda i sire
[ Ivan Dimkovic @ 15.07.2004. 14:24 ] @
Citat:
chupcko
Pa ja ne znam na kojem nivou signalizacije su povezane govornice, i gde se terminiraju, ali ja bi napravio tako nesto ...


Svasta - to bi bilo bespotrebno bacanje para i inzenjerskog vremena :)

Normalno je da govornica ima svoj jedinstven broj, ako ni zbog cega drugog - onda zbog hitnih sluzbi koje odmah moraju da lociraju govornicu, a ne postoji specijalna signalizacija sa telefonskom mrezom koja bi odala lokaciju "NAT govornice"

Ako si mislio da ubacis specijalni if(broj==92 || broj == 93...) pa da saljes neki pravi ID, opet.. potrebna je prepravka na softveru sistema (ne uvek izvodljivo ili dozvoljeno), a to zahteva inzenjersko vreme, QA i proveru na svakoj novoj pristupnoj opremi ... postavlja se pitanje - cemu :)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 15.07.2004. u 16:42 GMT]
[ markom @ 15.07.2004. 14:26 ] @
@u_m: Posle tri meseca truda, 80% dokumentovanih govornica, neki šaljivdžija u Telekomu ('ello MyWay :->) promeni brojeve sa dva pritiska na dugme ;-)

Marko.
[ MyWay @ 15.07.2004. 14:35 ] @
A jel baš moraš da miniraš zabavu markom? ;)
Sad moramo da smišljamo novo...
[ chupcko @ 15.07.2004. 22:31 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Svasta - to bi bilo bespotrebno bacanje para i inzenjerskog vremena :)

Normalno je da govornica ima svoj jedinstven broj, ako ni zbog cega drugog - onda zbog hitnih sluzbi koje odmah moraju da lociraju govornicu, a ne postoji specijalna signalizacija sa telefonskom mrezom koja bi odala lokaciju "NAT govornice"

Ako si mislio da ubacis specijalni if(broj==92 || broj == 93...) pa da saljes neki pravi ID, opet.. potrebna je prepravka na softveru sistema (ne uvek izvodljivo ili dozvoljeno), a to zahteva inzenjersko vreme, QA i proveru na svakoj novoj pristupnoj opremi ... postavlja se pitanje - cemu :)


Pa da, sto svaki put kada se zakacim na dialup ne dobijem fiksni ip, ko zna, mozda ce jednom biti puno govornica :), a mozda da ljudi ne bi zvali te govornice :). Uzgred sta se desava ako pozovem broj govornice ? Zamisli samo situaciju, umesto da sektor koji drzi govornice (a garant je neka posestrimska firma) zaradjuje tako sto se zove sa njihovih govornica, ono ljudi samo cimaju i zovu unazad :).

Ali naravno sve zavisi kako je povezano a i uzgred, mislim da u tom telekomu ima toliko dokonih inzinjera, da je steta da im se ne da neki posao :).
[ srbaja @ 16.07.2004. 00:38 ] @
Citat:
chupcko: Uzgred sta se desava ako pozovem broj govornice ?


koristio sam ja ovo cesto dok sam bio u vojsci, mada postupak nije bas trivijalan (u stvari nije mi jasno kako je neko uspeo da provali foru, valjda dokona vojska drndala pa provalila na kraju). Dakle, kada zovnes halo govornicu u slusalici cujes normalno kako sa druge strane zvoni telefon (valjda, ja sam uvek bio onaj koga su zvali). Tu postoje dva problema. Prvi je sto halo govornica ne zvoni, pa moras nekako, npr. mobilnim, da se dogovoris kad primas poziv. Drugi, komplikovaniji, je sto kad podignes slusalicu ne dobijes vezu, ne secam se vise sta se tacno desi, valjda samo tisina ili tako nesto. Postupak je bio sledeci (ne drzite me za rec, proslo je par godina): ocekujes poziv, podignes slusalicu ali rukom drzis pritisnut nosac slusalice, tako da linija nije zauzeta, i osluskujes pazljivo slusalicu. Kad bi telefon trebalo da pocne da zvoni, u slusalici ce se cuti neki kao tih klik. Posle valjda treceg klika, znaci kao treceg zvona, 'podignes' slusalicu i okrenes onaj broj na koji se prijavljuju kvarovi (977 cini mi se). I to je to, veza uspostavljena, pricas do sutra a ne trosis halo karticu koje je tada u Sapcu bilo prilicno tesko nabaviti.
[ trsh @ 16.07.2004. 01:26 ] @
Citat:
istok77: Ovo je verovatno prva tema na ovom forumu koja se bavi Halo govornicama, a da nije vezana za hakerisanje iste. :)

Naime, zanima me kako da znam sa koje Halo govornice me neko zove, ako mi na telefonu izadje njen broj. Na Telekomovom sajtu imenik ne izbacuje nikakve informacije za te brojeve. Postoji li neka nezvanicna lista koju bi neko mogao da mi nezvanicno posalje na mail? ;)


Naravno da moze, odi samo u SUP, i kazi slucaj(naravno ako je ozbiljan), i resice ti problem.
Znam slucaj kada su u Nisu neke osobe podjebavale cigane, pretili im bombom, da ce da zapale celu cigan malu....to je trajalo pola godine.Na, kraju kad su se cigani ufrkali, otisli su do Sup-a, rekli problem, i kroz 2-3 dana nasli su tu osobu.....proces je veoma dug.Navodno, identifikuju govornicu pa serijski broj Halo Kartice, pa zovu ljude koji su zvati sa te kartice, i na kraju su dosli do coveka cija uopste ni kartica nije bila, nego je pozajmio da bi zajebavao mandove

:)