[ frogman @ 22.07.2004. 16:09 ] @
Evo ovako radi se o manjoj mrezici sa 4 racunara. Znaci sistemi na njima su winxp/sp1, staticke ip adrese, sherovani stampaci i diskovi. Sve je to radilo uredno dok jedan od njih nije bio sprema za reinstalaciju (nakupilo se virusa, raznih sranja, fajlova pobrisano itd.). Da ne odugovlacim, nakon reinstalacije sistema i softvera racunar je ponovo umrezen i dodeljena mu je ista adresa i ime koje je bilo prije. Racunar uspije da vidi i pinguje samo dva ostala ali treci racunar ni pod razno, nemogu se pingovati izmedju sebe nikako.
Ja sam na prvom pa onda i na drugom resetovao tcp/ip, zatim dodelio mu novu ip adresu, novo ime i opet nista. Ni komandom netstat nisam mogao da dobijem signal od drugog racunara. Odradio sam i sysprep i pomocu mini setup-a nakon restarta podesio ponovo radnu grupu, ip adresu, computer name ali nista.
I nakon sto sam mu menjao ime u LAN-u se i dalje vidi staro ime racunara npr. KASA i novo KASA1 i ne znam kako toga da se resim.
Malo mi je predugacak tred, ako nekome ne bude jasno posto je sve zbrda zdola ja cu da ponovim.
Ali mnogo bih mi znacilo kada bih mi neko ponudio jos par opcija da resim ovaj problem.

P.S. Ovakav isti problem imam kod kuce. Ima dva racunara umrezena WIN2k i WINXP, takodjer je sve radilo korektno prije, a sada posle reinstalacije WINXP-a opet isti problem, ne mogu da ih pingujem uspesno, u principu ne vide se vise uopste, ni repair sistema ne pomaze!
[ MadChief @ 23.07.2004. 13:11 ] @
Imao sam i ja slican problem u jednoj firmi sve dok nisam video da oni imaju instaliran neki antivurus program koji u sebi ima firewall.
Cim sam ga iskljucio sve je bilo ok. Pogledaj da li je iskljucen i firewall sa kartice!?

pozdrav