[ overflow @ 31.07.2004. 16:29 ] @
Kako do bilo kog Sun-ovog sertifikata?
U smislu, odakle nabaviti literaturu (da li kupovati papirnu ili naci e-books), gde polagati, da li postoje neke "ucionice" u nasoj blizini i sl. Koje su cene u pitanju (literature, kurseva, ispita)?
[ L I L I T @ 01.08.2004. 14:44 ] @
Što se tiče Sunčanih sertifikata
kod nas sam jedino primetila ICTT,
Baci pogled na SUN Competence Center,
možda nađeš što te zanima.
[ neetzach @ 01.08.2004. 15:12 ] @
Zavisi do kog sertifikata zelis. Ako si zainteresovan za Solaris onda je malo komplikovanije jer kurseva kod nas nema (mozda su se pojavili u medjuvremenu, doduse), pa si sam na svome. Sto znaci da ces literaturu morati da nabavljas preko Interneta, ili da se snalazis po ruskim sajtovima za PDF-ove. Takodje ti treba mini labaratorija (dva racunara), moze i PC pa teras Solaris x86. Jedino sto ces biti uskracen za OpenBoot, sto moze da bude nezgodno (to imas samo na SPARC platformama). Polaganje ispita je stvar za sebe. Mozes polagati u bilo kom Prometric centru, ali moras sam da kupujes vaucere jer vauceri traju samo 3 meseca, a skola mora da kupi min. 10, pa im se ne isplati. Drugim recima, moras da narucis vaucere direktno od Sun-a i da platis SWIFT-om. Moj savet je da narucujes od Madjara. Cena je 150 EUR + SWIFT troskovi.

Usput, imas literaturu ovde: http://www.elitesecurity.org/tema/60094
[ overflow @ 01.08.2004. 20:00 ] @
Nisam zainteresovan za Solaris, vec za "Sun Certified Developer" ili "Sun Certified Developer for Java Web Services" ili mozda cak "Sun Certified Mobile Application Developer". Imas li neke informacije o ovim sertifikatima (literatura, training, ispit, cene...)?
[ neetzach @ 02.08.2004. 10:16 ] @
Ne.

Ali informacije imas na: http://training.sun.com/index.html

Ako ne nadjes neki centar za obuku i polaganje kod nas, onda ti vazi sve ovo sto sam ti pricao sa Solaris. Znaci, moras sam da se snadjes za Literaturu (www.amazon.com recimo); polazes u Prometric autorizovanom centru; vaucere kupujes od Sun-a u Madjarskoj - oni ce ti reci i cenu i sve relevantne informacije.