[ miki321 @ 01.08.2004. 20:30 ] @
Mis mi gubi kontrollu
pomozite hitno!!!!!!!!!!!
[ sasa022 @ 01.08.2004. 22:36 ] @
Ako je mis sa kuglicom - ocisti ga.
Ako je opticki - promeni podlogu.
Proveri kabl.
Proveri drajvere.
[ perob @ 02.08.2004. 02:39 ] @
Ja trenutno imam sa kuglicom i planiram da kupim optički koji mi preporučujete.
[ techgirl @ 05.08.2004. 10:44 ] @
miki321
opet? :O
Citat:
perob: Ja trenutno imam sa kuglicom i planiram da kupim optički koji mi preporučujete.

a to je kao nesto mnogo vazno? e pa nije!
logitech
[ Barboza @ 09.08.2004. 02:49 ] @
Citat:
sasa022: Ako je mis sa kuglicom - ocisti ga.
Ako je opticki - promeni podlogu.
Proveri kabl.
Proveri drajvere.


e, a...? koja je podloga odgovarajuca za optickog? ja koristim neku najobicniju plastificiranu sa logitech-om i cesto jurim kursor svud po ekranu?...
[ Trunks @ 09.08.2004. 03:44 ] @
Stvarno, u čemu je fazon sa podlogom i optičkim mišem? Čitao sam davno o tome ali zaboravih link.
[ sasa022 @ 09.08.2004. 05:18 ] @
Fazon je u refleksiji.Vazno je da se zrak ne rasipa,vec pravilno da dolazi na socivo.
Nema nekog pravila - jednostavno treba probati kako se mis ponasa na odredjenoj
podlogi.


[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 27.09.2004. u 00:02 GMT+1]
[ lancia88 @ 09.08.2004. 10:06 ] @
pozdrav,
ziva istina! Nazalost, ja evo jos ne pronadjos odgovarajucu podlogu i digao sam ruke, mlatim misem po stolu...
Pozdrav
[ djmrky @ 09.08.2004. 12:53 ] @
ne znam da li je isti problem, ali ja isto povremeno imam problema sa misem koji skace nekontrolisano po ekranu. mis je opticki (genius), a podloga je uvek ISTA i nekad nece da radi kako treba. Cesto se problem pojavljuje kad recimo pokrenem neki install, mis se skroz blokira i pojavljuje se u task manageru da taj proces *inst* (taj koji se pokrene zbog install-a) uzima 100% procesora.

ne znam da li je problem hardverski ili softverski, ali sam primetio da se desava uglavnom kad je jako toplo (a mozda to i nema veze)

NEMAM VIRUSA, NEMAM SPYWARE-A !
[ Goran Mijailovic @ 09.08.2004. 13:40 ] @
Citat:
lancia88: pozdrav,
ziva istina! Nazalost, ja evo jos ne pronadjos odgovarajucu podlogu i digao sam ruke, mlatim misem po stolu...
Pozdrav

He he snimi ovu podlogu... sve radi ok mis je a4tech...
[ sasa022 @ 09.08.2004. 14:42 ] @
@djmrky
To je u takvim situacijama normalno ( zauzece procesora oko 100% ).

@linuxscg

Podloga moze biti i sarenija,ali ako je refleksija pravilna onda je sve OK.

[ lancia88 @ 09.08.2004. 17:04 ] @
Pozdrav,
hej, ma da vidis kakve sam ja tek slike imaoooo, salim se, tacno je sto se tice refleksije i podloge ali moraju se imati i uslovi za odrzavanje koje ja nazalost nemam. Doduse, imam i jedan ekstra skup mis (kuglicni Logitech RK53) koji se super ponasa na svim podlogama ali baterije me ubise u pojam pa ga retko koristim. Kakvi smo komformisti postali...
pozdrav
[ sasa022 @ 12.08.2004. 21:17 ] @
Evo vec 2 dana eksperimentisem sa podlogama,jer sam unistio staru ( nemojte pitati kako ) koja me odlicno sluzila .Probao sam vise komada i za sada se kao najbolje resenje pokazala
donja povrsina jedne od podloga.Gornja strana je plastificirana i na njoj je neka sarena slika.
Mis sa kugicom radi OK,ali opticki se " gubi ".Donja strana je crna,materijal je prilicno tvrd,ali se lako
savija,debljina 3mm.Nisam siguran koji je to materijal,ali uglavnom se sve podloge prave od toga ( samo je razlika u tvrdoci materijala ).
Povrsina je dovoljno glatka da mis lako klizi,ali mnogo sporije nego po svim plastificiranim podlogama
koje sam probao.

CINI MI SE da ta brzina kojom se mis krece po podlozi takodje igra bitnu ulogu i da od nje prilicno
zavisi preciznost.

Predlazem svima koji imaju klizave sarene podloge i neposlusne miseve da probaju malo da eksperimentisu sa brzinom kretanja misa i podesavanjima Pointer Speed-a pa da jave rezultate.