[ Sonic KG @ 27.07.2004. 20:24 ] @
Kratko i jasno:
Kako da obelezim jedan cluster na hard disku da mi bude "bad sector"? Na njemu imam jedan fajl koji ima gresku posto cluster ne valja, i treba mi program koji bi mi omogucio da taj cluster na kom je upisan taj fajl jednostavno oznacim kao "bad" za sistem. Inace, Scandisk i softver proizvodjaca NE PREPOZNAJU cluster kao bad! Pomozite!
[ kUdtiHaEX @ 29.07.2004. 18:40 ] @
Pa ako ga scandisk i programi slicni njemu ne oznace da je bad onda nije bad :) Onda je samo fajl corrupted i nishta vishe.
[ Sonic KG @ 30.07.2004. 11:44 ] @
Jeste bad sector posto SAM OD SEBE menja sadrzaj. Jednostavno snimim nesto i sve je ok, a posle nekoliko dana u fajlu se promenilo 300-nak bajtova. Ne zanima me sta je problem, samo zelim da markiram taj cluster kako bih mogao da koristim hard. Dakle, please, kako da to uradim?
[ mrkidivx @ 03.08.2004. 10:54 ] @
Možda je virus, skeniraj disk nekim antivirusom.
[ Sonic KG @ 07.08.2004. 14:12 ] @
Nisam imao internet vremena pa tek sad odgovaram.
Provereno NIJE u pitanju virus. Radi se o (pretpostavljam) ostecenom delu diska koji je ranije bio bad sector a u medjuvremenu je vracen u upotrebu verovatno od strane nekog programa za defragmentaciju/formatiranje/spajanje particija koji sam koristio. Samo mi treba nacin da ga opet lociram i markiram kao ostecenog...
Dakle PLEASE help!!!
[ ranikolahdd @ 07.08.2004. 21:04 ] @
format c:
[ Sonic KG @ 09.08.2004. 18:54 ] @
Zahvalnost na dosadasnjim odgovorima, ali PLEASE pomozite mi savetom upravo za problem pronalazenja i oznacavanja sektora. Ni jedan drugi postupak NE DONOSI resenje (ukljucujuci i format c:, i Seagate-ove (proizvodjac diska) alate, ni ScanDisk, nista!), probao sam ih sve, i molim vas za konkretan odgovor na pitanje koje sam postavio ako je moguce...
Jos jednom hvala svima koji ovo citaju i pokusavaju da pomognu.