[ geronimo666 @ 03.08.2004. 09:22 ] @
pozdrav. zanima me dali je uopce moguce klonirati jednu VIPme i jednu Simpa karticu i stavit oba broja na jednu silver karticu. oba broja su moja tako da nebih radio to zato da varam i sl. nego jednostavno da imam u jednom mobu oba broja. programator koji moze to raditi imam. koliko tocno memorije silverica ima. dali je puno manje od original kartica ili? jer imam stari mob koji nema mogucnost spremanja brojeva na sebe. dali ovo probijanje kartica od vip-a i ht-a ima veze koji revisioni kartica su ili? VIPme kartica mi je ona ful stara, a Cronet bih ili kupio ili pokusao nabavit staru ako ne moze nova. hvala.
[ daso1 @ 03.08.2004. 11:36 ] @
Mislim da za dobivanje ki-a s Croneta nemas problema, ali VIP ima nesto drugaciji algoritam i vrtit ce ti tjedan dana i nece pronaci ki.
Koliko ja znam na silver ti idu 4 broja, ali imas nesto bjedno memorije za telefonske brojeve (nekih desetak) i za poruke (par komada).

Ako hoces 2 croneta staviti na jedan sim, tu nema frke, ali VIP je malo zeznut i cini mi se da od ekipe koja je to radila nitko nije uspio skenirati.

Na kraju krajeva, ako imas opremu kod sebe - probaj, mozda tebi uspije!

P.S. Ja sam isto imao tu ideju, ali malo sam se raspitivao i informirao i dosao do saznanja da nist od skeniranja vipa, sad imam dva mobitela :-)
[ geronimo666 @ 03.08.2004. 12:34 ] @
a ovdje koliko sam vidio na forum mnogi tvrde da se moze vip kartica bez beda klonirat? ako je ono sa brojevima istina onda mi se definitivno ne isplati to radit osim ako ne kupim novi mob koji ima svoju memoriju. a dali ima veze dal se radi o onoj staroj kartici od vip-a ili onoj novijoj? probavam sada skinut jednu staru vip karticu koja vise ne vrijedi jer frend nije nadoplatio na vrijeme. moju me je strah dirat dok ovu barem ne probam da je ne spalim. dali kada se dogodi da kartica izgori ovi u vipu ako im je donesem na zamjenu (ako bi uopce pristali na nesto takvo) mogu skuzit sta se dogodilo? hvala.
[ geronimo666 @ 03.08.2004. 12:57 ] @
a dali se moze napraviti sa nekim drugim karticama osim gold i silver. mozda fun, ona ima dosta vise memorije ako se ne varam zar ne.
[ steva75 @ 03.08.2004. 13:06 ] @
pazi ovako
gold=max 4 tel.broja 1 poruka i 31 broj za imenik pic16f84 eprom 24c16
silver=max 10 tel.broja 40 poruka 100 brojeva za imenik pic16f876 eprom 24c64
green=max 10 tel.broja 99 poruka,254 brojeva za imenik pic 16f877 eprom24c128 ili green2 eprom 24c256 isti pic

sto se tice fun kartice ona ne moze da radi u telegonima jer ima atmela u sebi dok ove kartice imaju pic

pozdrav
[ geronimo666 @ 03.08.2004. 14:00 ] @
dobro a reci mi gdje se moze nac ovih green kartica jer ja ih nisam nigdje uspio nac. isto tako silver kartice nadem skoro svugdje po 100kn sto je totalno previse. samo na 2 mjesta sam nasao jeftinije (80kn i 65kn). pretpostavljam da programator koji moze radit sa silvericom i gold moze i sa ovom green?
[ geronimo666 @ 03.08.2004. 14:05 ] @
a kvragu sad sam tek vidio da ne mogu programirat silver niti gold kartice vec samo mjenjat eeprom na njima sa postojecim programatorom. pozdrav.
[ daso1 @ 03.08.2004. 14:25 ] @
Ja sam to probao skenirati prije nekih godinu i pol, nije islo (VIP). Mozda su decki nesto sad napravili pa se moze, ne bih ti tu mogao pomoci.
Sto se tice paljenja kartice, ako ju sluuucajno spalis, pazi da je ne ostetis hardverski (pazi da ju ne izgrebes ili tako nesto). Ja sam ih spalio nekoliko (doduse radio sam gluposti s njima, nisam ih skenirao) i onda sam jos uzeo ommetar i izmjerio karticu (sve moguce kombinacije pinova) i tamo gdje je postojao neki otpor sam spojio ispravljac i pustio kroz nju nekih cca 0.5A i spalio ju i na tome mjestu.
Dok do dofuras u VIP, oni ti stave karticu u njihov card reader i vide da kartica ne pokazuje znakove zivota i bez problema daju novu (reci samo da ti crkla u telefonu, oni ce pitati u kojem, ti velis npr. nokia 3310 i sve OK).
U cronetu je nesto drugacija situacija, u cronetu naplacuju zamjenu kartice te dobis drugi broj ako nisi na pretplati dok u vipu dobis free drugu (sa istim brojem i saldo na racunu ti ostaje kakvog si imao).
[ steva75 @ 03.08.2004. 14:34 ] @
Citat:
geronimo666: dobro a reci mi gdje se moze nac ovih green kartica jer ja ih nisam nigdje uspio nac. isto tako silver kartice nadem skoro svugdje po 100kn sto je totalno previse. samo na 2 mjesta sam nasao jeftinije (80kn i 65kn). pretpostavljam da programator koji moze radit sa silvericom i gold moze i sa ovom green?



potrazi malo na netu imas ih gde god hoces barem ovde kod nas u bg
pozdrav