[ flylord @ 23.07.2004. 11:03 ] @
Poor little win guys will have to use Linux
Dolaze nam pametni telefoni sa Linuxom

http://www.linuxdevices.com/news/NS4504156025.html

Ajde momci, tri put ura za Linux
URA URA URA
poz
[ VRider @ 23.07.2004. 12:03 ] @
Ovo je staro kao Biblija.
Uostalom, cemu radovanje? Ti neces ni biti svetstan sta taj telefon koristi.
[ bojan_bozovic @ 23.07.2004. 12:31 ] @
Vrider

jes vala. Mobilni 500 evra sa 256 Mb
Nemaš normalan os u njemu
nemaš normalan browser u njemu
nemaš mogućnost da ga priključiš na fiksnu liniju
nemaš docking station i usb keyboard i monitor izlaz
I ima webkameru 640*480
Pa čemu to služi? Za zvanje i slanje sms? Da ga j.....!
[ Ivan Dimkovic @ 23.07.2004. 13:06 ] @
MobileLinux je matora vest, slazem se ...

Mada ce vecina telefona koristiti Symbian (manji deo Windows Mobile, mahom u USA) - nije lose imati i ovo kao opciju.... ***i ga, mozda neko hoce da sniffuje mrezu sa mobilnim :)
[ VRider @ 23.07.2004. 13:15 ] @
@bojan_bozovic:
Da nemas normalan browser je proser***nje. Ima browsera kakvih volis.
500e -> 256Mb memorije nema nikakve veze da linuxom. Ne pravi linux 256Mb, vec je motorola ugradjuje. Zasto toliko ne ugradjuje u druge telefone koji toliko kostaju, pitaj njih. Tesko da ima neke veze sa linuxom.
Citat:
nemaš mogućnost da ga priključiš na fiksnu liniju
nemaš docking station i usb keyboard i monitor izlaz
I ima webkameru 640*480

Nista od ovoga ne omogucuje linux, vec su sve stvari koje treba da stavi proizvodjac telefona -> Motorola u ovom slucaju.
Kakve veze ima koji je OS ako telefon radi? A radili su i do sada samo tako, iako od linuxa na njima nije bilo ni l.
Sve u svemu, pricaj mi o svom detinjstvu...
[ bojan_bozovic @ 23.07.2004. 13:25 ] @
Sa linuxom ili bez, to će da bude sr....
Ionako će da bude potpuno zatvoreno...
[ Dragi Tata @ 23.07.2004. 13:29 ] @
U ***ote, to će da bude jako zgodno - možeš da rekompajliraš kernel telefona.
[ Ivan Dimkovic @ 23.07.2004. 13:35 ] @
Nego - i trebace ti administrator za telefon, da ti podesi DNS server...

A tek kad budes hteo da koristis bluetooth headset, moraces da ga mountujes preko komandne linije... kako 31337, a :)

Za telefoniranje ces imati opciju gnuTelephone0.1.111a i gnuMobileFone3.11.4.a i naravno, konzolni telefon bez zvuka - pure VT100 man :)

A MobileLin zealoti ce ti demonstrirati novi unique feature - providni konzolni prozor na svom mobilnom telefonu - i kako ribe padaju na kucanje "mount /dev/hda5 fs vfat" dok sedis na kafi :)

A tek svadje oko mobileKDE i mobileGNOME... uuu
[ markom @ 23.07.2004. 13:44 ] @
Ne zaboravi Beowulf cluster mobilnih telefona... :-)

Marko.
[ flylord @ 23.07.2004. 19:02 ] @
A sta fali, instaliram Apache + PHP + MySQL, napravim jedan image galery, i onda cim napravim slike one se ubace u bazu, i kad dodjem kuci preko Mozille ih pregledam i mogu da skinem samo one sto mi trebaju, a mogu i drugi korisnici preko GPRS da se zakace na moj mobilni server i da pogledaju sta samo to napravio
Plus, to je super stvarka , mogu da imam server od samo 150g, pa imam mobilni mail server, DB server, .... covece, enterprise sistem, sta ce nam PC i glupe RISC makine, kad imamo Motoroline HPC mobilne telefone
poz
[ popeye @ 23.07.2004. 19:36 ] @
Baš svašta, enterprajz telefon. Poenta je da CIA i NASA neće moći da prisluškuju opensource telefone.
[ Dragi Tata @ 23.07.2004. 19:40 ] @
Citat:
popeye: Baš svašta, enterprajz telefon. Poenta je da CIA i NASA neće moći da prisluškuju opensource telefone.


To pod uslovom da ne ugrade one NSA implementacije ACL-a.
[ popeye @ 23.07.2004. 19:46 ] @
Svako može da ručno ukloni taj kod i prevede jezgro portabilnim GCC-om. Otvoreni kod, bato.
[ Dragi Tata @ 23.07.2004. 19:50 ] @
Citat:
popeye: Svako može da ručno ukloni taj kod i prevede jezgro portabilnim GCC-om. Otvoreni kod, bato.


Pa i Windows svako može da disasemblira i ukloni šta mu se ne dopada. To bar nije problem. Vama Linuxovcima je potreban C kod, a mi Windowsovci se snalazimo i sa asemblerom. Sad se vidi ko je pravi guru.
[ popeye @ 23.07.2004. 19:59 ] @
Tačno, ali Linux ima više gurua za kernel mobilnih telefona i time niži TCO.