[ cika007 @ 22.07.2004. 02:18 ] @
Da li neko moze da mi pomogne? Evo sta se desava. Dva kompjutera u mrezi
(oba pod XP-om ). Nekad se lepo vide, nekad se vidi samo jedan. Nekad
se desava i kada se oba vide da ne mogu da pristupim ni jednom od njih.
Kaze kontaktiraj sistem administratora. Napominjem da se to desava i bez
menjanja parametara, sve jedno da li su povezani kablom ili bezicno.
Znaci sve je isto i cas radi a cas ne. Posle restarta takodje nema
pravila. Moze da proradi a i ne mora. Takodje nekad nece da pinguje sam
sebe. Kucam ping pa ip adresu svog kompjutera i nema odziva. Da nisu
GREMLINI? Pomagajte.
[ mirzam @ 22.07.2004. 07:12 ] @
Ako ne mozes da pingas samog sebe mislim da ti je mrezna kartica "pri kraju". Probaj staviti drugu karticu.
[ mirzam @ 22.07.2004. 07:15 ] @
Ustvari, probaj pingati IP 127.0.0.1 - ako ne ide (ili povremeno ne/ide), onda je 99% vjerovatnoca da ti mrezna ne valja. (127.0.0.1 - localhost).
[ Shadowed @ 22.07.2004. 10:21 ] @
127.0.0.1 (ako je sve u redu) mozes da pingujes i ako izvadis mreznu.
Njemu ne pinguje IP kartice a to moze da bude iz vise razloga. Da li ti kaze "A network cable is unplugged" tj. da li oznaka za konekciju ima crveno X preko sebe?
Proveri da li ti je kartica lepo "ubodena" u slot. Kusaj u konzolu ipconfig /all i rezultat daj ovde.
[ cika007 @ 22.07.2004. 11:10 ] @
Tesko da kartice nisu ispravne ili nisu lepo postavljene. Kao sto rekoh to se desava i u LAN-u i u bezicnoj mrezi. Nemoguce da obe nisu ispravne. Danas, bar za sada, radi kako treba tako da ne mogu da vam dam rezultat ovde. Mozda malo kasnije :(
[ cika007 @ 25.07.2004. 11:20 ] @
U trenucima dosade reinstalirao sam windows XP, i sve je proradilo. Mada bih voleo da znam sta je bilo u pitanju. Verovatno su bili gremlini.
[ mirzam @ 26.07.2004. 06:50 ] @
Ma garant su gremlini:)!!!. Dešava se to, gremlincici cesto znaju biti uzrok svakojakih belaja. :)