[ overflow @ 13.02.2002. 17:18 ] @
Molim nekoga ko je upucen u cene programa na nasem trzistu da mi se javi na ICQ: 106825659 ili moj mejl da ne bi ovde gusio ostale.
[ burner @ 13.02.2002. 19:31 ] @
To isto zanima i mene. Molim vas odgovorite mi na mail.
[ Gojko Vujovic @ 13.02.2002. 22:07 ] @
Zanima to i ostale, MOLIM da pričate javno!
[ burner @ 13.02.2002. 22:21 ] @
OK. Konkretno, zanima me koja je realna cena programa rađenih kod nas za naše tržište. Pod programima podrazumevam kompletno odrađene i testirane proizvode koji imaju svoje pakovanje, dokumentaciju, automatizovanu instalaciju, podršku korisnicima...
[ Mihailo @ 14.02.2002. 03:03 ] @
Cene programa za štampanje CD omota i CAD programa neće biti blizu :)
Koliko sam ja upućen najviše se radi kombinacija interfejsa u VBu i baze za male i malo veće firme i to se kreće jedna do nekoliko hiljada maraka, podrška i održavanje po dogovoru. To što ti podrazumevaš pod programima nisam čuo da neko radi ovde. Valjda zato što je kopiranje legalno pa nema zarade, više bi trebalo uložiti u zaštitu nego u program. Jedino čega mogu da se setim je RAS (srpski spell-check) i prodavao se za 50dm bez kutije i papira.
[ overflow @ 16.02.2002. 10:27 ] @
Interesuje me cena c/s telefonskog imenika. Nista spec. lista unsesnih pretplatnika, pretrazivanje i sl.
[ ljuban @ 15.04.2002. 19:13 ] @
Mozes li nesto malo konkretnije da kazes o kakvom softveru se radi posto ima velike razlike izmedju aplikacije za firmu kakva je DIN u Nisu (tu sam radio) i nekakvog obisnog softvera za neki dragstor. Jedno je sigurno: jos uvek nisam video nikakav softver da ima hardcopy dokumentaciju i da je kvalitetno uradjen (mislim da fizicki lici na nesto, da ima svoju ambalazu, svoj originalni CD itd.) i ovde ne mislim na sam softver. U svakom slucaju ima mnogo razlicitih firmi i pojedinaca i cene softvera mnogo variraju i uopste nisu usaglasene sto je i logicno jer se i sami softveri ponekad za istu funkciju mnogo razlikuju.

Reci nesto malo vise o tom softveru pa cu ti reci koliko se krece cena onoga sto postoji na tu temu. Hardcopy dokumentacija se radi samo za ozbiljne programe i to za vece serije ali i za to mogu orijentaciono dati kazem cenu.

Pozdrav