[ neca @ 01.08.2004. 12:59 ] @
--- U cilju zastite servera od zlonamernih korisnika, Vasa konekcija je ogranicena.
--- Otkucajte sledecu komandu da bi ste nastavili neometano da koristite Pricaonicu:
--- /msg <nick> 3723997080

naime...kad se konektujete na irc.krstarica.com izadje ova poruka da bi skinuli ogranicenje sa konekcije.
Problem nastaje kad moj bot treba da dodje tamo.
Jel postoji neki tcl ili bilo sta sto bi mogao da dodam u eggdrop.conf, da moj bot moze da dodje ponovo na krstaricu bez problema. Broj se pri svakoj konekciji menja.
[ Nikola Denić @ 01.08.2004. 16:01 ] @
Pa mozes da modifikujes tcl da on parsira text koji pise na servisima .....
[ kUdtiHaEX @ 06.08.2004. 10:39 ] @
Heheh izem ti mrezu :)
[ Safet Beriša @ 06.08.2004. 12:25 ] @
Takođe kaže:

Ili koristite registrovan nadimak

Ne razumem se u botove ali ne verujem da je teško registrovati botu nick i namestiti bota da pošalje identify kad se konektuje.
[ broker @ 06.08.2004. 14:23 ] @
Upravo tako, reguj botov nik i kada se identifikuje sve ce da prodje.

Ovo na Krstarici je dobro ispalo. Drasticno je smanjen broj zlonamernih korisnika, bar dok ne smisle nacin da parsiraju kod koji Kstarica generise za konekciju.
[ weB_KiLeR @ 06.08.2004. 18:50 ] @
Ne kapiram sta je tu smanjeno samo su dodali glupost koju uglavnom jako lako moze da neko zaobidje.
To su jos 2-3 linije koda...
[ Born2Kill @ 07.08.2004. 23:31 ] @
reguj botu nick
idi na egghel.org skini neku scriptu da se bot sam identifikuje servisima i to je to
:)
[ broker @ 08.08.2004. 23:47 ] @
90% smaraca na Krstarici nema pojma kako da zaobidje tu sitnicu i i time je problem u dobroj meri resen.
[ ColdKeyboard @ 13.08.2004. 02:29 ] @
Citat:
Ne kapiram sta je tu smanjeno samo su dodali glupost koju uglavnom jako lako moze da neko zaobidje.
To su jos 2-3 linije koda...


Ako je to lako za zaobici, mogao si nam dati kod da ga svi koristimo ?
Ako ti nije frka !
:)
[ neca @ 18.08.2004. 19:56 ] @
Sto se tice krstarice problem resen...Kad sam postavljao ovu temu nije bilo onog dela "Ili koristite registrovan nadimak". Naravno da je eggdrop registrovan i imam scriptu za identifikovanje i sve sad radi kako treba. Hvala sve u svemu
[ LaMpiR @ 24.08.2004. 22:31 ] @
Citat:
ColdKeyboard: Ako je to lako za zaobici, mogao si nam dati kod da ga svi koristimo ?
Ako ti nije frka !
:)


Nevjerujem da je to bas tako lako. Sigurno se kod automatski generise ili nekako kodira vezano za nick...
[ Anarki @ 25.09.2004. 23:59 ] @
shto nije teshko zaobici:
samo jedna od ko-zna-koliko poruka koje shalje PIK klijentu sadrzhi string /msg
Lepo mu prosledish prvi string koji pochinje sa /msg i gotova pricha. To jeste par linija koda, narochito ako imate OpenSource irc klijent i kompajler ;-)
[ bobale @ 26.09.2004. 12:57 ] @
Neca, koju skriptu koristis za auto identifikaciju? Stvarno nikako ne mogu da nateram bota da se identifikuje. Probao sam nekoliko skripti, i kod kompajliranja pise da se skripta ucitala, ali nista se ne desava...

Pozdrav
[ LaMpiR @ 28.09.2004. 20:10 ] @
skripta koju ja koristim ima cak kao i da bota opuje kad ga neko deopuje. Ako hoces bobale mogu ti dati kod?
[ bobale @ 29.09.2004. 09:09 ] @
Mogao bi...
[ LaMpiR @ 29.09.2004. 09:44 ] @
Evo:
Code:

##############################################
# Chanserv.tcl 0.1 by #egghelp@efnet (KuNgFo0)
#
# Set the next line as your bot's password on nickserv
set nickserv_pass "password"
# Set the next line as the channels you want to run in
set chanserv_chans "#milionero"

bind join - * join_chanserv
global init-server
if {![string match *con_nickserv* ${init-server}]} {
 set init-server "${init-server} ; con_nickserv"
}

putlog "*** Chanserv.tcl 0.1 by #egghelp@efnet loaded"

proc join_chanserv {nick uhost hand chan} {
 global botnick chanserv_chans
 if {(([lsearch -exact [string tolower $chanserv_chans] [string tolower $chan]] != -1) || ($chanserv_chans == "*")) && ($nick == $botnick)} {
  channel set $chan need-op "time_chanserv $chan"
  utimer 5 "time_chanserv $chan"
 }
}

proc time_chanserv {chan} {
 global botnick
 if {![botisop $chan]} {
  putserv "PRIVMSG ChanServ :op $chan $botnick"
 }
}

proc con_nickserv {} {
 global nickserv_pass
 putserv "PRIVMSG NickServ :identify $nickserv_pass"
}


Menir radi super
[ F0X @ 04.10.2004. 19:20 ] @
Da znas da to nije lose sto si napiso... Bogami sta li sad misle ovi iz Krstarice ako citaju ovo :) Sta li ce sad da smisle :)
[ LaMpiR @ 04.10.2004. 20:55 ] @
pa ona gluport je vjerovatno zbog klonova na vjerujem da ce botove dirati...
[ Darko Pipic @ 07.10.2004. 12:22 ] @
Zasto se mucite sa scriptama kojekakvim kad u samom eggdrop.conf-u imate lepo da upishete password koji sluzi da se egg sam identifikuje kad se konektuje na server.... To vam je ona linija koda gde upisujete na koji irc server ce se konektovati bot.

d.
[ LaMpiR @ 07.10.2004. 12:55 ] @
haha. Pa sta fali skriptama? Svedno je...
[ F0X @ 08.10.2004. 09:21 ] @
ma zbog klonova je... jedan lik je ranije "gruvao" krstaricu klonovima
[ LaMpiR @ 10.10.2004. 16:46 ] @
ma znam to. Ali ipak je bad. U zadnje vrijeme kolko je server posjecen onaj njihov bot je stalno u lagu...
[ F0X @ 11.10.2004. 15:09 ] @
hehe ma botovi su im uzas.... oni koce server :))
[ LaMpiR @ 11.10.2004. 18:18 ] @
ebga....
[ kUdtiHaEX @ 13.10.2004. 14:13 ] @
Citat:
Darko Pipic: Zasto se mucite sa scriptama kojekakvim kad u samom eggdrop.conf-u imate lepo da upishete password koji sluzi da se egg sam identifikuje kad se konektuje na server.... To vam je ona linija koda gde upisujete na koji irc server ce se konektovati bot.

d.


Pa broj je svaki put drugaciji kada se opet nakacis na IRC server, zato se pate....
[ Safet Beriša @ 13.10.2004. 14:20 ] @
Ako bot (ili bilo ko) ima registrovan nick i ako se identifikuje kad se zakači na server taj broj je nebitan (njega treba da šalju samo oni bez registrovanog nicka), Darko je verovatno na to mislio.
[ Safet Beriša @ 14.10.2004. 22:41 ] @
LaMpiRe... ne znam ja šta ti (ne)znaš, ali ako nisi primetio odgovorio sam na kUdtiHaEXovu poruku koja je odmah pre moje, na prvoj strani topica, iz koje se čini da kUdtiHaEX možda nije razumeo da identifikacija o kojoj govori Darko nema veze sa brojevima s kojima se (bez potrebe kao što je Darko lepo primetio) patite. Tako da ne vidim svrhu tvoje poruke.
[ neca @ 15.10.2004. 01:53 ] @
Citat:
bobale: Neca, koju skriptu koristis za auto identifikaciju? Stvarno nikako ne mogu da nateram bota da se identifikuje. Probao sam nekoliko skripti, i kod kompajliranja pise da se skripta ucitala, ali nista se ne desava...

ouuuuuuuuuuuuupssssssss ;))
Evo tek sam sad dosao ovde i procitao ovo.
Skripta je Smiidentify, i ja sam se ubio trazeci nesto sto ce da identifikuje eggdropa i ovo je proradilo.
Link ti je ispod pa skini ;)

http://www.egghelp.org/files/tcl/SmiIdentify.zip
[ LaMpiR @ 15.10.2004. 09:22 ] @
meni ona skripta sto sam vam dao kod super radi...
[ F0X @ 29.10.2004. 10:06 ] @
pOz...

a moze li neko dam i kaze link gde mogu da skinem ChanServ i NickServ za Winodws?
[ LaMpiR @ 29.10.2004. 16:21 ] @
kako mislis cs i ns? Mislis tcl skripte il sta?
[ Aljosha Borkovic @ 14.12.2004. 21:03 ] @
Uh, ne, nije problem u tome, uh da prvo da se izvinim, malo kasnim ali cu koliko toliko biti od pomoci, zasto tcl za to? bezveze!Ljepo je izmisljen conf, tj, vidim da ni DIE linija u confa vam nije pomogla, to vam je neko pomogao, imate ovaj dio confa npr:
proc evnt:init_server {type} {
global botnick
putquick "MODE $botnick +i-wsx"
putquick "PRIVMSG nickserv identify lozinka"
}

to vam je moj example mog bota,
cjeli ovaj dio vec imate,
a ljepo iznad pise
# This is a Tcl script to be run immediately after connecting to a server.
bind evnt - init-server evnt:init_server
...znaci samo umjesto lozinka upisite lozinku vasheg jajeta, pardon egga...
eto to je to, mali example :)
Pozdrav svima.
[ LaMpiR @ 15.12.2004. 11:46 ] @
Aljosha mogao bi malo datume pogledati...
[ Aljosha Borkovic @ 15.12.2004. 19:33 ] @
napisao sam da kasnim pogube jedan ccc
[ LaMpiR @ 16.12.2004. 12:44 ] @
Pa ovo je davno rijeseno. Fino sam da kod koji RADI, ja koristim tu skriptu za svog bota i sve fino radi, nema nikakvih problema. Koristio sam na 1.6.15 - 1.6.17 verzijama...
[ Limp_Bizkit @ 17.12.2004. 22:04 ] @
Ljepo sam ti rekao da je ovako jednostavnije, a nazalost poznajem te i znam da nisi skotnao taj code...ccc
[ LaMpiR @ 17.12.2004. 22:35 ] @
Odakle ti mene poznajes? Sa bl-chata? hahahaha
[ Limp_Bizkit @ 18.12.2004. 18:37 ] @
Da, prije bi rekao da ti mene znash, redovno si me msg i neshto pitao...cak i oko kompajliranja eggdropa, i dalje...nemoj sad da se pravish lud...znam da si lame zesci, i da nisi procitao taj dio, i definitivno stojim iza svojih rjeci.
[ LaMpiR @ 18.12.2004. 20:48 ] @
pa ti si se naucan rodio jel? Naravno da sam pito zbog pomoci da netrazim na netu, pa lakse mi tebi dosadjivat nego surfat...
[ Limp_Bizkit @ 22.12.2004. 15:09 ] @
Pa da , ali tako dosadjujesh bruki ljudi, umjesto samo dve min da se potrudish da skontash neko, ja se nisam rodio naucen, to nikad nisam rekao :) ali ti si isti oduvjek, uvjek govorish "I am proud to be lame"