[ Nevidljivi @ 12.02.2002. 00:38 ] @
U zadnje vreme me bas interesuje sniff.Zanima me na koji nacin mogu npr da snifujem, sad lupam, www.netsol.com za kreditne, ili npr yahoo login stranu, ma uopste sve i svasta.Znam, potreban mi je linux, samo nemam ni jedan snifer.Ako mi mozete dati neki (najvise mi treba za CCs i za kradju shellova-user pass) snifer koji radi OK, a ako nije probem, uz njega i mali info za pravilno setovanje.Nije mi to potrebno da bi se duvao nekom, ili npr kupovao notebook (LOL), naprotiv, treba mi to da bi prvo nesto novo saznao, a uz to znanje i mozda neki domen, servercic ili slicno.
Ako nije neka tajna..... (a mislim da jeste, i mislim da ce ljudi koje ovakve stvari imaju te iste stekati...)

Pozdrav
[ B o j a n @ 12.02.2002. 01:09 ] @
Decko, to sto ti pokusavas ili sto trazis NE POSTOJI !
Ti hoces da nadgledas saobracaj izmedju potpuno tebi udaljena hosta, sa kojima nemas nikakve veze ?!?!?!

Nadgledati saobracaj aka 'sniffovati' je izvodljvo samo ako se saobracaj odvija kroz interface koji se nalazi na racunaru na kojem ti imas administratorske privilegije ...

moj predlog je sniffit

evo ga na delu:
::: http://talia.belconnect.co.yu/~bc/espionage.jpg

BTW, Mete su bili ljudi ( Boki i Nina ) koji su chat-ovali preko ICQ-a i saobracaj je ISAO kroz jednu od mojih masina ...

[ Nevidljivi @ 12.02.2002. 19:49 ] @
Pa dobro, OK.Ali reci ti meni kako ljudi snifuju netsol i manje shop url-ove, radi kreditnih.Naravno, to uspesno rade (i SIGURNO nemaju shell ili nesto slicno (local) na netsolu ?!?)

Pozdrav
[ ventura @ 12.02.2002. 20:05 ] @
Pa upadnu ili zakupe masinu koja je u eth mrezi sa ciljanim hostom...
[ Lord Storm @ 12.02.2002. 20:59 ] @
Pre svega za tako nesto trebalo bi da budes vise obavesten. Bez ljutnje, ali treba ti jos dosta teorije. Mogu sad da kucam satima, ali da bih sebe ustedio predlazem ti da potrazis neki dobar text o tome, jer nije sve tako kao sto izgleda. Stvar je dosta komplikovanija.
[ WinterMute @ 12.02.2002. 21:05 ] @
...po meni , najbolji snifer koji sam video je Network Monitor koji dolazi uz Windows 2000 Server...
[ had @ 08.03.2002. 15:08 ] @
ICQ Chat radi pomocu direktne veze izmedju 2 (ili vise) korisnika, jel tako?
Jel mogu ja onda da kada pokrenem ICQ chat sa nekim sniffujem ono sto on kuca nekom drugom ili neki drugi chat itd. ?
I na slici koju je postovao BOJAN mi se cini da nije linux, jel to znaci da sniffit moze da radi i pod winom?