[ MSG @ 09.02.2002. 20:00 ] @
Da li je moguce i na koji nacin sakriti ip broj , posebno na forumima gdje se ovi brojevi cuvaju ? Zaista nisam upucen po ovom pitanju i zamolio bih vas sve za pomoc .

Primijetio sam da pored imena odredjenih korisnika ne postoje podaci o operativnom sistemu , kao i o dijelu ip broja . Moze li mi neko ovo pojasniti .

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima
[ Ivan Dimkovic @ 09.02.2002. 20:25 ] @
Koristi neki proxy, potrazi ima po netu lista javnih proxy servera (neki od njih i rade), neki od njih su bili i prilicno brzi, kako je sada - ne znam :)


[ Gojko Vujovic @ 10.02.2002. 10:43 ] @
Citat:
MSG:
Primijetio sam da pored imena odredjenih korisnika ne postoje podaci o operativnom sistemu , kao i o dijelu ip broja . Moze li mi neko ovo pojasniti .


IP sakrijes proxyjem.

OS sakrijes nekim firewallom koji ce menjati user-agent string koji se salje. Posto koristis windows 98, za tebe je Atguard kao porucen.,
[ MSG @ 10.02.2002. 12:16 ] @

Da li bi posluzio Anonymity 4 Proxy za skrivanje ip broja ?

Da li je potrebno vrsiti kakva podesavanja u AtGuardu po pitanju os/a ?

Zahvaljujem na odgovorima
[ Gojko Vujovic @ 10.02.2002. 12:59 ] @
A4Proxy je dovoljan za to, da.

U Atguard-u je potrebno menjati privacy assistant podesavanja, koliko se secam moze se podesavati: email, user-agent, cookies, javascript, java, activex, itd.. Konkretno tebi treba browser user-agent string, stavi to na crveno tj BLOCK i resio si problem.
[ Smrt @ 12.02.2002. 09:43 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
U Atguard-u je potrebno menjati privacy assistant podesavanja, koliko se secam moze se podesavati: email, user-agent, cookies, javascript, java, activex, itd.. Konkretno tebi treba browser user-agent string, stavi to na crveno tj BLOCK i resio si problem.


Da li si to probao ili pricas napamet? Jer ja pokusavao i nista!
[ Gojko Vujovic @ 12.02.2002. 13:39 ] @
Probao i koristio nekoliko godina!

Posle toga ideš na ENABLE FIREWALL (right click na ikonu u systray-u). Možda si to zaboravio da uradiš..
[ Vertygo @ 15.02.2002. 00:29 ] @
Gojko , a da li ce forum prepoznati ama bas svaki OS koji korisnik koristi (npr neki koji je i na nasim prostorima nepoznat) ili je tako podesen da skripta ima "spisak" OS-ova pa ako ga nadje onda ce ispisati koji OS koristi user...?

Pozdrav
[ Gojko Vujovic @ 15.02.2002. 01:11 ] @
Scripta ima spisak koji ću ja proširivati kako budem nailazio na nove user-agent stringove.
[ elekktro @ 15.04.2004. 01:35 ] @
proba
[ Fun4all @ 12.06.2004. 21:26 ] @
Pozdrav,
Ima li neko da zna nesto vise o programu za skrivanje IP STEALTHER 2.7.
Moze se skinuti sa
http://www.photono-software.de/prod_sa.php3?prod=1&reseller=
[ BobMarley @ 13.06.2004. 14:10 ] @
a zasto meni ne prikazuje OS ?