[ Dukidule @ 21.07.2004. 19:07 ] @
Pošto mi je PONOVO stigao račun od preko 3000 dinara (3400), otišao sam u telekom da mi izdaju listing poziva. Na tom listingu su bili pozivi samo prema mobilnim telefonima. Od 55 brojeva dva su bila preko 950 impulsa (po podacima sa sajta telekoma razgovori od oko 32 minuta odnosno 350 dinara), dva od oko 660 impulsa (22 min - 240 din), dva od oko 350 impulsa (11,5 minuta - 130 din), 14 od oko 150 impulsa ( 5 minuta - 54 din) a ostali pozivi su bili ispod 100 impulsa (malo sam uprostio cifre, ali to je otprilike to)

Pošto odavno pretpostavljam da su ovi iz telekoma LOPOVI , sve pozive ka mobilnim brojevima obavljam preko mobilnog, a kad već moram da zovem sa fiksnog, onda se jako trudim da budu veoma kratki, maksimalno 1/2 minuta. Sve ovo važi i za moje ukućane (otac i majka). Inače, internet koristim preko provajdera, ne preko 041 brojeva

Tako da je sledeća računica:

2*350+2*240+2*130+14*54=2196

Recimo da odbijem 20% u slučaju da sam se negde zeznuo ili da je neko od nas zaboravio da je petnaestak minuta razgovarao sa nekim mobilnim pretplatnikom, ostaje dakle 1750 dinara za koje sam SIGURAN da su mi LOPOVI iz telekoma UKRALI. Inače, prosečan račun u poslednjih 2 godine mi je 2000-2500 dinara

[ Man-Wolf @ 30.07.2004. 16:57 ] @
Pazi, nisam neki stručnjak i nemogu mnogo da ti pomognem u vezi toga. Ali, mogu da ti kazem da se meni pre nekih godinu dana ( mozda vise ) dogodilo da mi je stigo račun u iznosu od preko 7000 din. Naravno, nesto nije bilo u redu jer u zivotu nisam imao račun veći od 1500din. Naravno, podneli smo zalbu u telekomu i ispostavilo se da je doslo do greske i morali smo da platimo nešto manje od polovine sume. Tako da, ne znam šta drugo da ti kažem sem da probaš da uložiš žalbu ( ako zaista nisi potrošio tolike impulse ).
[ Bojan Basic @ 30.07.2004. 17:16 ] @
Pa dobro, nisi rekao najbitniju stvar: da li su ti poznati ti brojevi telefona (neki tvoji prijatelji i sl.) ili ih nikad nisi video? Ako si siguran da ne koristiš vezu fiksni-mobilni u tolikoj količini veoma je moguće da ti se neko nakačio na priključak i zove na tvoj račun (baš i ja imam sličan problem, pogledaj http://www.elitesecurity.org/tema/62678). U tom slučaju jednostavno nazovi neki od tih brojeva i pitaj s kim je razgovarao, što pogotovo neće biti problem ako poznaješ te ljude čiji se brojevi pojavljuju na listingu.
[ sale_v @ 04.08.2004. 11:35 ] @
ma lik je potrosio sigurno.price nisam i to su price za malu djecu.imas listing i tacka.
[ Dukidule @ 05.08.2004. 10:14 ] @
Prvo da se izvinim, nisam baš pravilno protumačio listing ali u principu ništa se bitnije ne menja. I dalje ostaje činjenica da su obavljani pozivi koji su duuugo trajali.

Kada sam pisao prethodnu poruku roditelji su mi bili na moru, pa sam sačekao da se vrate a onda smo napravili reviziju brojeva. Na listingu postoje pet brojeva za koje ne znamo čiji su. Dva broja sam pozvao anonimno čisto da čujem da li mi je poznat glas (naravno nije), a posle me je bilo blam. Stvarno ne mogu da ih pitam s kim su razgovarali u poslednjih mesec dana, malo mi je glupo.

Što se tiče http://www.elitesecurity.org/tema/62678 i ja sam na to prvo pomislio, naročito zbog toga što mi je nedavno nadzidavana zgrada pa je verovatno neko od novih stanara uvodio telefonsku liniju. A i nešto slično sam pročitao u Blicu pre jedno mesec i po, u smislu da je moguće da se neko nakači na liniju a da se i ne primeti (ne funkcioniše kao dvojnik, tako sam nekako shvatio taj tekst)

Da li mogu išta da uradim, ili sam osuđen na velike račune?
[ MyWay @ 05.08.2004. 11:59 ] @
Citat:
Dukidule: sam SIGURAN da su mi LOPOVI iz telekoma UKRALI.

To što postoji mogućnost da ti se nakači neko na liniju je jedno, a ovo gore citirano je sasvim drugo....(tj. a da neko ovde najzad razmisli pre nego što krene da 'krpi'?)
[ Dukidule @ 05.08.2004. 12:32 ] @
Citat:
MyWay: To što postoji mogućnost da ti se nakači neko na liniju je jedno, a ovo gore citirano je sasvim drugo....(tj. a da neko ovde najzad razmisli pre nego što krene da 'krpi'?)


Moja netrpeljivost prema telekomu nije nastala samo zbog nekoliko poslednjih velikih računa. Pre nekoliko godina mi je došao račun od 700 dinara (tada su prosečni računi bili po 100 din) i posle žalbe mog oca smanjili su na 150 din! Na početku prošle godine mi je došao račun od 5400 dinara, pa su roditelji hteli da me lansiraju iz topa. Tada sam otiš'o da prebacim broj na moje ime da bih mogao sam da proveravam račune. Rekli su da će taj postupak biti gotov za 2 meseca, a prošlo je godinu dana pre nego što je račun počeo da stiže na moje ime. Da ne pominjem da u periodu 19-21h kad dignem slušalicu moram da čekam minut-dva da mi se oslobodi linija zbog prezauzetosti centrale. Zamislite da trebam da pozovem hitnu pomoć?! I internet je u tom periodu nemoguće koristiti.

MyWay, ne sumnjam da si ti jedan od mnogobrojnih poštenih u telekomu, ali ne bi trebao da braniš one koji su nepošteni. Uostalom, nije na meni da se veram po banderama i pratim kablove, već na telekomu i eventualno MUP-u

P.S. ...mada priznajem da sam bio u blagom afektu