[ Dejan Matijevic @ 26.07.2004. 19:50 ] @
Nema zvuka u zvučniku a ne radi ni mikrofon. Zvučnik i mikrofon su ispravni, probao sam ih na drugom T100. Pretpostavljam da je neki čip u pitanju, možda audio čip ali bi volio da mi to potvrdi netko tko je možda imao takav problem da ne skidam bez veze sa drugog pošto nemam novi. Stvar je prilično hitna.
[ Dr S E M A @ 26.07.2004. 20:35 ] @
U donjem dijelu ploče imaš dva ista tranzistora ispod tipki u blizini kontakta za mikrofon, mislim da je oznaka e61 ili e62 e u većini slučajeva gornji izgori i potrebno ga je ostraniti i bez njega na ploči telefon radi ali se ne može flešovati.
[ Dejan Matijevic @ 26.07.2004. 22:19 ] @
Problem riješen, hvala SEMA. Bio je u pitanju gornji tranzistor kao što si i rekao.
[ novack2 @ 27.07.2004. 05:55 ] @
Shema, dali bi isti kvar mogao biti i na T65????
Jos sam prije nekoliko dana postavio problem a nitko mi nije odgovorio pa se nadam da ti kojim slučajem nisi procitao :))


pozdrav!
[ Dr S E M A @ 27.07.2004. 16:02 ] @
Nisam pročitao,a riješit ćeš g alako,preti vodove sa mikrofona i vidi na koji dio idu i njega zamijeni ito bi trebalo biti to jer sad stvarno ne mogu da se sjetim,a imao sam taj slučaj i riješio sam ga,ako me sjećanje ne vara kolo skroz desno na ploči iznad kontakata od mikrofona i otpori iznad njega jer tu se sjećam da 100% idu vodovi od slušalice.
[ dojran @ 27.07.2004. 20:34 ] @
Iznad konektora za punjenje imas dva mala "kockasta" "Staklasta" dijela.Samo ih flux + lagano preduvaj(ukljucen ti je handsfree).Ako to ne pomaze onda mora mijenjanje,samo pazi kroz jedan ide punjenje!
[ Dr S E M A @ 27.07.2004. 23:06 ] @
@novack2
Evo kolega "dojran" mi je malo brobudio sjećanje pa ti mogu detaljno objasniti:
Znači iznad kontakata mikrofona imaš dvije male kockice zlatne ili srebrne boje, ispod desne blizu ruba ploče je ovakva situacija kada je skineš jer nije zalivena
....
....
....
....

Da ti pokušam malo približiti ovo su ti tačkice ispod čipa, u zadnjem redu zadnje dvije tačkice ti vode na mikrofon,a za slušalicu ti vode na otpore iznad kola na kojem je oznaka:
1011120/7CR1A koje sam ti već naveo u prethodnom postu,a druga kockica koja se nalazi malo lijevo više služi za kontrolu punjenja ( u većini slučajeva zalivena ) i nisam baš siguran da ima neke veze sa mikrofonom i slušalicom,mada nije ništa isključeno
P.S.
Nadam se da si sada sve razumio i skontao.

[ novack2 @ 28.07.2004. 22:19 ] @
oK,hvala,evo sad asam pročitao pa sutra ima da zasučem rukave i na posao :)))
[ X-Cite @ 29.07.2004. 09:04 ] @
Rezultat?
[ novack2 @ 30.07.2004. 06:46 ] @
ma nisam stigao jučer,imao sam posla pod Very Urgent, navalili jučer na dekodiranje i mijenjanje ekrana. Nadam se da bih ga sutra mogao