[ Bensedin @ 26.07.2004. 11:06 ] @
Dvoumim se izmedju Mustek 800VA i KME 1000VA w/CPU & AP. Ili ako neko ima neko bolje resenje.HVALA.
[ BojanG @ 05.08.2004. 22:04 ] @
Ako ti sada nije kasno uzmi APC. Ja imam od 500 VA. Jako je kvalitetan. Mustek ti je los, zna da crkne hard disk iz nepoznatih razloga.
[ kUdtiHaEX @ 06.08.2004. 09:16 ] @
A ti si odmah otkrio da je kriv UPS? :)))) A da nije crkao zbog pregrevanja? Ili loseg napajanja u tvom kucistu? A da, UPS je kriv ;-)

Za KME ne znam, ali za Mustek znam da me vec godinu dana sluzi odlicno (600VA), tako da su te price o crkavanju diskova vise nego tralala-butj....
[ pctel @ 06.08.2004. 09:51 ] @
da, slazem se, Mustec je provereno relativno dobar, a KME je od skoro na trzistu ali za sada nema razloga da verujemo da je los. APC je naravno bolji, ali ko da daje tolike pare za UPS...
[ lancia88 @ 06.08.2004. 10:43 ] @
Pozdrav,
eh biser: crkne Hdd i kriv je UPS? pa sto li se mi ostali uopste mucimo da dijagnostikujemo ista: ako imas Mustek Upszbog toga ti CD rezac ne reze DVD medije, eto resenja. Pa vljda mora da postoji jos neki primer da bi se nesto okarakterisalo kao dobro ili lose? Mustek je zaista provereno solidan, makar u nasim uslovima u kojima imam uvid. To sto je negde crko Hdd moze biti zbog ups-a ali kako tvrditi. U momentu nestanka struje disk krece da "parkira" glave i to je kritican momenat jer ako bas u tom mikrovremenu stigne struja koja pobudjuje napajanje diskvraca glave u radnu poziciju ali je prilikom vracanja velika verovatnoca havarije usled ukrstene putanje i asihronizacije. To je kriticno vreme koje daleko poznatije proizvodjacima ups tehnike nego meni i mislim da je tehnoloski taj problem odavno prevazidjen jer u suprotnom bi svako drugo ili trece aktiviranje UPS-a izazvalo crkavanje diskova. Da li se bas to desilo tesko je uopste reci cak i posle detaljnije analize.
Pozdrav
[ nemesis @ 07.08.2004. 13:06 ] @
Citat:
Bensedin: Dvoumim se izmedju Mustek 800VA i KME 1000VA w/CPU & AP. Ili ako neko ima neko bolje resenje.HVALA.

mislim da je bolje da malo prishtedish ... 200-300e ;)
i kupish bilo koji online ups ... makar i polovan :)
zaobidji backUps-ove :)
[ ramzes @ 10.08.2004. 05:13 ] @
Genije suvi genije,reče Pera Kojot!

Naravno da je HDD crkao kad ga nisi rashladio na vreme!Bar da si ga ponudio flašom piva možda bi danas još uvek radio!
HDD se greje i to mnogo i ako mu ne obezbediš adekvatno hlađenje on će crći sigurno,a ti krivi UPS kolko god hoćeš!

Mislim da je Mustek sasvim OK firma,i ako nisi nemaš neku extremno jaku i skupu mašinu bolji ti ni ne treba, u suprotnom zagovaram kupovinu nekog APC-a ili nešto što spada u ozbiljnije ali i za naše standarde mnooooogooooo skuplje uređaje sa zaštitom od previsokog napona i automatskom regulacijom istog!

Imao sam prilike u više navrata da se uverim u rad Mustek-ovih uređaja i u potpunosti sam zadovoljan njihovim radom!
[ zlatousti @ 11.08.2004. 04:55 ] @
Mustek PowerMax 400VA koji posedujem vec neko vreme ne moze da izdrzi ni pet minuta (i to samo comp bez monitora), a kamoli celih deset kako pise u specifikaciji.
Tako da, nisam zadovljan zbog toga, ali je sa druge strane vise puta do sad bio vise nego koristan.
[ Mister Big Time @ 11.08.2004. 19:39 ] @
Ako hocete UPS, resenje je jednostavno - APC only.
[ Bensedin @ 13.08.2004. 23:48 ] @
Zahvaljujem na svima na pomoci. Posto sam video da svi hvalite APC na kraju sam se odlucio za njega i uzeo APC Backup CS 500 VA.
[ Miroslav Cvejić @ 14.08.2004. 00:04 ] @
Mustek 600 VA plus, da li on filtrira napon dok ima struje ili samo čeka da ista nestane i onda nastavlja da napaja računar strujom?
[ pctel @ 14.08.2004. 00:24 ] @
Ima sklopku koja se ukljucuje ne samo kada nestane struje, vec uvek kad je napon drugaciji od onoga kakav treba da bude (previsok, prenizak...)
Ima i neke filtre kroz koje uvek ide struja.
[ zlatousti @ 14.08.2004. 18:13 ] @
Citat:
pctel:
Ima i neke filtre kroz koje uvek ide struja.

Verujem da to nije nista slozenije i/ili kvalitetnije od onog sto se nalazi u boljim produznim kablovima...
Istini za volju za 35-40e, koliko kostaju Mustek UPS-evi, ne treba puno ni ocekivati.
Moj zakljucak bi bio da vrede vise nego sto kostaju, ali naravano, ko ima vise novca i novac mu nije problem, ne treba da uzima Mustek u razmatranje.
[ kUdtiHaEX @ 14.08.2004. 18:30 ] @
Citat:
nemesis: mislim da je bolje da malo prishtedish ... 200-300e ;)
i kupish bilo koji online ups ... makar i polovan :)
zaobidji backUps-ove :)


Aj i ti nemoj da pricas gluposti....
[ pailhead @ 15.08.2004. 16:28 ] @
Ja imam apc-ev back-ups CS 500, i radi ok dok ima struje :D, imam ga par meseci, i dva put je poludeo i poceo da prebacuje sa baterije na mrezu nonstop i to je trajalo nekoliko minuta

jednom mi je ugasio kompjuter iako je bilo struje.
Ali bar ima dobru podrsku, sutra zovem servis.
[ kUdtiHaEX @ 16.08.2004. 09:43 ] @
Moj APC BU 350 VA je crako......posle 5 godina rada :)
[ nemesis @ 16.08.2004. 23:18 ] @
kudifax: shta fali online upsovima ???... to je pravo reshenje ...
[ dalek @ 07.10.2004. 15:14 ] @
Citat:
zlatousti: Mustek PowerMax 400VA koji posedujem vec neko vreme ne moze da izdrzi ni pet minuta (i to samo comp bez monitora), a kamoli celih deset kako pise u specifikaciji.
Tako da, nisam zadovljan zbog toga, ali je sa druge strane vise puta do sad bio vise nego koristan.



Kupih skoro ovaj Mustek PowerMax 600VA. Ne izgleda lose, drzi mi oko 12 minuta, nego me brine sto se mnogo greje? Da li neki vlasnik moze da mi potvrdi da to tako treba?
Imam na poslu domacu proizvodnju ENEL i radi savrseno, ne greje se i drzi dva racunara preko 20 minuta (1000VA)
[ StORM48 @ 07.10.2004. 16:02 ] @
Nešto mi se čini da sam džabe postovao onoliko pisanije gore... :(

Nego ljudi, bez uvrede - vidim da se mnogi kunu u Mustek, samo što to zapravo i nije UPS. Više je neka "brzoreagujuća sklopka sa baterijama". A zašto? Pogledajte temu posvećenu UPS-ovima, pa će vam biti jasnije.

Pozdrav
[ StORM48 @ 07.10.2004. 16:08 ] @
Citat:
nemesis:shta fali online upsovima ???... to je pravo reshenje ...


Zanima me samo gde si ti video OnLine UPS za 200-300 evra?

Pozdrav
[ ramzes @ 07.10.2004. 16:33 ] @
@dalek

Ajde daj malo bolji pregled tih ENEL uredjaja, ja planiram da kupim UPS, o Musteku ni ne pomisljam, vec samo o APC-u ili Enel-u (vise bih voleo Enela da kupim), ali ne znam gde da trazim uredjaje Enela, nijedna radnja u NSu ih ne drzi, iskljucivo Mustek, APC! Jel imaju neku online prezentaciju, daj mi neki link, ako znas!
Ubih se trazeci ih po NSu!

@StORM48

Nije brate bilo dzaba onolika pisanija, ako se pazljivo procita covek moze mnogo toga da nauci i izvuce neke pouke!

poz!
[ dalek @ 07.10.2004. 21:58 ] @
Citat:
ramzes: @dalek

Ajde daj malo bolji pregled tih ENEL uredjaja, ja planiram da kupim UPS, o Musteku ni ne pomisljam, vec samo o APC-u ili Enel-u (vise bih voleo Enela da kupim), ali ne , ako se pazljivo procita covek moze mnogo toga da nauci i izvuce neke pouke!

poz!


ENEL ima neku prezentaciju a ima i broj telefona, negde u halooglasima mozes to da pronadjes, ne znam sada napamet a i ne mogu sada da trazim.
A ovaj Mustek se prezentuje u softweru za upravaljanje kao LINE INTERAPT ?!?, sto ne bi trebalo da bude lose resenje? (nisam bas detaljno citao onu drugu temu)
[ DeX-Force @ 25.10.2004. 20:45 ] @
Da li je neko cuo za neke UPS-ove koji se mogu prikaciti na akumulator od kola ili bilo koji po vasem izboru, cini mi se cak da je to nesto domace proizvodnje negde sam cuo za to jos odavno. Tako bi trebalo da se dobije za malo para mozda i preko sat vremena backup-a.
[ mrxbgd @ 26.10.2004. 14:37 ] @
Ne znam dali postavljam pitanje na pravom mestu. Potreban mi je neka vrsta upsa koja moze da drzi min. 4 sata. video sam davno neka resenja, ali sam pogubio te papire. Da li neko zna gde bi se to moglo pogledati ili kupiti. Znam da je cena visoka ali mi je to bas potrebno. Hvala unapred
[ mrxbgd @ 27.10.2004. 22:31 ] @
> Tog enela nema u nijednom imeniku:
Pogledaj na www.telekom.yu ima emel ali to nije taj
jer sam od ovi dobio odgovor:
Postovani,
ENEL d.o.o. Beograd se ne bavi proizvodnjom UPS, vec
proizvodnjom brojila
elektricne energije i uklopnih naprava, sistema za
merenje elektricne
energije i opreme za testiranje.

Tako ako mi mozes pomoci hvala unapred
pozdrav




_______________________________
Do you Yahoo!?
Express yourself with Y! Messenger! Free. Download now.
http://messenger.yahoo.com
[ dalek @ 28.10.2004. 17:30 ] @
Evo da pomognem posto sam inicirao tu pricu adresa enela je www.enelps.co.yu
[ the.kum @ 29.10.2004. 02:39 ] @
zna li neko koje su cene enel-ovih ups-ova? na njihovom sajtu nema, a izgleda ni google ne pomaze...
[ mrxbgd @ 29.10.2004. 14:04 ] @
Uzmi telefon sa sajta pa pozovi
[ dalek @ 29.10.2004. 14:10 ] @
Najjeftiniji model je 100 evra.
[ easyyu @ 03.01.2005. 05:09 ] @
Ja ga imam i ne greje se bas uopste!