[ milan_kol @ 25.07.2004. 21:59 ] @
CAO!

zasto je program, makar i kad se nista ne stavi na njega od komponenti, veliki? ima preko 300kb? kako se to moze smanjiti?


[ hwfanatic @ 25.07.2004. 22:15 ] @
To je zato što ti projekat koristi unit Forms. Probaj da napraviš novi projekat za konzolnu aplikaciju, i onda samo ukloniš direktivu u velikim zagradama. Tako ćeš dobiti win32 aplikaciju, koja doduše ne radi ništa, ali teži oko 8Kb. Ako ti treba aplikacija koja koristi forme, a pritom ne želiš da se sam bakćeš sa tim, onda ti ne ginu toliki proizvodi.

Postoje, naravno, i sredstva za pakovanje aplikacija, kao što je UPX. Vrlo dobro rešenje, imho. Ukoliko, na primer, koristiš instaler za svoj projekat, o veličini ne moraš da brineš. Pronađi neki instaler sa zip kompresijom i malim overheadom (npr. AGInstaller) i na konju si.
[ milan_kol @ 05.08.2004. 19:57 ] @
Zna li neko kako moze da se iz programa utvrdi da li postoji aktivna internet konekcija? gledao sam nesto po onim Indy komponentama i nista ne mogu da shvatim!

kako je moguce proveriti postu (naravno, da ja napravim takav program) na nekom pop3 serveru?

hvala na odgovoru!
[ reiser @ 06.08.2004. 00:27 ] @
Vraca TRUE ako je racunar konektovan, u protivnom FALSE :

Code:

FUNCTION Online : Boolean;
VAR
  dwFlags : DWORD;
BEGIN
  result := FALSE;
  If (InternetGetConnectedState(@dwFlags, 0)) and
     (dwFlags and 1 = 1) Then
    result := TRUE;
END;


poz
[ milan_kol @ 06.08.2004. 11:57 ] @
mnogo hvala, sad cu proveriti da li radi!

kako je moguce izdvojiti jedan karakter iz stringa i pretvoriti ga u char?

[ Crazy Mix @ 06.08.2004. 15:53 ] @
ovako:
Code:

var s:string;
     c:char;
begin
s:='neki string';
c:=s[1]; //dobijas 'n', ako je 2, onda je c - 'e'
end;
[ BIG FOOT @ 26.10.2004. 15:49 ] @
Sta se stavlja u uses za ovaj prvi kod,posto ovako javlja gresku?
Hvala!
[ Slavisa @ 26.10.2004. 16:26 ] @
uses WinInet;