[ Bad Habbit @ 22.07.2004. 19:32 ] @
Uzeo sam ovu karticu i imam problem sa tv out-om u tom smislu, da mi se slika lepo prikazuje na televizoru, ali kada pustam divx film prozor u kome treba da ide divx film se vidi samo kao vrna kocka na televizoru, a na monitoru se lepo vidi. Ne pomaze skidanje najnovije verzije driver-a i slicno. Molim vas pomozite, posto mi je ovo neophodno a ne znam sta da radim.
[ Miroslav Cvejić @ 22.07.2004. 20:09 ] @
Long time no see, eh?

Desktop desni klik -> Properties, Settings -> Advanced -> GF5200FX kartica...

nview display mode, pa izaberi Clone a ispod toga Analog Display + TV

Full Screen video, full screen device izaberi secondary display.

Sada kada putiš DivX na monitoru ćeš videti sve normalno, film u prozoru plejera a na TVu film fullscreen.

Frikombinuj...
[ Bad Habbit @ 23.07.2004. 07:59 ] @
Ne mogu da verujem da si mi upravo ti odogovrio. Mislio sam da ti se izgubio svaki trag. U svakom slucaju, drago mi je da si opet tu.

E sada u vezi ovog mog problema. Nazalost problem je dosta ozbiljniji od ovoga sto si ti objasnio. Ovako je povezuje i klonira karta sa tv-om i to je sve u redu, radio sam to vec.

Ovo kod mene je nesto drugo. Znaci slika je klonirana i prikazuje se na tv-u bez problema. Vidi se desktop i sve ostalo sto se na njemu desava. Problem je SAMO u DIVX filmovima. Znaci pustim DIVX film i sada ako pretpostavimo da nije full screen nego je u prozoru, na monitoru se vidi u tom prozoru lepo film, a na tv-u se vidi samo crni kvadrat i cuje se zvuk, nema filma.

Isti problem je bio i na prethodnoj karti geforce4 mx440, ali mi je jedan prijatelj iskopao negde drajver koji radi i sve je bilo ok. Prekljuce sam kupio novi komp sa fx5200 i ponovo imam isti problem, stim sto mi taj prijatelj ne moze pronaci drajver sada za ovu kartu, tako da ne znam sta da radim. Ne vredi skidanje najnovijih verzija drajvera i tome slicno.

Ajde pomagajte, moram ovo da sredim POD HITNO.
[ amkan @ 23.07.2004. 08:19 ] @
Jesi li uradio sve sto ti je Miroslav rekao? Pogotovo ono - Full Screen Video.
Ako si sve uradio trebalo bi da imas divix na TV, automatski u fullscreenu kad startas film.
Jedino mozda budes imao problemcic sa subtitleovima. Ako koristis BSPlayer samo ukljuci opciju: Draw subtitles on Overlay. Meni je pomoglo.
[ Bad Habbit @ 23.07.2004. 10:01 ] @
Pa ljudi, stvarno nemam reci, ne znam sta da vam kazem i kako da vam se zahvalim. USPEO SAM, RADI!!! Prvo sam mislio kada mi je Miroslav napisao da je rec o obicnom kloniranju i nisam se dublje upustao u njegov post. Onda sam odlucio da bi ipak bilo dobro da probam i video da to nije prosto kloniranje vec je to izgleda resenje mog problema. Onda sam pustio film i kada sam video sliku na tv-u, bio sam VISE NEGO ODUSEVLJEN. Onda sam se odmah razocarao kada sam video da nema subtitle-a. Tada sam dosao na forum da postavim sledece pitanje, sta raditi sa subtitl-ovima, kad ono odgovor vec ceka i sto je je jos bitnije direktno resava moj problem. Ukljucio sam opciju koju si mi rekao u bs player-u i RADI!!!

Stvano ljudi nemam reci koliko ste mi pomogli. MNOGO, MNOGO, MNOGO HVALA!!!
[ Miroslav Cvejić @ 23.07.2004. 17:21 ] @
Možeš da se igraš sa VobSub programčićem... Jako dobra stvar.
Kad ga instaliraš, ako se .avi i .sub (.srt) fajlovi isto zovu (blabla.avi i blabla.sub) iz bilo kog programa (wmp, winamp, ACDSee ) da pustiš taj .avi fajl on će već imati nalepljene titlove na slici. Ja DivX filmove gledam iz Winampa (jer mi daljinski radi sa dotičnim programom) i titlovi šljakaju. Kod VobSuba su titlovi već u overlay-u pa se super vide na TVu (još im on doda senku i tako ta čuda).

Inače, vidim i dalje si navučen na Siemens morbidnu telefoniju?


[ Bad Habbit @ 23.07.2004. 19:38 ] @
Ok videcu jos za to. Za sada sam sasvim i vise nego zadovoljan ovime sto sam postigao, tako da ne bih hteo nista vise da ekperimentisem. Sve u svemu BAS si mo pomogao, ali BAS i BAS ti HVALA.

p.s. Da jos uvek sa navucen na siemens, mada manje nego pre.
p.p.s. Od pre nedelju dana imam nokiu 6600
[ Bad Habbit @ 09.09.2004. 08:56 ] @
Pazite sada ovo. Skinuo sam nove driver-e i podesio sve kao i na prethodnim i slika na tv-u mi je crno-bela. Stavljen je b-pal ali je slika opet takva kakva je.
[ malisha @ 09.09.2004. 09:03 ] @
promeni vrstu kabla na Composite.... u Nvidia settings...