[ wizzz @ 01.08.2004. 20:51 ] @
Vec neko vrijeme se bavim web dizajnom,ali nikad nisam imala potrebe ici izvan htmla,javascripta i xml-a.

Trenutno moram napraviti site koji ce imati forum,chat itd..
Forum imam gotov,al on je u php-u..Chat koji mi je takoder dan je u asp-u..
I sad mene zanima jedna stvar.Kako da integriram php,asp,javuscript i cisti html u jednom siteu i jel to uopce moguce/korisno..

Je li moguce imati vecinu stranica u html-u sa javascriptom i posebno neke stranice u asp-u plus forum u phpu?
Server na kojem bi bio site podrzava sve ove tehnologije.

Nadam se da sam pitanje postavila u pravom dijelu foruma,jer sam nakupusila svega tu..hehe..
[ Winex @ 01.08.2004. 22:32 ] @
Hm...
Ako sam dobro razumio:

Citat:

.........javascriptom i posebno neke stranice u asp-u plus forum u phpu?
Server na kojem bi bio site podrzava sve ove tehnologije.


Daj mi link od tog servera da ga vidim
Nisam baš expert (niti advanced ), al mi nije jasno kako isti server podržava i asp i php !?!
U jednoj datoteci možeš imati javascript/vbscript... + php ILI asp.
php i asp skripte NE mogu biti u istoj datoteci.
Dakle, ako u datoteku koja je dotad bila extenzije .htm umetneš php-a, moraš joj stavit exteziju php (inaće server ne procesuira i dobiješ gluposti ).
Isto tako za asp.

Jesam li shvatio pitanje?
Pozdrav i sretno!
[ bluesman @ 02.08.2004. 02:33 ] @
Ima dosta servera koji podrzavaju i PHP i ASP, ali kada platis hosting moras da izaberes ILI-ILI, nisam jos cuo da moze oba u isto vreme, mada bi na bilo kome IIS moglo bez problema, ali su to obicno kombinacije linux/php ili windows/asp.
[ wizzz @ 02.08.2004. 21:42 ] @
Ma da, koliko sam ja skuzila, to je privatni server, jer se radi o jednoj malo jacoj neprofitnoj organizaciji i ima podrsku za sve zivo.

No sve u svemu,posto mi je forum vec gotov i u php-u je, znaci da site napravim u kombinaciji html/javascript/php ?
Mogu li u tom slucaju praviti sve stranice u htmlu/javascriptu a samo forum ostaviti sa ekstenzijama php, ili moram i sve druge stranice prebacit u ekstenzije php ?
Do sad zbilja nisam radila sa php-om, pa ako stranice koje nisu dio foruma mogu napraviti u html-u bilo bi mi lakse nego tjedan dana se upoznavati sa php-om.
Ima li mozda koji dobar chat php-u (besplatan ili ne)?

Hvala na pomoci.

[ Winex @ 02.08.2004. 22:34 ] @
Želiš reć da je besplatan???!
Ako da, daj please reci adresu.


Citat:
wizzz:

No sve u svemu,posto mi je forum vec gotov i u php-u je, znaci da site napravim u kombinaciji html/javascript/php ?
Mogu li u tom slucaju praviti sve stranice u htmlu/javascriptu a samo forum ostaviti sa ekstenzijama php, ili moram i sve druge stranice prebacit u ekstenzije php ?


Možeš!
One datoteke koje nemaju php-a dakle sve ostalo što nije forum, može imat extenziju htm jer ih server ne treba procesuirati nego samo poslati source code klijentu tj. tvojem IE-u/operi/netscape-u...

... i još nešto; ne mogu se obuzdati

Javascript ne zahtijeva ništa od servera, tj. ne možeš reći da "server podržava javascript" jer se javascript procesuira na računalu klijenta. (client side script)

Pozdrav!
[ webmaster1 @ 02.08.2004. 23:50 ] @
a ne bi ti nista skodilo da naucis i php...
jednom ce ti mozda trebati
[ ivanhoe @ 03.08.2004. 01:43 ] @
Citat:
wizzz: No sve u svemu,posto mi je forum vec gotov i u php-u je, znaci da site napravim u kombinaciji html/javascript/php ?
Mogu li u tom slucaju praviti sve stranice u htmlu/javascriptu a samo forum ostaviti sa ekstenzijama php, ili moram i sve druge stranice prebacit u ekstenzije php ?
Do sad zbilja nisam radila sa php-om, pa ako stranice koje nisu dio foruma mogu napraviti u html-u bilo bi mi lakse nego tjedan dana se upoznavati sa php-om.
Ima li mozda koji dobar chat php-u (besplatan ili ne)?

Hvala na pomoci.


php fajl je naprosto html u koji su dodati komadi php koda izmedju <? ?> tagova, to je cela mudrost....samo ono izmedju tih tagova je zanimljivo php interpreteru, sve ostalo ce naprosto da izprinta nepromenjeno...znaci ako svoju html stranu preimenujes u *.php ona ce najnormalnije da radi jedino ce server da nepotrebno trosi vreme na pokretanje php modula i parsiranje strane, umesto da je posalje direktno...znaci preporucljivo je da ih ne preimenujes....

sto se tiche mesanja tehnologija(asp i php), to nije nikakav problem, ako ne mesas dva jezika u istom fajlu naravno....znaci par strana odradis php-om, a onda dodas link ka strani sa asp chatom, nikakav problem jer komunikacija ide preko browsera, njemu je svejedno ko tamo negde generise html...mada ima i php chatova kolko volis,verovatno cak vise od onih u asp, pa cisto iz razloga odrzavanja je jednostavnije da sve bude u istom jeziku....

[ wizzz @ 03.08.2004. 22:24 ] @
Citat:
Winex: Želiš reć da je besplatan???!
Ako da, daj please reci adresu.

Možeš!
One datoteke koje nemaju php-a dakle sve ostalo što nije forum, može imat extenziju htm jer ih server ne treba procesuirati nego samo poslati source code klijentu tj. tvojem IE-u/operi/netscape-u...

... i još nešto; ne mogu se obuzdati

Javascript ne zahtijeva ništa od servera, tj. ne možeš reći da "server podržava javascript" jer se javascript procesuira na računalu klijenta. (client side script)

Pozdrav!


Ne nazalost nije besplatan, kao sto rekoh privatan server samo za njihovu upotrebu.
Hehe da,istina da sam rekla da server podrzava sve navedene tehnologije,ali sam mislila na php/asp a ne na javascript...no svejedno moja greska, trebala sam bit preciznija ..

Citat:
webmaster1: a ne bi ti nista skodilo da naucis i php...
jednom ce ti mozda trebati


A definitivno cu ga naucit, al nazalost trenutno paralelno radim sql i c,plus se ponovno podsjecam visual basica i javascripta tako da ce php morati pricekat par mjeseci.Mozak mi i ovako lagano sanja #include,dimm,var itd..


U svakom slucaju HVALA PUNO SVIMA NA POMOCI..sad znam kojim putem krenut..
pa gdje stignem..
T H A N X !!!
[ JOBAH89 @ 21.01.2009. 00:27 ] @
ljudi potreban mi je neko ko se dobro razume u HTML, Java, PHP i ASP,

javi te se na [email protected] treba mi pomoce oko necega detaljnije cu objasniti o cemu se radi zainteresovanima,
oko cene cemo se dogovoriti...
Hvala u napred.