[ dusty @ 28.07.2004. 19:27 ] @
Haug !

Zanima sta se desava kada se iskljuci automatic Automatic grow file ili postavi Restrict file growth na par xx megabyte-a na Transaction Log-u ? Da li se automatski brisu stari logovi ili MSSQL prikaze upozorenje pa treba da se brisu stari logovi ?
Nisam imao prilike da vidim sta se desava kada se napuni log

TnX
[ dusty @ 30.07.2004. 09:10 ] @
Pa dobro, reci te mi: zasto skoro svako pitanje koje postujem ostane bez odgovora ? Da li su mi pitanja glupa ili me jednostavno mrzite ?!
[ caiser @ 30.07.2004. 09:25 ] @
Jednostavno te mrzimo.
[ Gojko Vujovic @ 30.07.2004. 09:43 ] @
caiser se šali, naravno. Nemamo razloga da nekoga mrzimo i siguran sam da nije to slučaj, već naprosto nisi sreće ili su pitanja takva da ne bude zainteresovanih koji bi odgovarali. Bad luck.
[ dusty @ 30.07.2004. 11:47 ] @
Citat:
caiser se šali, naravno. Nemamo razloga da nekoga mrzimo

U svakoj šali malo šale Ma kontam da se čovek šali ...
Citat:
i siguran sam da nije to slučaj, već naprosto nisi sreće ili su pitanja takva da ne bude zainteresovanih koji bi odgovarali. Bad luck.

Pa zato sam i bacio ovaj drugi post: kada neko vidi da je bilo 'odgovora' na post možda se zainteresuje i pročita sta se tu dešava pa će _možda_ da naiđe neko ko zna odgovor. Lančana reakcija
caiser je živi dokaz toga
[ Mihailo @ 30.07.2004. 14:40 ] @
Kad se popuni log SQL server će prestati da procesira zahteve.
[ snowwoman @ 02.08.2004. 14:48 ] @
Kao sto Mihailo rece, SQL server ce prestati da izvrsava sve zahteve nad bazom koji koriste log fajl, odnosno javljace gresku: Log file full!

Preporuka je da napravis Database Maintenance Plan, u koji ces staviti (izmedju ostalog) da ti se radi backup log fajla - e sad koliko cesto, to zavisi od toga koliko cesto se koristi log fajl (tu se upisuju sve transakcije). Opcija je da napravis JOB u kom ces raditi backup log fajla ili samo truncate.

Pozdrav