[ boccio @ 01.08.2004. 09:26 ] @
Interesuje me kako vi prelazite ovu fazu? Obzirom da ovo pogadja svaki novi sajt, koje su vase taktike i sta raditi u tom periodu.

Za one koji bi vise da procitaju na ovu temu, evo zanimljivog linka:
http://www.seochat.com/c/a/Goo...fect-Not-a-Nice-Place-to-Play/
[ Vukan Karadžić @ 01.08.2004. 16:08 ] @
Kako? Uplatis Overture i Adwords i nadas se da ces na Yahoo bolje proci :)
[ Gojko Vujovic @ 01.08.2004. 16:26 ] @
Pogađa li ovo i starije sajtove ili se pod sandbox effect misli samo na relativno nove sajtove koje je gugl prvo častio dobrom pozicijom a zatim im to polako ukidao?
[ boccio @ 02.08.2004. 08:03 ] @
upravo ovo drugo. inicijalni boost i onda 3 meseca camotinje...iako sto ovi ljudi kazu mozda i nije losa taktika...ako nista, za razliku od Vukanove - bar je besplatna :)
zakup domena - postavljanje "demo" sajta i pustanje na google, pa taman dok prodje sandbox sajt se lepo razvije, testira, obezbede se back-linkovi.....

tu taktiku sad pokusavam sa PartnersRelocation.net sajtom. iako imam PR2 za home page - ne postojim na guglu..."pustio" sam ga na gugl pre nesto manje od mesec dana iako nije ni 30% gotov... i sad cu da vidim kako ce da se odvijaju stvari...
[ Gojko Vujovic @ 02.08.2004. 13:32 ] @
Koliko sam shvatio, ako redovno imaš novog sadržaja na sajtu, neće te pogoditi sandbox?
[ ddz @ 02.08.2004. 16:54 ] @
Yock. Svako upada u sandbox, a posle odredjenog vremena freshbot krece da te svakodnevno obilazi.