[ GameLudak @ 22.07.2004. 00:01 ] @
Ako iko zna gde se mogu naci fini modeli za moj RPG (nesto slicno kao Gothic, Ultima 9 i Morowind), zamolio bi ga da postavi link ovde. Naravno mislim na animirane 3D modele, nebitno u kom formatu.
[ SpelingMistakes @ 22.07.2004. 00:53 ] @
"Fine" modele mozes naci na dosta sajtova - ali to da su animirani

- Kako ocekujes da neko postavi animirani model negde
- Definisi animirani model
- To je onda scena u kojoj postoji neka animacija
- Jel to trazis
- To ces vala tesko naci - i kako ocekujes da neko "animira" modela po onome sto bas tebi treba - Moraces sam to da radis, a za to ti predstoji puno posla - Nisi rekao ni koji ces paket za rad koristiti, jer to se treba sve "unapred pripremiti"
- Sa druge strane imas TOP temu linkovi, gde imas gomilu linkova pa pokusaj malo da pretrazis po njima.
[ GameLudak @ 22.07.2004. 01:13 ] @
Na primer modeli u 3ds ili mdl formatu. Naravno to sto sam kazao animirane znaci da nisam mislio na staticke "kipove" modela. Pod animacijom podrazumevam pokrete kao sto su trcanje, skok, plivanje,... Naravno pretrazio sam dosta linkova ali svi nude nekakve "SPACE" modele kao sto su roboti, spaceships, laseri i kojekakva cudesa. Meni su potrebni modeli u starom Fantasty fazonu. Sto se tice "pripreme to mi nije nikakav problem, ali kada bi sam pravio toliki broj modela, do 2034. bi mozda i zavrsio igru.
[ Kilibardab @ 22.07.2004. 01:21 ] @
Jel to pravis Gothic 4
[ GameLudak @ 22.07.2004. 01:33 ] @
Kili ja mislim kad zavrsim ovaj projekat (ako bog da do 2005), da ce Gothic 3 biti mala maca za ovo (uz sve postovanje PhiranhaBytes-u).
Ako imas vremena mogu te nauciti da batalis hardwer i pocnes da modeliras za mene.
-----------------------------------------------------------------------------
PS: Nepostavljajte nevezane postove situacija je krajnje ozbiljna!
[ pailhead @ 22.07.2004. 04:40 ] @
Citat:
SpelingMistakes: "Fine" modele mozes naci na dosta sajtova - ali to da su animirani

- Kako ocekujes da neko postavi animirani model negde
- Definisi animirani model
- To je onda scena u kojoj postoji neka animacija
- Jel to trazis
- To ces vala tesko naci - i kako ocekujes da neko "animira" modela po onome sto bas tebi treba - Moraces sam to da radis, a za to ti predstoji puno posla - Nisi rekao ni koji ces paket za rad koristiti, jer to se treba sve "unapred pripremiti"
- Sa druge strane imas TOP temu linkovi, gde imas gomilu linkova pa pokusaj malo da pretrazis po njima.


-ftp upload recimo
-nestatican model
-upravo tako
-covek to trazi
-www.turbosquid.com na primer
-pa npr, neko je napravio "generic low poly human model" i animirao mu je sekvencu hodanja, trcanja, skakanja i cucnja
-posto je rec o pravljenju igrice, verovatno ce se koristiti c++ ili sta ja znam, virtools ako vec mora neki paket


nema na cemu i drugi put
[ Reljam @ 22.07.2004. 07:03 ] @
U okviru DirectX SDKa imas plugin za 3DS Max i Mayu za eksportovanje animacija, i D3DX ima podrsku za ucitavanje i miksovanje tih animacija (cak ume da radi i hardversku animaciju u vertex shaderu).

Tako da ako covek trazi animacije i koristi D3DX za svoju igru, verovatno bi mu trebala animacija u Maxu ili Mayi.
[ SpelingMistakes @ 22.07.2004. 09:05 ] @
Kad sam coveka pitao kako bi to trebao neko da uploaduje taj njegov animirani model nisam mislio na sam nacin uploada, vec na izbor formata - jer 90 posto modela danas nemaju ich animacije u sebi - Nisi morao tako da komentarises, i da se pravis pametnjakovic jer sam coveku hteo da skrenem paznju na tu razliku u odnosu animiranih na nearnimirane modele - Na kraju krajeva opet se postavlja pitnje kako on misli tu animaciju da iskorisiti - jer verujem da opet 90 % animacije nece odgovarati - Ima li smisla onda traziti modele koji su vec animirani. Zar nije lakse naci model i napraviti animaciju kakva ti treba iz pocetka - na sta ce se na kraju verovatno i svesti rad.

Da je neko malo pazljivije procitao i razmislio ka cemu sam ciljao, mozda bi i shvatio poentu - ali ima nas raznih

Sto se tice pitanja o program koji ce koristiti - odovor je ovo sto je Reljam dao - Maya ili Max - ali to sam vec znao - Mislio sam da se vec odlucio za neki do ta dva. Sa druge strane ste to sto se ubacuje u program mora biti pripremljeno vec u Max-u ili Mayi - znaci od scena, animacije, pokreta i slicno jer ne verujem da se to sve radi u c++
[ GameLudak @ 22.07.2004. 17:59 ] @
Sto se tice sta su to animirani modeli ajde da to konacno resimo. To.. su... jednostavno modeli koji nisu staticni, znaci da sadrze u sebi neke od animacija kao sto su trcanje, umiranje, saginjanje, blaa blaa balaaa.... kako te pokrete nebi morao da pravim u 3ds ili necem drugom. Format koji bi mi odgovarao je md2,md3,mdl,3ds,...

Naravno mislim na free modele, jer mi nepada na pamet da dajem 70-80 USD po modelu. Ima ih gomila na internetu, kao sto ih i ja imam gomilu, ali to nije to sto meni treba. Ti modeli su ubaceni i sada u moju igru radi testiranja enginea, vestacke inteligencije, borbe i svega ostalog, i sada bi trebao da ih zamenim odgovarajucim Fantasty modelima koji idu uz tu RPG pricu. Naravno takvih modela nisam nesto preterano uspeo da nadjem na internetu pa sam mislio ako neko ima tako nesto (npr. lik iz igre Gothic, Avatar iz Ultime, Konan, ili bilo koji drugi macevalac u viteskom oklopu ili iscepanim ritama) da mi posalje neki link.

Pomogao bi mi i jedan (ali vredan) model takvog tipa.

Thanks for your time!!!

------------------------------------------------
Naravno trazio sam po netu i trazicu i dalje
Al ako neko ima dobar model, neka ga posalje.
[ SpelingMistakes @ 22.07.2004. 18:17 ] @
Cisto savet - Nema potrebe da objasnjavas sta su to animirani modeli - barem ne ljudima koji su uzeli ucesca ovde u ovoj temi - Ja se bavim 3d modelingom i animacijom od 95-e i samo sam hteo da ti skrenem paznju na problem koji si i sam spomenuo da imas - JAKO je malo takvih modela kakve ti trazis - ne mislim na tip modela, vec na to da su animirani - capisko. Vecinom su staticni, uz mejbi jos neki model istog u drugom polozaju - sto tebi ne znaci ama bas nista. Tako da ti preporucujem da se "okanes" trazienja animiranoh modela, i da se pripremis ili oformis tim koji bi ti animirao modele

Problem je nastao - meni se cini - kod Pailhedovog komentara - uvek on tako radi, navici ces se - Ja sam ti skrenuo paznju na neke stvari - ali sad vidim da ih i sam znas - Pa zelim ti srecu u potrazi - toliko o tome
[ pailhead @ 22.07.2004. 19:22 ] @
Dobro de, rezimirali smo sve, i nema potrebe za daljnom raspravom ako je u pitanju bio samo manji nesporazum. Meni deluje malo neukusno objasnjavati ovako osnovne i banalne stvari osobama kao so si na primer ti - iskusan profesionalaci i uz to moderator na samom forumu. Ali moram priznati da me je zbunio tvoj prvi post speling, kao da pojma nemas o cemu se ovde radi :) otud i svo ovo objasnjavanje, al kao sto rekoh sve je bio samo mali nesporazum.
[ GameLudak @ 22.07.2004. 20:28 ] @
Naravno i meni je smesno objasnjavati ovako nesto, ali ovo mi je prvi domaci forum posle 6 godina neta (uglavnom ih izbegavam jer fax o pravljenju igara je veoma siromasan).

Ziv bio. Pozdrav!
[ SpelingMistakes @ 22.07.2004. 21:10 ] @
Za postovaoca ove teme sam cuo prvi put kad je napravio ovu temu - a kad je rekao da trazi animirane modele, bilo mi je malo cudno, jer kao sto rekoh toga je veoma malo - pa sam to potegao ne bi li se to malo objasnilo, da bi ljudi kasnije mogli bolje da odgovore coveku - Nisam znao ko je, ali sad vidim da je znao o cemu se radi i sta trazi (mada je to retko ) a i rascistili smo "nesporazume" - Nadam se da su i drugi ljudi shvatili sta se ovde trazi, i da mozda mogu da "pomognu" privatnim modelima - sto nije neinteresatno

Ovde su se pojavili ljudi koji rade razne modele - pokusaj sa kontaktima sa njima licno - mozda se dogovorite oko upotrebe modela - pogledaj npr temu http://www.elitesecurity.org/tema/58532 - definitivno oreginalni modeli Mozda je pocetnicki, ali ima ih i bice ih jos
[ GameLudak @ 23.07.2004. 15:34 ] @
Zahvaljujem na postu!
Naravno kao sto rekoh ovo mi je prvi domaci forum (mada sam vec prisutan na 15-tak stranih foruma, pa i nisam imao vremena da pogledam nase). Veoma mi je prijatno komunicirati na nasem jeziku jer mi je engleski na vrh glave. To je dobra ideja sto si rekao, da kontaktiram neke od modelatora, mozda ce biti zainteresovani za prvi srpski RPG.
Sto se tice animiranih modela, to je prava stvar jer kad bi imao statican model i morao sam da ga animiram, nikad nebi stigao da odradim svoj glavni poso jer radim sam!
[ misa J. @ 29.12.2004. 12:45 ] @
Ne verujem da bi negde nasao besplatni animirani 3d model na nekom sajtu sa gomilama besplatnih modela. Najbolje modele mozes da nadjes sa trial za neki program koji pravi igre,ili slicno.

Nasao sam super model zmaja u zbirci Blitzbasic-a u md2 formatu sa svim mogucim animacijama, ali ima vise od 200kb, pa cu da posaljem samo screenshoot.
Mozes da ga uzmes sa trial od BlitzBasic-a na www.blitzbasic.com




[ reject @ 09.01.2005. 13:26 ] @
Citat:
Reljam: U okviru DirectX SDKa imas plugin za 3DS Max i Mayu za eksportovanje animacija, i D3DX ima podrsku za ucitavanje i miksovanje tih animacija (cak ume da radi i hardversku animaciju u vertex shaderu).

Tako da ako covek trazi animacije i koristi D3DX za svoju igru, verovatno bi mu trebala animacija u Maxu ili Mayi.

Mislim da sam negde na forumu ranije isto reagovao na ovakvu poruku, ali nema veze.
Postoji X exporter i za Lightwave, tako da po tom pitanju Maya i Max nisu po
defaultu software koji treba koristiti. :)
[ greent @ 10.01.2005. 08:06 ] @
Citat:
reject: Postoji X exporter i za Lightwave, tako da po tom pitanju Maya i Max nisu po
defaultu software koji treba koristiti. :)

:-)