[ pivica @ 20.07.2004. 15:11 ] @
Pozdrav svima,
interesuje me da li neko cuo za domacu java firmu Koneksus. Na netu nema nikakvih podataka o njima. Raspisali su neki konkurs za web i java programere pa me interesuju blize informacije o samoj firmi.
[ urosk @ 21.07.2004. 14:52 ] @
Cini mi se da im je ovo vec treci konkurs, bio sam na ragzovoru kod njih, milsim da je bio mart ili mozda cak februar.
Baja je radio u Kanadi sada je dosao ovde da sljaka neke portale za nase trziste i ima ideju za neki proizvod koji bi plasirao na strano trziste. Uglavnom nisam bio zadovljan ponudjenom platom pa sam odustao.
U to vreme nisu imali nikog od developera, tek su pokusavali da oforme tim, imali su office u Pupinu (kraj bus-a 65) - to je valjda Pupin a satro ima neku kucu u blizini koja se u to vreme adaptirala.
[ pivica @ 22.07.2004. 08:09 ] @
Jos uvek imaju office u Pupinu, posto su me pozvali na razgovor i rekli mi kako da dodjem do te kuce;). Ako nije tajna kolku su ti platu tada ponudili, da bih znao da li da se uopste cimam sa njima i da bih video da li su nesto uznapredovali.
[ urosk @ 22.07.2004. 10:30 ] @
Nisam siguran, ali mislim da je bilo recimo 600e probni rad od 3-4 meseca koliko traje prvi projekat a posle 700e.
Ako su jos uvek u pupinu znachi da je ona prica o kuci koja se renovira bila baronija ili sl.
Za nekog sa manje iskustva plata je OK, ali posto sam programer od '97 a Javu radim poslednje 4 god. uslovi su mi bili neprihvatljivi.
[ pivica @ 22.07.2004. 13:16 ] @
hvala ti puno na informacijama. ja javu radim zadjih dve godine, mada na zalost ne bas koliko bih zeleo. tako da nisam bas ni pocetnik, ali ne mogu reci i da bas razbijam. U svakom slucaju ako su ostali isti uslovi odgovaraju mi (naravno ako me prime;).

inace, ne bih da ispadnem glup, ali sta ti znaci baronija:)
[ urosk @ 22.07.2004. 13:43 ] @
baronisati = lagati
[ pivica @ 22.07.2004. 14:25 ] @
pa mozda i ne laze covek. rekao mi je da dodjem u neku kucu koja se nalazi u dvoristu instituta, nekih 40 metara od samog instituta. mozda je to ta kuca koja se renovirala. ma na kraju krajeva, nije ni tolko bitno, oticicu pa cu videti.
[ urosk @ 22.07.2004. 16:42 ] @
a ok onda, pogresno sam te razumeo.