[ mambo @ 16.07.2004. 08:55 ] @
Cao svima,

sa mysqldump-om na linuxu sve dobro fukcionise:

mysqldump firma > skript.sql

ali kada hocu ovaj skript.sql da dumpujem na win masini, javljaju mi se nekakve greske...

pokusavao sam sa:

mysqldump firma < skript.sql

i sa mysql -e 'source skript.sql' > firma

ali bez uspeha...

zna li neko kako da ubacim ovaj skript.sql u bazu "firma" na win masini?
[ bluesman @ 16.07.2004. 11:24 ] @
startujes mysql>
mysql> use database_name
mysql> source "gde ti je file"

a ne znam kako si mislio sa mysqldump firma < script.sql osim ako ti je u script mysqldump komanda, a kod mysql -e source ... ne moze da ide > nego <

u stvari koliko vidim pomesao si orijentaciju < i > :-)
[ caiser @ 16.07.2004. 11:47 ] @
moze i sa

mysql -u user -ppass -h host baza < fajl.sql
[ Dejan Topalovic @ 16.07.2004. 16:03 ] @
http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/mysqldump.html

Negdje pri dnu imas i primjer.
[ mambo @ 16.07.2004. 16:44 ] @
dobro ovo sa dumpovanjem sam nesto nabudzio...

i nisam nista pomesao...

ne ide mi nesto u glavu:

na unix-u imam apache, php i mysql a na windowsu isto to pa i verzije svakog srtvera su potpuno identicne na obe masine...
aplikaciju sam uradio na unix-u i kada sve prebacim na win masinu, javlja mi nekakve greske u kompilaciji php-a, i jos par gluposti od kojih je npr. da u php skriptu ne treba da koristim mysql_db_query() vec nekakve druge objekte kao sto su mysql_query... itd.

da li se i vama desavaju ovakve gluposti? i kakoih resavate?
[ Dejan Topalovic @ 16.07.2004. 17:00 ] @
Nisu to gluposti. Lijepo ti pise na sajtu:
Citat:

Be aware that this function does NOT switch back to the database you were connected before. In other words, you can't use this function to temporarily run a sql query on another database, you would have to manually switch back. Users are strongly encouraged to use the database.table syntax in their sql queries instead of this function.

See also mysql_connect() and mysql_query().

Note: This function has been deprecated since PHP 4.0.6. Do not use this function. Use mysql_select_db() and mysql_query() instead.


Za pomoc u vezi PHP-a, imas forum PHP.