[ zorpetus @ 02.08.2004. 17:51 ] @
Nije neki narociti problem ali me nervira sto ne mogu da ukapiram u cemu je stvar.

Elem, Windows 2000 AD domen, oko 30-tak radnih stanica, par servera...
Sve u svemu klasika za danasnje mreze.

I sta se desava? Sve stanice u mrezi (sve stanice su W2K Pro, svi serveri su W2K Adv., sve stanice su clanice domena tj. AD) mogu da se medjusobno "dopisuju" sa NET SEND user poruka (ili umesto user - computer name, svejedno) osim jedne!

Dakle, na tu stanicu nije moguce poslati NET SEND (kaze da ne moze da nadje network path), bilo da se salje ulogovanom korisniku na username bilo na sam computername. A takodje ni sa te stanice nije moguce poslati NET SEND bilo kome drugom u mrezi. Isto javlja da ne moze da nadje network path odn. tako nesto...

E sada, zbunjujuce je to sto su SVE stanice instalirane sa istog Ghost image-a
(naravno sa Sysprep), i sve rade savrsen osim ove! ?

Na toj stanici nema instaliran nikakav dodatan software (firewall ili sl.).

PING, Tracert i sl. normalno prolaze. Ta stanica najnormalnije se koristi mreznim
diskovima, surfuje, e-mailom (Outlook u corporate modu).

Reinstalirao sam TCP/IP - opet isto. Naravno i sve klijente za MS file i print
sharing i sl. I opet se isto ponasa.

Messenger servis je podignut i u Event Logu ne prijavljuje nikakve greske vezane za njega ili bilo sta drugo (vezano za mrezu ili bilo sta srodno). Zapravo u event logu nema nikakvih gresaka.

Masina ima NAV Corporate koji se updateuje dnevno, a i forsirao sam update par puta, a i proverio na wormove i sl. I opet nista. Naravno, svi korisnici rade iskljucivo u user modu.

Jedino sto je zanimljivo i nenormalno jeste da kada proveravam sa nbtstat -a
tu stanicu na njoj se ne vidi da je iko ulogovan lokalno (<03>) iako korisnik jeste ulogovan na tu masini fizicki lokalno, ali naravno ulogovan kao domain tj AD korisnik. I taj korisnik najnormalnije koristi sve resurse racunara i ne primecuje bilo sta cudno.

Ima li ko ideju sta bi moglo da bude uzrok?
[ kosac @ 03.08.2004. 07:06 ] @
A da li si probao da posaljes poruka sa net send /ip_adresa ?
[ zorpetus @ 03.08.2004. 07:23 ] @
Citat:
kosac: A da li si probao da posaljes poruka sa net send /ip_adresa ?


Da (samo sam zaboravio i to da napisem): probao naravno i to i ne radi.
Inace name resolution nije problem posto kada radim ping computername
normalno se resolvuje i normalno pinguje taj racunar.

Stvarno smesan problem, ali iritira :-)
[ zorpetus @ 03.08.2004. 19:11 ] @

Da pomenem i to da ta masina normalno prima broadcast NET SEND * poruke,
dakle samo nece da prima kada se salje njoj direktno, bilo preko NetBIOS imena,
bilo preko IP adrese.

Weird :-)