[ anon19279 @ 01.08.2004. 13:07 ] @
NOVI model DVD+DIVX Plejera sa podrškom za TITL: DUAL MUSTEK V56LM-2E, regionalno otključan DVD, DivX i MP3 plejer. Čita sve vrste medija, Poseduje 2 laserska čitača i naprednu MPEG4 tehnologiju, ugrađen 5.1 dekoder, daljinski upravljač... za sad cita sve osim Š i Ž titl je žute boje
[ Aries @ 07.08.2004. 16:09 ] @
Sjajan uredjaj ali ne mogu da pustim titl na divx-u, a neke ne mogu da premotavam. Kako se pusta titl(probao sam pritiskom na dugme subtitle u toku filma, a i probao sam pre pocetka filma da ukljucim subtitle iz root menija), i zasto nece da premotava neke divx-ove?
Hvala.
[ predragi @ 07.08.2004. 21:19 ] @
Trebalo bi pre pocetka filma da obelezis subtitle file pa dugme ANGLE na daljincu,onda obelezis movie fajl pa dugme play.Javi da li moze.
Pozdrav
[ toni78 @ 16.08.2004. 19:33 ] @
Player u root meniju ne prikazuje subtitle file (sub,srt...).Sta da radim?
[ elinfo1970 @ 23.08.2004. 01:58 ] @
Kakav je font (velicina, senka...) u odnosu na NEO i SKY
[ anon19279 @ 04.10.2004. 01:43 ] @
poboljsani FW za MUSTEKA

http://www.kbc.co.yu/download/mustek56/mustekfirmware.zip

OPREZNO PRI FLASOVANJU

narezani disk mora biti zatvoren, rezite na manjim brzinama nikako na 52x
[ micens @ 14.10.2004. 23:31 ] @
Kakav je ovo poboljsani firmware za ovaj DVD? Jel to regularan firmware ili je to neko budzio? Sta se dobija njime? Jel provereno radi?
[ rassko @ 17.10.2004. 02:52 ] @
Dobar plejer. Firmware je nechiji patch, nije originalni. Ocekuje se novi, poboljsani, Mustek firmware. Titlovi mali. Opis, malo detaljniji, u PCPress-u.
[ anon19279 @ 04.11.2004. 13:35 ] @
izasao NOVI FW za museka
[ anon19279 @ 04.11.2004. 13:44 ] @
a link za download je http://www.kbc.co.yu/download/mustek56/mustekfirmware.zip

VECA NASA SLOVA * opcija madjarski
[ gorang @ 05.11.2004. 00:46 ] @
...jel to ovaj model sto mu je cena sada ispod 70€ ??

moze li samo potvrda da ovaj krekovani firmware radi na svim serijama doticnog, na sta mora da se pazi (kada bih ga kupio)?

ili bar link ka forumu ili sajtu gde moze malo da se procita o ovom novom FW-u...
[ aleksandar_nis @ 06.11.2004. 07:46 ] @
Juce sam uzeo ovaj DVD-player i imam 5.1 zvucnike. Kako da ih povezem na player kad on ima koaksijalni 5.1 izlaz ? A da pri tom ne delim stereo izlaze na 6 komada i da pravim nekakve multiplikatore!
[ mstevic @ 06.11.2004. 14:21 ] @
Flešnuo Musteka, ali nema naših slova. Fontovi jesu veći i lakše čitljivi.
[ anon19279 @ 06.11.2004. 15:16 ] @
Flešnuo Musteka, ali nema naših slova. Fontovi jesu veći i lakše čitljivi.


ok , izaberi madjarski u meniju , probaj ...

Piros CIZMA
[ mstevic @ 07.11.2004. 15:29 ] @
Menjao, pojavilo se samo slovo č, ostalih nema.
[ ptubic @ 08.11.2004. 09:52 ] @
Postoji li za ovaj uredjaj opsirniji user guide od ovog sto sam dobio uz njega.
Konkretno ne znam kakko se pusta titl na DVXu
[ ljakse @ 17.11.2004. 16:07 ] @
sorrich, ali, kako se to flashuje?
Mislim, imam toaj mustek, ali do malopre nisam ni znao da tako nesto moze da se radi...
[ ptubic @ 18.11.2004. 07:37 ] @
Zna li neko može li ovaj uređaj da se regionalno odključa.
Što se tiče titla na DVXu pored filma neophodno je da ima samo jedan fajl sub ili srt. U suprotnom ponaša se kao francuska sobarica.
I pored fleša i Mađarske opcije nema naših slova.

Za ljakse'a fajl koji siskines (mustekfirmware.zip) raspakuj i dobićeš (bank30.rom) njega snimi na prazan CD i zatvori sesiju. Stavi CD u plejer i on će sam da uradi sve što je potrebno.
[ ljakse @ 18.11.2004. 10:15 ] @
Fala vi :)
[ StAnO1E @ 19.11.2004. 08:55 ] @
Citat:
I pored fleša i Mađarske opcije nema naših slova.

Problem sa š i ž ostaje, ostala slova prikazuje kako treba. Slova su dosta povećana žute su boje i sa dobrim kontrastom, tako da su čitljiva i na svetlim podlogama.
[ bmilan @ 19.11.2004. 19:54 ] @
Imam MUSTEK V56L 5E, to je model od pre pola godine.

Postoji li negde novi firmwer za isti i da li se moze prepraviti da cita divx

bmilan
[ djokapeka @ 20.11.2004. 15:22 ] @
Za Alexandar iz Nis:
imas vise mogucnosti:
1.Da imas koaksijalni ulaz na pojacalu koji ce da dekodira digitalni signal u 5.1 a sa pojacala sa izlaza na svaki 5.1 izlaz za po jedan zvucnik.

2.Da imas aktivne zvucnike sa ugradjenim pojacalom koji ima i ulaze za 5.1 sistem direktno ili standardne stereo chincheve na ulazu(Takve ima Genious Home teather 5.1 koji ima na subwoofer-u pojacalce sa oba ulaza i sa 5.1 izlazom za svaki zvucnik i on sam dekoduje stereo u 5.1-inace imam te Genious -ove zvucnike i otkidaju imas na www.jeftino.co.yu da vidis kako izgledaju a inace ja sam ih nasao za 95eur)
[ ljakse @ 23.11.2004. 17:24 ] @
evo i ja da potvrdim - flashovao sam ga bez ikakvih problema, i sve je kao sto vec ljudi rekose...
[ aleksandar_nis @ 23.11.2004. 20:55 ] @
O, hvala na odgovoru, mada sam ja kupio odjednom i Mustek i Teac 5.1 zvucnike od 90 W za 75 evra. Tako da sam morao da ih povezem tako sto sam podelio svaki stereo izlaz na po 3 i to odlicno radi , s tim sto naravno nema 5.1 efekta pri gledanju DVD-1 :(
Mozda bi mi eventualno pomogo neki dekoder koji ce to da dekodira i da posalje signal na pojacalo tj. na subwoofer, ali mislim da to ipak ne postoji!!
A inace ja kada sam kupio Mustek pre jedno 2 nedelje vec je imao opciju za Madjarski (znaci fleshovan je) i naravno jos uvek nema sh i z(kao zaba) slova!
Sve ostalo sljaka odlicno!
[ ljakse @ 29.11.2004. 12:38 ] @
Hmm, interesantno, ali primetih da imam i "ž", tako da mi "fali" samo "š"
[ StAnO1E @ 30.11.2004. 18:38 ] @
Da, sa najnovijim firmware-om rešen je problem sa š i ž, tako da sada Mustek prikazuje sva naša slova.
[ mstevic @ 01.12.2004. 18:00 ] @
Koji firmver? Gde si ga navatao?
[ SittingCrow @ 02.12.2004. 06:51 ] @
Koji firmver? Gde si ga navatao?

Pa na prethodnoj strani čitaj post od početka.

Jel može neko da okači sliku da vidim kako izgleda titl.
[ StAnO1E @ 02.12.2004. 09:41 ] @
evo jedan screenshoot
[ SittingCrow @ 02.12.2004. 09:57 ] @
Hvala za sliku ovo mi deluje sasvim pristojno.
[ predragi @ 02.12.2004. 11:25 ] @
Ovaj Mustek ima najbolje titlove,ako mozes slikaj neku svetlu scenu sa titlovima
[ ljakse @ 03.12.2004. 19:06 ] @
E, StAnO1E - sa ovim firmware-om si dobio i "š"???
[ mstevic @ 03.12.2004. 19:09 ] @
Ajde za one malo gluplje, kako da dobijem naša slova? Šta treba u kojoj opciji da uključim? Kako da proverim koju verziju softvera imam?
[ StAnO1E @ 03.12.2004. 23:40 ] @
sa najnovijim firmware-om ima sva naša slova, i š i sva ostala sa kvačicama. Potrebno je samo u subtitle meniju izabrati opciju rusian.
[ djokapeka @ 04.12.2004. 19:38 ] @
Ja fleshovao sa najnovijim firmwareom i imam sva slova osim š ,probacu ovo sa ruskim pa cu da javim da li ovo sljaka...mada bi slova mogla da budu veca..
[ aleksandar_nis @ 23.12.2004. 16:36 ] @
Onaj link sa prethodne strane ne radi..
Jel moze neko da okaci link za taj najnoviji firmware ili nek mi posalje na mail [email protected] , pa cu ja da forwardujem dalje kom jos treba!
[ voyageur @ 25.12.2004. 05:11 ] @
apsolutno i mene zanima isto, dakle gde da nadjem novi firmware, kao i da li se flashovanje moze izvrsiti preko RW CD-a...player sam kupio juce ( 24.12.2004 ) i kada pokrenem divx titlova nema, kako da znam koju verziju firmware-a moj player poseduje ?

nasao sam jedan link ali nisam siguran da je to taj firmware i ne bi zbog toga da eksperimentisem, ako moze neko da potvrdi da je to taj file ?

http://www.europeanpc.es/european/firmware/FirmwareV56LM.zip

zbunjuje me sto pise je sajt na spanskom i pise da je to firmware za " Codigo: 031313 DVD DOMESTICO YUKAI V56LM-2E LECTOR DIVX "

nevidim nigde da pise mustek pa zato sumnjam u ovaj firmware...

off topic : zasto ne mogu da pristupim glavnoj stranici ES-a vec nekoliko dana dobijam prijavu sledece greske :

Fatal error: Allowed memory size of 16777216 bytes exhausted (tried to allocate 35 bytes) in /VDOMAINS/elite/www/index.php on line 186

koristim operu 7.5, mada i IE prijavljuje istu gresku.
[ proAMD @ 29.12.2004. 08:18 ] @
Link sa sajta kbc NE RADI.
Ima li neko neki drugi link ?

HITNO MI JE !!!
[ lancia88 @ 29.12.2004. 11:06 ] @
Pozdrav,
mislim da je na temi o SV postavljen nekakav privremeni link za FW, mozda ima i za Mustek, prekopaj zadnje strane teme.

pozdrav
[ anon19279 @ 30.12.2004. 00:49 ] @
evo linka za FW i za MUSTEKA ( NAJNOVIJI ) i za SkYVision

http://kbccoyu.temp.powweb.com

Prezentacija je preseljena na inostrani server i priveremeno dok se nesrede DNS parametri
pristup je moguc sa ove adrese http://kbccoyu.temp.powweb.com
[ BlackSnake @ 30.12.2004. 08:12 ] @
evo da pomognem.

Mustek:
http://kbccoyu.temp.powweb.com...ad/mustek56/mustekfirmware.zip
Sky:
http://kbccoyu.temp.powweb.com/download/skyvision/bank30.zip

Očito da link nije ažuriran na novi server.
pozdrav
[ aleksandar_nis @ 01.01.2005. 18:50 ] @
Hvala puno za link, od sada i ja imam sva slova na Musteku!
Neko je pitao dali moze na RW disku da se reze FW update. Moze ,meni je uspelo, samo treba da se zatvori disk !
[ PavleM @ 13.01.2005. 08:28 ] @
Pozdrav svima,

Skinuo sam najnoviji update o kojem je ovde bilo reči, postavio titlove na Russian, i sve radi kako treba - kada uopšte radi.

Naime, na oko 50% od 20 DivX CD-ova koje sam juče isprobao titl neće da se pusti ni po koju cenu. Sve sam isprobavao, postupao po uputstvima s ovog foruma (pre puštanja označim Subtitle fajl sa Angle), no, nakon što pustim film, titla nema ni od korova - pritisak na dugme Subtitle daje "Halt" ikonicu (podignuta šaka :-).

Na drugih 50% DivX-ova nije uopšte potrebno odabrati titl pre puštanja, već se u toku gledanja titl uključuje/isključuje dugmetom "Subtitle".

Bilo bi mi veoma korisno da čujem vaša iskustva po sledećim stavkama:

1. Da li vam uvek uspeva da pustite titlove?
2. Da li je potrebno imati jedan i samo jedan fajl s titlom u folderu u kome je i film, ili je moguće da ih bude i više?
3. Da li je potrebno da se fajl s titlovima zove na neki specifičan način (npr. imeavija.sub ili imeavija.srt) ili je to svejedno?
4. Da li vam sve radi kako treba i sa SRT i sa SUB fajlovima?
5. Da li je neophodno dugmetom Angle izabrati fajl s titlovima pre puštanja filma, ili je dovoljno u toku gledanja koristiti dugme Subtitle?
6. Ako selektujete sa Angle, da li ikonica "Halt" znači da vaša selekcija nije prihvaćena, ili je normalno da se ona pojavi i ako je izbor titla uspešan?

Hvala unapred na pomoći!
[ grks @ 13.01.2005. 11:19 ] @
Evo da pokusam da odfovorim na prethodna pitanja:
1. Uvek uspem da pustim titl ako je *.sub ili *.srt
2 Potrebno imati samo jedan titl (ako je dva ne prikazuje nista)
3.Nebitno kako se fajl zove
4. Vec sam odgovorio u tacki 1
5. Nikad nisam koristio dugme Angle
[ micens @ 14.01.2005. 00:33 ] @
I mora biti u istom direktorijumu kao i film!
[ ljakse @ 20.01.2005. 10:08 ] @
Evo da i ja dodam, ali prvo disclaimer : sve sto sam ovde napisao, funkcionise kod mene bas tako kako je opisano. Firmware koji koristim sam dobio kao "mustekfimware.zip" velicine 894 010 bytes, a kad se raspakuje dobiju se dva file-a: "KRATKO UPUTSTVO ZA PODESAVANJE DIVX.doc" od 30 208 bytes, created 25/11/04, i "bank30.rom" od 1 048 576, created 23/11/04. U meniju playera subtitles language je podesen na "russian", i dalje sve radi bas kako je opisano.

1. Da li vam uvek uspeva da pustite titlove?
* da ako su ispostovana pravila koja cu navesti u sledecim odgovorima

2. Da li je potrebno imati jedan i samo jedan fajl s titlom u folderu u kome je i film, ili je moguće da ih bude i više?
* moguce je da ih bude vise, ali citaj dalje :)

3. Da li je potrebno da se fajl s titlovima zove na neki specifičan način (npr. imeavija.sub ili imeavija.srt) ili je to svejedno?
* samo ako imas vise titlova u istom folderu sa .avi-jem, naime, ako ima vise titlova u istom folderu gde je i .avi, potrebno je da se samo jedan titl zove isto kao i .avi, a ostali moraju biti drugacijeg imena. U tom slucaju player sam odabira titl koji se zove isto kao i .avi, a ostale zanemaruje. U slucaju kad se vise titlova isto zove, nijedan ne radi. U slucaju kad postoji samo jedan titl, potpuno je nevazno kako se zove. U oba 'ispravna' slucaja, player po defaultu ukljucuje titl.

4. Da li vam sve radi kako treba i sa SRT i sa SUB fajlovima?
* da

5. Da li je neophodno dugmetom Angle izabrati fajl s titlovima pre puštanja filma, ili je dovoljno u toku gledanja koristiti dugme Subtitle?
* Angle nije neophodan, a 'subtitle' je potreban samo za iskljucivanje titla

6. Ako selektujete sa Angle, da li ikonica "Halt" znači da vaša selekcija nije prihvaćena, ili je normalno da se ona pojavi i ako je izbor titla uspešan?
* ne koristim "angle", tako da ne znam



Eto, toliko...


[ jode @ 30.01.2005. 10:33 ] @
Da li je neko pokusao da flash-uje firmware od SkyVision-a u MUSTEK-a ?

Ima li neko misljenje na ovu temu ?
[ Popcorn @ 31.01.2005. 12:04 ] @
A moze li neko da da informaciju gde ima da se pazari ova spravica.


Izvinjavam se evo nadjoh ga.
Ima li neko da ga popljuje ili neka zauvek cuti.
Idem da ga kupim danas pa aj raspali ako ima losih strana.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 06.02.2005. u 22:47 GMT+1]
[ grks @ 31.01.2005. 12:52 ] @
Imam uredjaj od proslog leta. Procitao je sve sto sam imao od Divx-a, jos uvek imam problema sa nasim slovima i velicinom titla pa se nadam da ce neko da malo poradi na tom problemu. A da losa strana sto je vec isao u servis jer je bio mrtav. Imam jako lose iskustvo sa firmom(koju ne bi imenovao ovom prilikom jer svi znamo koja je) od koje sam kupio uredjaj jer mora da se nosi kod njih pa oni u servis i to je trajalo 27 dana. Na kraju sam dobio uredjaj koji nije bio moj jer oni ne vode bas pazljivo evidenciju o servisiranju.
[ Popcorn @ 31.01.2005. 13:21 ] @
Hmmm
Nisi me bas odgovorio a cini mi se da su ljudi sredili to sa titlom ako malo pogledas prethodne postove.
Posto je ovo "Srbija brale" budi srecan sto su ti ga uopste vratili.
Nego aj sapni mi na PP koja je to firma
[ goxi2 @ 06.02.2005. 20:53 ] @
Jel zna neko gde u Beogradu ima da se kupi ovaj model Musteka po povoljnijoj ceni da ne bih mnogo lutao?
I jel moze neko da odgovori da li cita vise divx filmova na jednom dvdu, naravno sa prevodom?
[ lancia88 @ 06.02.2005. 21:49 ] @
Pozdrav,

naravno, na prvo pitanje iskljucivo na PP ili mail a drugo na forumu...
[ grks @ 07.02.2005. 07:53 ] @
Da cita sve. Cak i RW DVD. Bar ja imam desetak DVD-a sa po 5-6 filmova i sve radi bez problema.
[ goxi2 @ 07.02.2005. 11:43 ] @
Ajde onda ako neko zna radnje sa povoljnijim cenama ovog dvd-a neka mi posalje na [email protected].
Hvala unapred...
[ goxi2 @ 11.02.2005. 10:07 ] @
E ljudi nije valjda da niko ne zna odgovor na moje prethodno pitanje!? Ajde posaljite mi na PP ako neko zna, hteo bih da kupim ovaj dvd player.
Pozdrav...
[ Mickey011 @ 12.02.2005. 17:19 ] @
Ono sta sam ja primetio vezano za polovicno citanje subtitlova jeste da player ne cita prevod ukoliko je on sinhronizovan po vremenu trajanja filma, vec iskljucivo ukoliko je sinhronizovan po frejm rejtu. Nebitno u kom formatu (sub ili srt...).
Ispravite me ako gresim.
[ Sumpor @ 13.02.2005. 15:07 ] @
Sto se tice flash-ovanja Mustek-a sa SkyVision-ovim flash-om odgovor glasi:
'Don't try this at home' jer dobicete mrtvu spravu.
Flash memorije im nisu iste pa tako se i software razlikuje
Inace uredjaj uopste nije los po toj ceni
A sto se tice reklamacije meni su zavrshili za dva, tri dana
Nebih javno koja je firma mada bih voleo da mi na PP neko posalje gde je kupio
cisto da se neko jos ne bi zeznuo od ortaka.

Pozdrav



[ Popcorn @ 18.02.2005. 11:58 ] @
Ej ljudi aj neko da kaze da li je moguce premotavati dvx i kako?
Pokusao sam i sa go to komandom ali sve daje rucicu.
Znaci ne mogu da nastavim tamo gde sam stao kad iskljucim na stop.
[ Neo85 @ 02.03.2005. 12:12 ] @
Jel ima negde da se kupi ovaj player za manje od 75 eura? Ajde posaljite mi na PP ako ima.
[ CiCmi @ 17.03.2005. 01:42 ] @
Kupio sam ovaj plejer pre nedelju danu. Sve radi OK,čita sve, imam sva naša slova jedini problem jeste titl kod DivX. Naime kad je podloga svetlija na filmu prevod se ne vidi. Da li bi sa gore pomenutim flešovanjem to moglo da se promeni?
Napominjem da sam plejer nisam flešovao već da naša slova imam od samog plejera :)Ko razume shvatiće.

Hvala unapred

P.S
Da li flešovanjem gubim garanciju na plejer
[ grks @ 17.03.2005. 09:38 ] @
Ako imate sva nasa slova verovatno vec imate poslednju verziju firmwara koji se ovde nudi. Ja imam tu verziju i isto nisam zadovoljan ali mislim da ova tema polako zamire i da nece biti novih firmwera.
Svi prodavci isticu da se garancija gubi u slucaju samo flešovanja.
Ako slucajno naidjete na neki firmwer sa podlogom ispod slova(jedino bi se tako slova videla bolje) molim da informaciju ostavite na forumu ili na pp.
[ Goran Mijailovic @ 23.03.2005. 19:25 ] @
Kupio sam ga danas i za sad sam zadovoljan, slova su zuta i imaju nasi znaci mada je za mene velicina slova premala, ima li nacina da se povecaju slova negde u setupu?
[ Goran Mijailovic @ 26.03.2005. 14:38 ] @
Samo da dodam da cita i wma fajlove
[ Goran Mijailovic @ 29.03.2005. 15:59 ] @
Citat:
Mickey011: Ono sta sam ja primetio vezano za polovicno citanje subtitlova jeste da player ne cita prevod ukoliko je on sinhronizovan po vremenu trajanja filma, vec iskljucivo ukoliko je sinhronizovan po frejm rejtu. Nebitno u kom formatu (sub ili srt...).
Ispravite me ako gresim.

Izgleda da ne gresis


Citat:
grks: Imam uredjaj od proslog leta. Procitao je sve sto sam imao od Divx-a, jos uvek imam problema sa nasim slovima i velicinom titla pa se nadam da ce neko da malo poradi na tom problemu. A da losa strana sto je vec isao u servis jer je bio mrtav. Imam jako lose iskustvo sa firmom(koju ne bi imenovao ovom prilikom jer svi znamo koja je) od koje sam kupio uredjaj jer mora da se nosi kod njih pa oni u servis i to je trajalo 27 dana. Na kraju sam dobio uredjaj koji nije bio moj jer oni ne vode bas pazljivo evidenciju o servisiranju.


O kojoj se firmi radi? Odgovor molim na pp.
Hvala.
[ Vlada985 @ 24.04.2005. 10:42 ] @
Ja sam kupio Mustek-a pre 1 god. Super radi i cita apsolutno sve. Cak i neke stvari koje nisu mogli ni Sony ni Pioneer...

Nego mnogo me muce titlovi...
Trazio sam novi FW na sajtu KBC-a medjutim oni su pukli...

Jer moze neko ko ima FW da mi ga posalje na [email protected]

ili barem da postavi neku novu adresu?

Unapred Hvala!
[ anon19279 @ 24.04.2005. 12:53 ] @
Citat:
Vlada985: Ja sam kupio Mustek-a pre 1 god. Super radi i cita apsolutno sve. Cak i neke stvari koje nisu mogli ni Sony ni Pioneer...

Nego mnogo me muce titlovi...
Trazio sam novi FW na sajtu KBC-a medjutim oni su pukli...

Jer moze neko ko ima FW da mi ga posalje na [email protected]

ili barem da postavi neku novu adresu?

Unapred Hvala!


deo sajta KBC koji nude modifikovane FW nalazi se i dalje na

http://kbc.co.yu/download/

a konkretno za MUSTEK kojeg posedujete

http://kbc.co.yu/download/mustek56/mustekfirmware.zip

Srdacan pozdrav
KBC

[ CiCmi @ 24.04.2005. 17:07 ] @
Da li taj fw daje bolje titlove tj. da li li ima traka ispod titlova kako bi se oni videli i kad je podloga filma svetlija.
[ StAnO1E @ 15.05.2005. 19:53 ] @
Najzad fw sa transparentnom podlogom, evo kako izgleda,http://clubs.dir.bg/showthread...w=collapsed&sb=5&part= a tu se nalazi i link sa kog se moze skinuti.
[ CiCmi @ 16.05.2005. 08:43 ] @
Evo upravo probah taj fw :) Nije loš ali jedino što nema naših slova,naime š-"pojede",čć-zamenjuje nekim ruskim slovima. Čini mi se da je sad prevod malo spušten dole. Ako neko uspe da "ubaci" naša slova nek javi kako je to uradio, jer je titl sada ok.
[ govinda @ 24.05.2005. 14:50 ] @
Probah ovaj fw ali izgleda da nece da radi. Ispod titla (koji je inache zhut) imam gomilu tachkica... A shto se tiche prikazivanja nashih slova sve shto treba uraditi je sledece: u meniju izabrati languages, subtitles i off. Nista ne stavljati. Znachi ni EastEurope ni madjariju. Sva slova su tu.
[ micens @ 25.05.2005. 20:36 ] @
I kod mene isti slucaj. Samo neke tackice :-(((
U cemu je problem?
[ jode @ 28.05.2005. 22:16 ] @
I kod mene su isto samo tackice iznad i ispod titla a sam titl je nepromenjen (zut). Nema one trake u pozadini kao na slici koju je prilozio autor FIRMWARE-a. Da li neko zna sta pise u propratnom tekstu koji se dobije uz FIRMWARE ? Mozda je tamo objasnjenje ?

P.S. Da li je neko probao da ubaci FIRMWARE od SkyVision-a ?

[ CiCmi @ 29.05.2005. 10:24 ] @
Da bi dobili "podlogu" ispod titla treba da OSD meni stavite na RUSSIAN, ali naša slova šćčžđ ne prikazuje ili ih "proguta". Neko je napisao da namestimo subtitle na off i da se onda radi. Ja sam probao sva moguća podešavanja verzija jezika i isključivanja ali opet ništa. Ako neko ima rešenje nek javi.
[ govinda @ 31.05.2005. 08:54 ] @
Probao sam da pustim titl sa sivom podlogom i uspeo sam. Samo... Slova su potpuno pobrkana (mislim na cirilicu i latinicu). Znachi ta varijanta otpada. Druga stvar koja me je strasno iznervirala to je kada sam ubacio disk iz zone 1 plejer mi je prijavio gresku "Wrong region". Kako se otkljuchava ili skida regionalna zastita? Ima jedan deo u setup-u koji mi trazi nekakav password??? I da li postoji varijanta da mi titl ne deli u tri reda?

Pozdrav
[ CiCmi @ 04.06.2005. 17:06 ] @
Posle par nedelja "ubeđivanja" uspeo sam da nagovorim autora onog Bugarskog FW da prepravi taj FW i za naša slova, tako da sada imamo kompletan FW sa transparentnom podlogom i podršku za sva naša slova. A evo vam i link:

http://mail.dir.bg/~probe/mustek/56LM-2Eserb.zip

Uživajte!
[ megasjaj @ 06.06.2005. 18:41 ] @
Svaka čast ! Ovo je sad odlicno! Sinoć sam probao, sad je gledanje divx-a sa uživanjem!
[ bmilan @ 12.06.2005. 02:19 ] @
[ bmilan @ 12.06.2005. 11:48 ] @
Posto nisam siguran sa Flesovanjem, a vidim da su neki to uspesno uradili na
Mustecu, molim Vas da mi pomognete u sledece:

1. U uputstvu pise da se BANK30.ROM nareze na CD-R/RW disc sa sledeci
parametrima: ISO 9600; MODE1; Finalize.
U NERU mi se nudi ISO 9660 only, ISO 9660+Joliet i ISO 9660:1999 - koji nacin rezanja da koristim.

2.Zbunjuje me ovaj deo uputstva: 3) During upgrade the S/W, There at the top
left corner of TV screen will ordinal display the following words: Flash,
Bank 30.rom, Reading, Flash, Erase,Writing (Flash 3-5 times), Done. Then TV screen become dark.
4) When TV screen has become dark and DVD player indication LED has become
from green to red, this means the upgrade has finished.You may power off DVD
player.

jer ne poznajem dovoljo engleski jezik i bojim se da nesto pogresno ne
protumacim.

Molim te da mi ovo neko objasni na nasem.

Unapred se zahvaljujem i nadam se da cu se i ja radovati novom titlu sa
podlogom.
[ megasjaj @ 12.06.2005. 18:50 ] @
Ćao! Evo da pomognem.Ja sam rezao u Iso 9660 (standard Iso cd-rom) na rw disk ali mora biti zatvoren to se selektuje na finalize.Kad narežeš dic samo ga ubaciš u plejer i sam ce da odradi ostalo.
Što se tiče objašnjenja na engleskom: 3) Za vreme trajanja apgrejda u levom uglu tv ekrana ispisivaće na zasenčenoj traci sledeće radnje:Flash,Bank 30.rom, Reading, Flash, Erase,Writing,Done. Tad je Vas ekran zatamnjen. 4) Kad Tv ekran postane crn (zatamnjen) i indikator lampica na Vasem dvd plejeru prelazi iz zelene da svetli u crvenoj boji Vas apgrejd je zavrsen. Isključite plejer na dugme off/on i onda ga uključite ,stisnite potom dugme eject za izbacivanje vratašca da ne bi ponovo krenuo proces.I toj e to.
Ono što je najvažnije vodi račina da u toku procesa koji traje oko jedan minut plejer ne ostane bez struje jer onda mora ići servis.
Pozdrav!
[ bmilan @ 12.06.2005. 18:55 ] @
Hvala puno Megasjaj.

Cim skupim hrabrosti, probacu.
[ bmilan @ 14.08.2005. 22:12 ] @
Ponovo problem...

Nabavio sam dva nova filma u DivX-u koji nisu isli na kompjuteru dok nisam instalirao najnoviji DivX codec, mislim da je 5.2.

Isti ti filmovi , ni da se pokrenu na nasem Musteku.

Da li je potrebno ubacivati novi firmver, da li postoji uopste novi firmver koji zadrzava dosadasnje opcije ( nasa slova, podlogu itd.) a da radi sa novim verzijama DivX codeca?

Da li idrugi imaju ove probleme. ( Izmedju ostalog radi se o filmu: Million dollar baby )

Pozdrav svim Mustek-ovcima..


[email protected]

[ mihajlostojkovic @ 27.09.2005. 20:11 ] @
Hey,
moze li mi neko poslati na mail inforamcije o najnovijem firmware-u i koje sve promene taj fw chini....
Thanks


[email protected]
[ Goran Mijailovic @ 02.12.2005. 20:26 ] @
Citat:
CiCmi: Posle par nedelja "ubeđivanja" uspeo sam da nagovorim autora onog Bugarskog FW da prepravi taj FW i za naša slova, tako da sada imamo kompletan FW sa transparentnom podlogom i podršku za sva naša slova. A evo vam i link:

http://mail.dir.bg/~probe/mustek/56LM-2Eserb.zip

Uživajte!

Hvala CiCmi

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 02.12.2005. u 21:27 GMT+1]
[ simasima @ 29.01.2006. 23:07 ] @
Ljudi,dajte neki drugi link,ovaj ne radi,dodje do 59% i tu stane, abas mi treba taj firmware
[ vladimirdj @ 03.05.2006. 01:38 ] @
radi link, upravo skinuo
[ mihajlostojkovic @ 12.06.2006. 12:33 ] @
do sada mi je svaki film radio...

sve shto sam ubacio, Mustek je prepoznao... :)
[ cirica37 @ 04.07.2006. 06:22 ] @
imam jedno pitanje .
imam mustek V56S-2E da li na njemu moze da se instalira firmware od V56LM-2Eili postoji neki drugi ?
unapred zahvalan
[ miksamiki @ 04.03.2007. 18:30 ] @
cao da li mozes da mi posaljes firmvere kodeke za mustek dvd v56 lm-2e kako bi mogao da gledam filmove sa novim divx-om na [email protected] unapred hvala.
[ PretendeP @ 18.01.2008. 23:46 ] @
pozdrav ljudi,

i mene interesuje ovaj firmware sa nasim slovima, onaj stari link iz 2005te ne radi pa ako moze neko da postavi ovde sam file (56LM-2Eserb.zip), a ako ne moze ovde iz nekog razloga, moze da mi posalje na mail: [email protected].

hvala unapred nekoj dobroj dusi ;)

PS evo na ovoj adresi sam nasao neki ceski firmware: http://www.actebis.cz/_mustek_...rs/dvd/v56lm2e/v56lm2e_fw3.zip. ako neko zna kako radi neka napise .... moguce da cu da ga probam.

[Ovu poruku je menjao PretendeP dana 19.01.2008. u 02:22 GMT+1]
[ CiCmi @ 20.01.2008. 07:53 ] @
Evo ti link pa skini:

http://rapidshare.com/files/85107871/56LM-2Eserb.zip
[ CiCmi @ 12.03.2010. 11:24 ] @
http://rapidshare.com/files/362347396/56LM-2Eserb.zip