[ Calavera @ 17.04.2001. 22:43 ] @
Jel zna neko STA je servisni centar?
Na drugim forumima sam dobio odgovore tipa: "nesto kao icq", ili "ono sto prosledjuje sms poruke od telefona do telefona", ali to nije tesko izmozgati
Znaci interesuje me sta bi mi sve trebalo da nabavim za "samogradnju" sospstvenog centra.. Jel to kompjuter povezan ic portom ili kablom sa mobilnim telefonom, i ima instaliran neki poseban softver, ili neka potpuno drugacija masina?
Ne planiram da napravim centar, nego sam samogradnju pomenuo zbog boljeg objasnjenja.. Na http://www.hssworld.com/products/smsc/smsc_faq.htm sam nasao deo toga, ali se pominju neke reci koje ne razumem, ne zato sto mi je problem engleski, nego sto se koristi posebna terminologija...
Ajd da vidim jel neko na ovom forumu moze da uklaviri sa je zapravo SC
Pozdrav..
[ Gojko Vujovic @ 17.04.2001. 22:59 ] @
Ne znam kako to radi u mobtelu, ali na netu se moze naci (mada ne free, dakle komercijalni) software koji ce ti obican PC povezan kablom za neki mobilni koji je u mrezi, napraviti pravi pravcati SC.

E sad placa se poprilicna licenca za taj software tako da nisam mogao da ga probam..
[ Calavera @ 18.04.2001. 19:31 ] @
OK, a jel znas mozda kako se program zvao? Verovatno se moze naci crack ili nesto slicno, samo kada bih mogao preci preko moralne granice
[ Gojko Vujovic @ 18.04.2001. 20:22 ] @
SMS-IT u svojih milion razlicitih verzija. Treba probati sve, ko zna koja kako radi. Ima još dva software-a: sendsms i FastSMS. Pretrazi net naci ces ih sigurno..
[ Gojko Vujovic @ 18.04.2001. 20:28 ] @
Evo još jednog:

SMSTools 1.2.2 (sms gateway)
http://www.edv-frings.de/
[ Dragoslav Krunić @ 18.04.2001. 21:45 ] @
Jos jedan:

www.kannel.org
[ Sale81 @ 13.06.2002. 02:38 ] @
Nije to toliko jednostavno da se napravi... Znam da najpoznatije smsc pravi ericsson i comverse. Valjda mobtel koristi jedan od njih. Sigurno nije vezan jedan mobilni za komp u mobelu :)))

To vezivanje kompa i mobilnog telefona moze da se iskoristi, ako neki operator nema dovoljno znanja i potencijala da napravi nesto modernije i lakse za slanje melodija i logo-a.
[ Ivan Dimkovic @ 13.06.2002. 11:06 ] @
U Mobtelu je to nekoliko SUN masina sa softverom koji radi SMS prosledjivanje i komunikaciju sa mobilnom mrezom.

Ko "isporucuje" masine - ne znam, verovatno Ericsson - ali su u pitanju SUN sistemi, sto se hardvera tice.
[ kuckar @ 12.12.2002. 23:41 ] @
Postoji nesto sto se zove SMS PCMICA ili jos bolje SMSPCI kartica koja se u kombinaciji sa nekim softwerom koristi kao SC inace jedan takav vec radi za malu grupu ljudi
[ -zombie- @ 13.12.2002. 00:40 ] @
jel mozes josh neki info o ovome da dash? (o kartici)
[ kuckar @ 13.12.2002. 12:45 ] @
Pa skoro svaki dobavljac hardvera ima u svojoj ponudi "GSM modem card"
za note book racunare. Zatim dalje ostaje samo odabir softwera. NAravno postoje i odgovarajuci PCI to PCMICA adapteri za klasicne racunare
[ -zombie- @ 14.12.2002. 00:36 ] @
pa dobro ja znam za gsm modem, ali ti si naveo SMS karticu. za to josh nisam cuo (tj procitao u nekoj ponudi)...
[ marko1101 @ 24.08.2003. 09:20 ] @
ja imam SMS-it 3 verzija sa crekom i kako sad do SMSC-a
[ @ 22.11.2003. 15:14 ] @
Privet narod=)
[ Nemanja Jakovljevic @ 23.11.2003. 12:27 ] @
ajde neka meni neko odgovori konacno:

Ja instaliram sms-gateway na sovj komp;
Prkljucim mobilni na komp;

Posaljem SMS preko tog service centra koji sam ja napravio

Da li ce da se skida kredit sa kartice koja je povezana na komp?