[ Fuzz @ 02.08.2004. 13:46 ] @
Ljudi, znaci potpuni sam laik kad je rec o dekodiranju...ali iz ovoga sto sam procitao namece mi se jedno pitanje. Zasto je potrebno posedovati box i biti prijavljen na neki od unlocking servera(kojima se placa usluga?) da bi se otkljucao fon? Mislim zasto tako nesto nije moguce realizovati sa kablom i nekim programom koji daje unlocking code? Postoje key generatori za sve moguce programe na trzistu,zasto to nije slucaj i sa telefonima?
Naravno pritom ne mislim da imam jedan kabel i jedan program koji otkljucavaju sve fonove(bitno naglasiti da ne bi prosao kao Armin : ) )
[ skymobile @ 02.08.2004. 14:33 ] @
Hajde majke ti samo malo prosetaj po forumu i videces sta je dekodiranje,sto su porebni boxovi,sta su kalkulatori i sve ostalo.E ako ti onda nesto bude nejasno,pitaj i dobices odgovor.
[ Dejan Matijevic @ 02.08.2004. 15:54 ] @
Kratko i jasno, zato što je taj program za dekodiranje netko napisao i proveo neko vreme istražujući, ulažući vreme i novac pa je valda i zaslužio da naplati svoj trud, a box je interfejs izmedju računala i telefona, a i zaštita programa, da ne može svatko (onaj tko ne plati) koristiti program. Programi nisu besplatni i nezaštićeni zato da ne bi svatko dekodirao već ljudi koji od toga žive i koji taj posao ne shvataju kao zaje...ciju i hobi. Shvatite više da je to posao, pravi posao u koji se investira novac

Svi koji misle kako se na tome uzima lova bez po muke želim da probaju... kad crkne prvi telefon i mušteriji ispljunu lovu (recimo od ovih novijih što koštaju 300 - 400 eura) nek se jave ovdje i napišu što misle o tome
[ Fuzz @ 02.08.2004. 16:23 ] @
Ma shvatam ja sve to,ali i photoshop i autocad i windows i lightwave i bla,bla,su razvijali ljudi pa se opet koriste bez placanja...mislim ne zelim sad da pocinjem raspravu o tome ko ima koliko legalnog softvera na kompu...samo pitam zasto nije tako i sa telefonima...pogotovo sto je dekodiranje ipak polulegalna aktivnost...
[ daso1 @ 02.08.2004. 17:30 ] @
Kao sto ti covjek rece, ljudi zive od toga! Mislim, windoze i office itd. su komercijalni proizvod (npr. kao rajcica, krumpir...) i trebaju biti dostupni svakom pa se zato i tako lako nabave, dok dekodiranje ne treba bas svakom "pacijentu" koji ima racunalo...
Ima gsm pirata ako si to htio pitati (crackovani div itd.), no nije toliko siroke prirode kao soft za PC.

[ Gojko Vujovic @ 02.08.2004. 17:45 ] @
Bojane, to sto ti koristis taj softver bez placanja ne znaci automatski da to radi ceo civilizovan svet, niti da to treba tako raditi. Ti se ovde bunis sto nema piratovanog softvera zapravo!? Neverovatno :)
[ legija @ 02.08.2004. 18:44 ] @
Mi u BH imamo poslovicu:
" Nemo's se *ebat a da ti ne udje."
Pa bar malkice -
[ Maniac @ 02.08.2004. 20:45 ] @
Al ja neshvatam jedno?Zasto se bunite zbog toga sto se programi za dekodiranje placaju?Recimo situacija je takva da je izasao nov tel...dok se ne napravi program za dekodiranje svakako ga vecina nece kupiti (mislim na tel)dokcena dekodiranja ne bude prihvatljiva...recimo 300 din...a i onom ko se nebavi prof.sa tim bice dostupno za download na netu...a i oni sto kupuju najnovije tel imaju i da plate za dekodiranje...Zar ne?
[ pelesta @ 02.08.2004. 21:00 ] @
Mozda i photoshop moze da otkljuca telefone,samo treba probati sve solucije sa akcentom na"effects-distort-displace.
A sto se tice ono u Bosni "nemozes se j......",moze,moze,samo treba pozvati hot line i eto j.....e do zore a ne udje.
[ daso1 @ 02.08.2004. 21:26 ] @
Ako zoves hotline, onda sam ispadas je.en, ako ne trenutno, onda dok stigne telefonski racun :-) Na kraju krajeva ipak ti udje :-)
[ Fuzz @ 03.08.2004. 01:50 ] @
STrasno. Postavio sam pitanje iz ciste znatizelje,a vi se primili kao da zelim da preotmem uzvisenu i legalnu delatnost dekodiranja mobilnih telefona. NE ZELIM DA SE BAVIM DEKODIRANJEM TELEFONA!

@daso1

Ako je windows `rajcica` lightwave sigurno nije, ali je opet dostupan.

@Gojko Vujovic

Gojko,Gojko,civilizovani moj Gojko,sta te tera da pricas takve gluposti.
Ja se ne bunim zbog nicega. Znaci `postavio pitanje`-da `bunio se-ne`.
A ti bi mozda mogao da iskljucis taj necivilizovani svet sa `elita` i uzivas u chat-u sa preostalom dvojicom.

[ forfaze @ 03.09.2004. 22:35 ] @
Pozdrav,

Sa pojavom ideje o kodiranju mobitela pojavili su se i prvi programi za za dekodiranje mobitela koji su radili otprilike kao svi programi na kompu, do licenci se u principu lako dolazilo (krekovi i sl.). Medjutim posto konkurncija ljudi koji prave te programe za dekodiranje i nije bas velika, to su ustvari mali dobro upeceni timovi koji su se dosjetili da te svoje progame zastite na malo drogacije nacin od klasicnih komercijalnih programa tako sto su "dio" programa smjestili u box, tako da se aplikacija koja se nalazi na hard disku u stvari i nije kompletna nego za korektan rad uzima odredjene parametre sa externog hardvera tj. box u kojem se nalazi obicno neki od mikrokontrolera i kopca se na COM, LPT ili USB. E onda oni prodaju box a softver se moze skinuti sa neta besplatno. Svako ko zna nesto o mikrokontrolerima jasno mu je da se sadrzaj hex fajla ne moze iskopirati ako je zakljucan. Tu je kraj tvoje dileme.
Ko zna mozda dodje vrijeme kada ni widows necemo moci pokrenuti bez nekog boxa dongle-a ili slicnog komada hardvera.
[ Maniac @ 04.09.2004. 13:11 ] @
ajd sad ima programa za ekodiranje koliko ti volja a jel ima program za kodiranje tel?mislim negde na netu