[ smfilip @ 30.07.2004. 18:09 ] @
U ovu temu bi ste mogli da mi napisete neke sajtove sa free sourcevima za Delphi 7,a mislim da ce i ostalima koristiti
Pozdrav
[ smfilip @ 31.07.2004. 09:56 ] @
Zar niko ne zna ni jedan sajt???
[ hwfanatic @ 31.07.2004. 14:36 ] @
Postavio si pitanje u petak uveče, i očekivao odgovor u subotu ujutru. :) Svaka ti čast... Nego šta tebi tačno treba? Ovako neodređeno bi mogao da pogledaš recimo delphi.about.com.
[ smfilip @ 31.07.2004. 21:14 ] @
pa uopste, da li postoji neki sajt na kome ima opensource programa za delphi, kao sourceforge...
[ ivanhoe @ 01.08.2004. 03:54 ] @
tja, a google ne umes da koristis? 'delphi source download' search da preko 600.000 rezultata....

al ajd da ne budem zakeralo....

recimo www.torry.net ima brdo komponenti(a neke su sa source-om) i svacega drugog korisnog...

inace (bar iz mog iskustva) kad ti bas treba neki primer koda, ako ga ne nadjes u Delphi varijanti, 100% ce ga biti u C/C++-u ili VB-u, a posto je windows programiranje manje vise svo isto jer koristi iste API-je, to se lako da prepevati u pascal
[ hwfanatic @ 01.08.2004. 11:21 ] @
Citat:
ivanhoe:
inace (bar iz mog iskustva) kad ti bas treba neki primer koda, ako ga ne nadjes u Delphi varijanti, 100% ce ga biti u C/C++-u ili VB-u, a posto je windows programiranje manje vise svo isto jer koristi iste API-je, to se lako da prepevati u pascal

Exactly. :)
[ marcony86 @ 01.08.2004. 15:49 ] @
http://www.planet-source-code.com, pa pronađeš odeljak 'Delphi'...
[ smfilip @ 01.08.2004. 19:40 ] @
e tacno to mi je trebalo...
a kako se inace koriste sourcevi od drugih jezika u delphiju? ima li neki tutorial?
[ Zmaj @ 01.08.2004. 22:59 ] @
Jednosatavno naucis i drugi jezik i onda radis konverziju. :)

Inace generalno svaki jezik ima svoje specificnosti, pa direktna konverzija nije moguca. Ali ono sto moze da se uradi je konverzija algoritma, tj. sustine. Druga stvar koja se lako konvertuje su winapi funkcije posto je nacin koristenja ovih funkcija isti u svim jezicima.
[ ivanhoe @ 05.08.2004. 15:54 ] @
Citat:
smfilip: e tacno to mi je trebalo...
a kako se inace koriste sourcevi od drugih jezika u delphiju? ima li neki tutorial?



pa obicno je problem sto nemas pojma odakle da krenes sa resavanjem problema, ne znas koje tacno API-je za to upotrebiti ili kako se to radi, probao si nesto ali to puca i slicno...

i onda pogledas neciji source, pa nije bitno da li je u VB-u ili C++, mozes za toliko da se snadjes da shvatis redosled operacija i koje API-je koristi...i onda odradis to u Delphiju mnogo lakse nego da moras sam da sve provaljujes...

a i citanjem tudjih source-ova, ne samo da mozes da naucis o pravom stilu i nacinu resavanja problema, nego i da uvidis kakve greske ljudi prave obicno....a to je jako bitno jer je vrlo malo sretnika koji mogu da pishu samo svoj kod, vecina nas ostalih 90% vremena prepravlja tudje brljotine...:/