[ noviherc @ 17.07.2004. 02:09 ] @
Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?
[ nashwille @ 28.07.2004. 03:45 ] @
Pa mozes ga koristiti u cubaseu ili nekom programu koji podrzava vst plug in
[ noviherc @ 01.08.2004. 01:28 ] @
Problem je u tome sto ja ne zelim da snimam gitaru pa da taj snimak procesiram, vec da Amplitube glumi real-time gitarski procesor, kao npr. Guitar FX Box. Dakle, kako napraviti da amplitube bude stand-alone?
[ vindic8or @ 19.08.2004. 18:52 ] @
mnogo ti je pametnije da prvo snimis dry gitaru, pa da sredis waveform, da ocistis od shuma, prepravis eventualne pitch greske i sl. pa da tek onda u mixdown dodajes efekte.
[ ridge @ 27.08.2004. 19:48 ] @
Ovo poslednje nije tacno posto kad snimas cistu gitaru ne mozes da se uneses u sviranje ko kad snimas odmah sa efektom, ali mozes namestiti amplitube da se cuje u monitoringu a da se snima cista gitara pa da se kasnije igras s njom.

Sto se tice amplituba kao standalone morao bi da objasnis zasto to zelis da bi ti pomogao.Znaci ti u nuendu (ili bilo kom programu koji ima VST) mozes ukljuciti amplitube i svirati ga bez snimanja.Sad je pitanje jel zelis to da snimas u neki drugi program ili da stavis u neku drugu spravu il sta??
[ vindic8or @ 31.08.2004. 15:41 ] @
ridge, ponovo procitaj moju prethodnu poruku, nisam pogresio. to sto si napisao mozda tebi deluje kao power tip, ne ostalima (narocito onima koji znaju sta je manual) ;)

drugo, iskreno, ako ne znas da sviras, tesko da ce ti bilo koji fx pomoci, bilo u monitoringu ili trackingu ;)
[ ridge @ 01.09.2004. 02:21 ] @
Izvini ali malo je glupo svirati recimo pesmu koja zahteva distorziju, dry pa da je posle dodajes nekako je malo tesko uziveti se a da ne pricamo o nekim efektima dok se solira i sl.
Sto se tice ovog drugog nesto nisam razumeo sta si hteo da kazes.Da je sve u manual-u ne vidim zasto bi postojao onda ovakav forum.
A sto se tice sviranja ako neko ne svira ne vidim neku posebnu ideju da se raspituje za amplitube kao real-time procesor.
[ vindic8or @ 01.09.2004. 16:19 ] @
kome to treba sigurno nece snimati gitaru kroz softverski fx box, vec ce normalno pre ulaza imati odgovarajuci hardver, zar ne ;)
[ a z r a @ 01.09.2004. 19:19 ] @
a ako bi prije ulaza imao odgovarajuci hardware nebi ni trebao koristiti amplitube ko effect procesor.

Jel ti majstore sviras gitaru ? mislim da ne. neka distorzija bi na suho jos i prosla ali kako na suho svirat nesto di ti treba dugacki reverb ? sorry al glupost cista je da nesto sviras na suho pa poslje dodajes effect (pogotovo solaze )


Nego da se ja vratim na pitanje - Chainer program od 1.5 mb to ti treba pa sviraj a ako zelis bolje ukljuci monitoring na cubaseu i snimaj samo suhi(neprocesirani zvuk) pa kasnije dodaj efekte skini sum i tako to )

Ako hoces dobit kvalitetniji zvuk koristi neko predpojacalo sa diboxom prije line in ulaza.
[ vindic8or @ 01.09.2004. 20:40 ] @
azra ti si izgleda sporiji pri misanim procesima ;) procitaj ponovo 2 poruke iznad ove :)
ponovio si ono sto sam ja napisao, ali si pritom istakao da si ti u pravu, a ja ne ;) fascinantno :)

da, sviram gitaru inace, od 6. godine, kao i druge instrumente ;) ali mi gitara nije u prvom planu (daleko), jer je gitarska muzika napokon komplet mrtva (jer je gay, logicno;>) ... a moj savet i dalje stoji ;)
[ noviherc @ 02.09.2004. 01:41 ] @
OK! Evo resenja! Problem je u stvari bio u ASIO driverima koji su potrebni da bi se pokrenuo neki takav stand-alone u Win98 (koju inace koristim). Sada, kada sam ih nasao, iskoristio sam Asio FX Processor, poseban programcic koji sluxi za hostovanje. Mozda bi proradio i neki drugi, ali nisam probao. Inace, ovo je daleko jeftinija varijanta gitarskog procesora od hardverskog procesora, i u stavari je to i ideja. A i meni je nekako glupo da sviram na suvo pa da procesiram! Zar je to lose?
[ noviherc @ 02.09.2004. 01:43 ] @
Nije mi jasno ono da je gitarska muzika NAPOKON komplet mrtva i da je GAY???
[ a z r a @ 02.09.2004. 02:42 ] @


ma procitaj ti sve svoje postove pa vidi ko sporo shvaca

Gitarska muzika je gay ? Mrtva ? A ti viras od 6 godine a sad imas 12 ili ?
Sta ti sviras? Gusle sa distorzijom ?
Ma ti 100 % ili nisi stvaran ili ne postojis ili si smijesan, pun k**** smijesan


GItara je gay ha ha , ma ti si borac presmijesan
[ vindic8or @ 02.09.2004. 17:06 ] @
to je bio cist sarkazam ;) izgleda da neki ovde ne mogu da shvate shalu ;)
hm :)) shteta :))
[ Netherworld @ 03.09.2004. 11:47 ] @
Bolje koristi Guitar Rig umesto Aplitube-a.... bolji je jedno 10 puta... to + Direct Monitoring = zlo....
[ ridge @ 05.09.2004. 04:31 ] @
Ne znam meni se guitar rig uopste nije dopao kako zvuci.Tj crunch & distorzija su mi ocaj na njemu a ostalo je ok al mi je amplitube favorit.

@vindic8or izvini al ni ja te bas ne razumem ni sta si ti hteo da kazes ni sale a ni za hardver, ne moraju samo ljudi koji imaju gomilu para za hardver da budu dobri muzicari????
[ Goq @ 05.09.2004. 11:40 ] @
Citat:
Kako iskoristiti Amplitube kao real-time guitar effect processor?


Evo kako:
http://www.sharewaremusicmachine.com/smm/programs/VSTHost/

Program je freeware i OpenSource, 166Kb, iskljucivo sluzi za testiranje VST efekata ili instrumenata (ukoliko imas MIDI klavijaturu). Eto, mikrofon u zvucnu i pevaj, sviraj...

To je ukoliko hoces da sviras gitaru. Ukoliko hoces da "simuliras" sviranje gitare pomocu klavijature, "Slayer2" je najbolji VSTi za tu namenu...
[ vindic8or @ 06.09.2004. 16:57 ] @
Citat:
ne moraju samo ljudi koji imaju gomilu para za hardver da budu dobri muzicari????


naravno da ne, ali ... [savet] mnogo ce im pomoci (pravi hardver) i olaksati zivot ... MNOGO!
[ a z r a @ 06.09.2004. 23:59 ] @

Slusaj borac moze par pitanjca ?

Jesi li ti procitao naslov foruma ?

Da ti prevedem primjerom koji mozda shvatis :

Majstor pita pitanje tipa , kako da upalim svog ficu pa da malo vozim ?

A ti sreco odgovaras da bi mu mnogo pomogo jedan BMW i olakso mu zivot ?

Pa onda jos glumis sarkastu pa pljujes gitaru pa borac opusti se malo

Jebote jel znas ti kolko kosta taj tvoj pravi hardware ?

I sta je po tebi pravi hardware uopce ?

Pa ova pila dere sve jeftine zoom-ove i boss-ove i tako to a od boljih stvari ... ma raspitaj se malo kolko dodje J - Station ili najeftinija alternativa Line6 ovog Poda ?

Jedini hardware koji bi mu mogao pomoci je nek D-box sa predpojacalom da pojaca signal i ukloni sumove a ostalo je ili s***** il skupo ili recimo V-Amp.


Ja i dalje preporucam da ko vst host koristis chainer a sad dal je amplitube bolji od guitar riga ili izotope trasha je apsolutno druga tema.

[ vindic8or @ 07.09.2004. 14:10 ] @
azra chill man :) ono je stvarno bilo zezanje ;) sigurno ne mislim lose o gitarskoj muzici ako ceo zivot sviram gitaru ;)

sto se tice rasprave hw/sw, moj savet je bio u smeru u kom bi u buducnosti trebalo da razmislja ridge, znaci, trebalo bi da planira neke dedicated procesore, koji, pored sto rade (uglavnom) kvalitetnije od sw, skidaju mnoge muke s mix-a, pa mu omogucavaju da se mnogo lakse "unese" u sviranje kada vezba etc etc ;)

dakle, niko ko ozbiljno hoce ovim da se bavi ne moze da ostane samo na softveru :) i to vazi za sve stilove muzike ;)
[ ridge @ 08.09.2004. 00:05 ] @
@vidic8or ok sinak sve u redu valjda si ok mislio al u postovima se lose izrazio.

Drugo kao sto covek rece tema je i bila Amplitube a ne sta je najbolje za snimanje gitare.Za savet hvala al i sam vec sviram duzi period pa sam upoznat sa svim proizvodima na trzistu.

I mala ispravka za guitar rig, ponesen ovom raspravom ukljucih guitar rig posle jedno mesec dana opet i malo se pomucih tako da povlacim predhodnu ocenu ovog softvera.

[ DEEp BLUE @ 10.09.2004. 00:38 ] @
@ridge
Mislim da debelo gresis sto se tiche RIG-a.Imam ga 20tak dana, provalio sam ga posle10,radi deebeeloo!Normalno najmanje Creat.Audigy sto se zvuka tice.u kombinaciji sa SONARom 3.1.1 radi perfekt.
btw...... i latency,sinak,latency !!
[ ridge @ 10.09.2004. 04:42 ] @
Pa ispravio sam se.Al iskreno jos uvek nisam uspeo ni amplitube ni guitar rig da namestim da mi leze savrseno u mix-u mozda su malo sterilni a i ja trazim bas odredjen zvuk a na to uticu mnoge stvari.Uspeo sam bass sa amplitube-om al gitaru ne jos.