[ crews_adder @ 31.07.2004. 00:30 ] @
Ovako: Connexant 56k PCI je radio bez problema mesec i po (prethodni je stradao, navodno, zbog grmljavine, ovaj sad tome nije bio izlozen), da bi sada normalno birao broj ka provideru ali, osim "Dialling...", niti pocinje da uspostavlja vezu niti se bilo sta cuje, sve dok se posle 20-ak sekundi ne pojavi (Error 680, cini mi se) "No dialling tone".

"Serviser" firme koja je prodala racunar kaze: "Ili je do drivera ili je crk'o modem!".

Driver nije, proveravao sam. Ali sto je najgore, isto se ponasa i drugi, Agere (Lucent) 56k PCI. Naravno, ubacivao sam modeme i u razlicit PCI slot i nista se ne menja...

Do providera ili internet konekcije nije, izmenjao sam jos dva providera i za svakog pravio posebnu konekciju. Device manager ne prijavljuje nikakav konflikt (Device is working properly), Win XP ih prepoznaje bez problema, drajveri su legli takodje bez problema.

Probacu jos i sa svojim USB modemom, ali se plasim samo da se prica ne ponovi. Najgore je kad ostanem bez ideje...

[ BeastMaster @ 31.07.2004. 00:39 ] @
A jesi li isključio "Wait for dial tone"?
[ JOJO847 @ 31.07.2004. 08:50 ] @
99.9% da je u pitanju uključena opcija "wait for tone before dialing"
Trkni u postavke modema i isključi tu opciju!
[ crews_adder @ 01.08.2004. 10:05 ] @
Hvala vam na pomoci, ali za toliko sam znao.

Ipak, nisam uspeo da bilo sta uradim. Probao sam sve moguce i nemoguce opcije, stavljao oba modema u razlicite PCI slotove, menjao drzave, pravio kombinacije sa zarezima, pauzom, sa razlicitim stringovima i bez njih, menjao telefonske kablove i nista. Onda sam ukljucio svoj ELSA Microlink 56k USB, koji je i bez svog drajvera odmah uspeo da ostvari konekciju, sa jednim, drugim, trecim kablom (telefonskim)...

Inace ne postoji NIKAKAV hardverski konflikt, Win XP modeme prepoznaje bez problema, Modem Query rezultat - Success... Ma sve sto mi je padalo na pamet sam probao. Jos jedino TCP/IP protokol nisam reinstalirao, u ovoj situaciji to je nepotrebno.

Oba ova PCI modema imaju Line ulaz i Phone izlaz (na koji je, uzgred, bio prikljucen i telefon, koji je sve vreme radio normalno, bez problema i "imao signal"), ali ni jedan ni drugi nikako nisu mogli da dodju do Dialling Tone... Izaberu broj ka provajderu i nista. Stvarno mi nije jasno.

Ostalo mi je jos da probam sa hardverskim PCI modemom (jer da ponovo instaliram Windows, mislim da ne bi imalo svrhe, na PC je stiglo ukupno 5 mailova, od cega cetiri od provajdera, a jedan sam ja poslao, Net skoro da nije koriscen, tako da ni virusa nije bilo), ali ako je softverski do sada radio bez problema... Inace ploca je MSI (ne znam tacno koji model) a procesor P IV na 1,8GHz, 256MB DDR-RAM...

Ako imate (jos) neku ideju, bio bih vam zahvalan.
[ MMX @ 01.08.2004. 10:43 ] @
A zašto ne probaš modem na nekom drugom računaru? Onda ćeš sigurno znati da li on pravi probleme.
[ crews_adder @ 01.08.2004. 10:58 ] @
Pa da, ali DVA PCI modema prave problem, od kojih je jedan NOV, tek izvadjen iz kesice...
[ BeastMaster @ 01.08.2004. 11:13 ] @
Probaj da isključiš telefon, kod drugarice sam imao strašnih problema sa modemom (2 komada) nikako nije hteo da okrene broj, odnosno da dobije onaj signal "tuu tuuu" sve dok nismo isključili telefon

Znam da zvuči nelogično ali posle isključivanja telefona je svaki put okrenuo broj bez ikakvih problema
[ crews_adder @ 01.08.2004. 11:19 ] @
I to sa telefonom sam probao, x-puta ukljucivao, iskljucivao, ukljucivao, iskljucivao...

Inace, ja sam to sa "No Dialling Tone" dobro iskusio pre 4 godine kad mi, ispostavilo se, telefonski kabl (raspored zicica na "zabici") nije bio dobar. Ovde sad to nije slucaj. Na zalost...
[ crews_adder @ 02.08.2004. 19:03 ] @
Jos samo jedno pitanje:

Da li je moguce da su pomenuti sotverski modemi od 9€ takvo djubre da nece da rade na svim/novijim (mladjim od jedne godine) centralama? Mozda u TOM grmu lezi zec...
[ lancia88 @ 02.08.2004. 20:36 ] @
Pozdrav,
hajde probaj da ga setujes kao hardverski modem, ja sam doduse drugacije probleme resavao bar dva puta bas tako. mozda Ti se posreci, ipak probaj.
Pozdrav
[ luka.l @ 02.08.2004. 23:39 ] @
Verovatno si i to probao al' ajde da kazem....ne skodi.....

Kod XP-a moras da kod konekcije ukljucis "Use dialing rules" kod svojstava konekcije.

Dakle iskljucis "wait for dial tone" a onda ukljucis ovo.

Pozdrav!
[ shima @ 02.08.2004. 23:53 ] @
> Inace ne postoji NIKAKAV hardverski konflikt...

Cisto me zanima, mada ne verujem (niti imam znanja) da li je u tome problem, da li si ovo proverio
iz Biosa (za svaki PCI slot) kao i prema dodeljenim interaptima (IRQ, PCI Devices Listing...) ili
samo na osnovu onog sto Windows kaze "No conflicts"?
[ axaj @ 04.08.2004. 20:47 ] @
Imala sam slicnih problema! Rjesenje je bilo u vrlo skupom telefonskom kablu! Jednostavno modem ne podnosi jeftine telefonske kablove!
[ crews_adder @ 04.08.2004. 21:14 ] @
Mislis, modem od 9€ trazi skup telefonski kabl??? Logicnije bi bilo uzeti skup modem nego skup kabl. Nego, ono sto je u ovom slucaju najcudnije je to sto je taj isti modem RADIO, do pre par dana bez ikakvih problema.

Hvala u svakom slucaju. Jos da sacekam taj hardverski PCI pa da budem miran. Tj. nadam se bar...
[ crews_adder @ 12.08.2004. 13:25 ] @
Stavio sam napokon taj HW modem (Sweex 56k PCI v.92) i radi k'o sat. Jos samo da na drugoj masini probam ova dva SW modema pa da vidim u cemu je bio problem.

Hvala vam svima na pomoci.
[ JOJO847 @ 14.08.2004. 21:15 ] @
Lako, cisto lako moguce da je do kabela....Probaj s tim istim kabelom (starim, s kojim si isprobavao onaj modem koji nije radio) spojit ovaj modem koji radi. MOze biti da je kabel puknuo, ili slicno.
[ Zvonko P. @ 16.08.2004. 13:29 ] @
probaj u modem properities/advanced/extra setings da kucas atx0 to je meni rijesilo isti problem sa modemom Lucent
[ VladeM @ 16.08.2004. 23:30 ] @
I ja imam skoro identican problem:
-modem nikako da "podigne slusalicu" , okrene broj al na prazno, ne cuje se prvo ono tu-tuuu, i dalje imam signal u telefonu.
-ne menja stvar ako iskljucim tel.; ne pomaze string ATH1, ni ATX0
-promenjeno nekoliko drajvera, bez rezultata
-Modem Query rezultat - Success

Citat:
lancia88
hajde probaj da ga setujes kao hardverski modem,


Kako da ovo izvedem?

Inace, modem je radio ko sat i odjednom zakuco. Nista nije menjano u kompu ni softveru.

Zanimljivo je (meni bar) da kad telefon povezem preko njega nije bitan raspored konektora od telefona i kabla koji ide u uticnicu. Hocu da kazem da bez obzira koji kabal gurnem u koji konektor na modemu telefon radi normalno, a cini mi se da pre nije radio ako zamenis rupe.?
[ ghost2k3 @ 16.08.2004. 23:48 ] @
Jednostavno iskljuci opciju wait for dial ton i radice.
[ ghost2k3 @ 19.08.2004. 16:28 ] @
Ovo je nedostatak pracenja teme preko mail-a.
Poslao sam mu odgovor koji je dobio pre par dana, malo vise od par dana :), a ja to nisam znao jer sam video samo zadnji post.
[ crews_adder @ 19.08.2004. 21:17 ] @
Iskljucio sam tu opciju, a to sam inace savladao odmah posto sam naucio kako da ukljucim i iskljucim komp. Medjutim, nista se nije dogodilo sve dok nisam ubacio drugi modem, ovaj put Sweex 56k PCI hardverski i Net je odmah proradio (pre toga takodje je bez problema radio sa mojim ELSA Microlink 56k USB, kako sam vec napisao). Jos samo da probam taj Agere krs na nekom drugom kompu... Stvarno me zivo zanima sta ce da se dogodi.

Inace, moguce je da je i do kabla, sto kod mene nije bio slucaj. Vec sam imao iskustva sa problemom kabla, pa sam to jos na pocetku proverio.

Samo mi nije jasno kako SW nece da radi (a radio je) a HW hoce da radi. Sta li se to tako znacajno dogodilo?!
[ katicbranko @ 19.08.2004. 22:55 ] @
Neverovatno ali istinito i ja imam isti problem sa modemom.Ne cuje se otvaranje veze,niti biranje,prosto ne znam sta da radim.Meni se ovo desilo posle instaliranja XP
[ Bruno_rv @ 20.08.2004. 02:27 ] @
Probajte u advanced upisati X3.
Pozdrav