[ matildic @ 03.08.2004. 20:23 ] @
Kako ga unlockirati??
Jel može bez testpointa? Koji program koristiti??
Jel može sa kabelom od m55???
?
[ mikica80 @ 03.08.2004. 20:30 ] @
Kabal ti je isti,pomocu uniboksa,friea i mislim da mora testpoint
[ matildic @ 03.08.2004. 20:34 ] @
znači isti kabel i freia, testpoint i to je to??
A jel mogu poslije upucavati fleš ako je odrađen testpoint??

P.S.
Jel zna ko jel može bez testpointa??
[ daso1 @ 03.08.2004. 21:26 ] @
Nemoze bez testpointa, a sto se flashanja tice, mozes ga flashati do mile volje! :-)
Moze i swup, ali ti telefon mora biti upaljen kad pokreces flashanje.
[ Maniac @ 03.08.2004. 22:14 ] @
sta je swup?
[ sasa77 @ 03.08.2004. 23:26 ] @
moze i bez testa provereno i isprobano na c60,mc60 i na m55
ovo resenje je za c60 i mc60



Napomena prije pocetka:

· Baterija mora biti puna.
· Nikad ne skidaj kabal u toku flashanja.
· jako je vazno odabrati "MC60" a ne "MC60 boot". ako odaberes "MC60 boot", moze biti svasta!!! (isto i kod C60)


1º -Prvo instaliras "Siemens Dataexchange Software v.2.67" software, upalis telefon, spojis ga na box i pokrenes software. Telefon mora biti bez kartice.

2º - ides u: /java/jam/ folder i kreiras novi folder, u njega ubacis dvije PX5AMD Java aplikacije (.jad & .jar).

3º - Sada upalis telefon sa SIM karticom koju prima (npr. motorola test card) i pokrenes dodanu JAVA aplikaciju. Ova aplikacija ce traziti code, code = 39116. Sada ces vidjeti novi menu, prvo odaberi "backup bootcore", onda odaberi “patch bootcore” i nakon nekoliko sekundi telefon ce se ugasiti. Da zavrsis ponovi istu proceduru i dobit ces poruku "Already OK". Sada je bootcore patchiran.

4º - Jako je vazno napraviti backup flasha. npr. sa "Freia build 10" softwareom odaberi telefon koji radis. Ako bi nesto krenulo naopako imas backup telefona da ga popravis.

5º - Sada flashas “patched bootcore C60". pokreni (Freia build 10), odaberi telefon koji radis, u "Configuration Functions" odaberi "Patched bootcore", pritisni “Write flash to phone”, odaberi “goodc60bootcore.zip.fls” flash file, klikni na “bootcore” box i pritisni “OK”. Software ce traziti da pritisnes ignition dugme, Pritisni ga i software ce flashat telefon za par sekundi.

6º - Zadnji korak je unlock telefona. Odaberes telefon koji radis sa "Freia build 10" softwareom i odaberes "Direct Unlock no map is saved".


a ispod je aplikacija potrebna za patc pa probajte
[ skymobile @ 04.08.2004. 00:19 ] @
Citat:
matildic: Kako ga unlockirati??
Jel može bez testpointa? Koji program koristiti??
Jel može sa kabelom od m55???
?

Kolega je li moguce da sada postavljas ovakva pitanja?
Ovo oko unlocka je bilo aktuelno jos oko nove godine!
Imas starih postova o tome.

P.S kabal ti je isti za celu 55-60 seriju, jedino za C62 ima externo napajanje

Citat:
Maniac: sta je swup?

Jesi ti ozbiljno ovo pitao?

[ Lazarevac @ 04.08.2004. 08:35 ] @
Citat:
3º - Sada upalis telefon sa SIM karticom koju prima (npr. motorola test card) i pokrenes dodanu JAVA aplikaciju. Ova aplikacija ce traziti code, code = 39116. Sada ces vidjeti novi menu, prvo odaberi "backup bootcore", onda odaberi “patch bootcore” i nakon nekoliko sekundi telefon ce se ugasiti. Da zavrsis ponovi istu proceduru i dobit ces poruku "Already OK". Sada je bootcore patchiran


Nije mi jasno koju karticu treba ubaciti.
Citao sam na stranim forumima da treba ubaciti karticu mreze na koju je fon zakljucan (063) mada mislim da kad se ona ubaci nece moci da se pokrene surf & fun

Sve u svemu uradim ja sve kao sto si ti naveo al freia mi prijavi da je flash file los.
[ daso1 @ 04.08.2004. 09:48 ] @
Mislim da ce ti najbolje biti da otkines taj testpoint i voila! Nije nist komplicirano, a ako si imalo spretan, nema sanse da zeznes.
[ steva75 @ 04.08.2004. 10:04 ] @
Citat:
daso1: Mislim da ce ti najbolje biti da otkines taj testpoint i voila! Nije nist komplicirano, a ako si imalo spretan, nema sanse da zeznes.


apsolutno tacno i posao gotov za 2-3 min najvise
pozdrav
[ Maniac @ 04.08.2004. 20:27 ] @
Citat:
sky master: Jesi ti ozbiljno ovo pitao?

pa jesam...
swup je flash?zar ne?
[ daso1 @ 04.08.2004. 21:02 ] @
H-h! Ako je swup flash, sta je onda winswup?!
[ skymobile @ 04.08.2004. 23:32 ] @
WinSwup je oficijelni siemensov flasher i koristi se za update softvera,i takodje negovom upotrebom se ne gubi garancija
[ sasa77 @ 04.08.2004. 23:49 ] @
Citat:
Lazarevac: Nije mi jasno koju karticu treba ubaciti.
Citao sam na stranim forumima da treba ubaciti karticu mreze na koju je fon zakljucan (063) mada mislim da kad se ona ubaci nece moci da se pokrene surf & fun

Sve u svemu uradim ja sve kao sto si ti naveo al freia mi prijavi da je flash file los.


ako si sve uradio kako treba mora da ti radi (isprobano 100%) moras da imas karticu koju telefon prihvata (motorola test karticu prihvataju svi telefoni i zakljucani) pokrenes aplikaciju px5amd i odradis kako je napisano
u freia podesis "Configuration Functions" odaberi "Patched bootcore
i onda probas prvo da iscitas podatke baterije,eproma flasha i ako to radi onda odradis ostatak upis flasha i unlock
[ daso1 @ 05.08.2004. 07:40 ] @
Citat:
sky master: WinSwup je oficijelni siemensov flasher i koristi se za update softvera,i takodje negovom upotrebom se ne gubi garancija


Moje pitanje za winswup je bila sala! No kad smo vec kod winswupa, nije to oficijalni siemensov flasher, vec swup koji radi pod windozama (a ne u dosu).
Oficijalni softver je onaj "siemens update tool", a to nije winswup niti swup.

Neka me netko ispravi ako sam u krivu.

Pozdrav!
[ Lazarevac @ 05.08.2004. 08:38 ] @
Citat:
sasa77: moras da imas karticu koju telefon prihvata (motorola test karticu prihvataju svi telefoni i zakljucani)



pa ako imam 64 karticu na koju fon nije zakljucan da li mi u tom slucaju ne treba ta univerzalna motorolina....I dalje mi je problem kad probam da upisem patch onaj goodbootc60 fajl od nekog lasera sa gsm foruma...
[ steva75 @ 05.08.2004. 09:33 ] @
Citat:
Lazarevac: pa ako imam 64 karticu na koju fon nije zakljucan da li mi u tom slucaju ne treba ta univerzalna motorolina....I dalje mi je problem kad probam da upisem patch onaj goodbootc60 fajl od nekog lasera sa gsm foruma...


zemo jos se mucis sa tim donesi to da ti sredim cas posla na stari dobri nacin preko test tacke
pozdrav