[ Simke @ 30.07.2004. 08:22 ] @
Sinoc uzmem i skinem MySQL 4.0.20d, instaliram, poigram se malo, sve fino radi bez problema. Nakom svega toga, promenim MySQL service da ne bude automatic start-up nego manual, s obizorm da mi netreba celo vreme. Danas krenem da startujem server preko MySQL Admin-a, servis se startuje i odmah zaustavi sam od sebe. Ista stvar i ako ga rucno startujem iz Control Panel -> Admin Tools -> Services. Ni vracanje nazad na automatic nije pomoglo (mada ni nebi trebalo da ima nikakve veze, jer nisam disable-ovao servis kao prvo). Inace OS je XP SP1. U cemu je problem ovde?
[ SmilieBG @ 31.07.2004. 05:07 ] @
Kada ga startujes (i kada se sam ugasi) idi u:

start > settings > control panel > administrative tools > event viewer

pa pogledaj pod application i pod system koje ti greske izbacuje pa ih odkloni ;-)

Poz,
Smilie
[ Simke @ 31.07.2004. 07:06 ] @
Uvek zaboravim na event log:)
Jedino se pojave 3 entries pod System, pod Application nema nista.
1) The MySql service was successfully sent a start control.
2) The MySql service entered the running state.
3) The MySql service terminated unexpectedly. It has done this 1 time(s).

I to je sve. Nije bas od mnogo pomoci.
[ Dejan Topalovic @ 31.07.2004. 10:37 ] @
Pa nisi bas puno detalja dao na uvid, tako da mozemo samo pretpostavljati sta je u pitanju. Po mom misljenju, radi se o konfliktu parametara u my.ini ili my.cnf datotekama, koji je nastao nakon pokretanja MySQL admina.
Otkucaj:
mysqld-nt --console --standalone
pa vidi sta ce sve da se ispise i da li iz toga mozes nesto zakljuciti u cemu je problem.
Ako to ne ide, prekopiraj my.ini ili my.cnf na neku sigurnu lokaciju, pa pokreni WinMySQLadmin ili rucno kreiraj novu my.ini datoteku u sistemskom direktoriju, nakon cega rucno pokreni mysql ili restartuj komp.

Daj nam jos informacija: da li si vec imao stariju verziju mysql-a na kompu, u kojem direktoriju ti se nalazi instalacija mysqla (da li u c:\mysql ) i sl.

Ako gorenavedeni prijedlog ne bude uspjesan, imam jos nekoliko opcija u vidu, pa cemo vidjeti sta se da srediti.
[ Zmaj @ 31.07.2004. 23:46 ] @
Proveri kao ti je napisan my.ini my.chf, tj ono sto je meni u pocetku zadavalo najvise problema su putanje do \mysql direktorijuma i \mysql\data direktorijuma. Da nisi slucajno obrisao ove fajlove ili si mysql premestio na drugo mesto ili ti data dir nije na mestu gde je napisan.
[ Simke @ 01.08.2004. 07:03 ] @
Problem resen. Orisao my.ini fajl i pokrenuo WinMySQLadmin, kreirao novi fajl i sad radi OK.
Jedino sta sam bio uradio sto je moglo da prouzrokuje problem je sto sam bio menjao path do data direktorijuma, ali taj direktorijum inace postoji. Inace nista drugo nisam pipao.
Hvala svima na pomoci.
[ Dejan Topalovic @ 01.08.2004. 10:10 ] @
Mozda si promijenio path u my.ini datoteci, ali ti je u parametrima za pokretanje mysql service-a ostala druga vrijednost za path, pa je doslo do konflikta.
Drago mi je da smo ti pomogli :)