[ milos23 @ 03.08.2004. 23:04 ] @
krenuo sam malo da uchim o servletima, jsp-u i ejb-ovima pa me zanima koji server da instaliram.....

ja sam instalirao tomcat (iako sam sve uradio kako pishe u uputstvu, jer kada ukucam adresu mog projekta po imenu zadataom u web.xml nece nista da otvori, a kada ukucam sam pocetni deo adrese http://localhost:8080/mojServlet on ga pokrene, ali je problem sto pokrene kada ima samo jedan class fajl u apliakciji), ali on cas radi cas ne, ne radi refresh (sto je ovde vec neko navodio)

i josh neshto, da li je neko narucivao ibm websphere sa njihovog sajta (onaj trial od 30ak dana) ?
[ Jim Jackson @ 03.08.2004. 23:53 ] @
Kao što kažeš možeš da probaš WebSphere. BEA je takođe slala WebLogic (mislim da je to komplet verzija koja se ne zaključava). Imaš još i Oracle Application Server, aktuelna verzija 10g (malo je komplikovan za instalaciju i održavanje). Možeš da probaš i Sun-ov J2EE SDK uz njega dolazi i server. To ti je možda i najbolji izbor za učenje, dobiješ sve u jednom instalacionom fajlu - server, netbeans ... Ne smaraš se mnogo oko instalacije ...

Citat:

i josh neshto, da li je neko narucivao ibm websphere sa njihovog sajta (onaj trial od 30ak dana) ?


Jesam ja, ali ga nikada nisam instalirao.
[ milos23 @ 04.08.2004. 00:16 ] @
Citat:
Jesam ja, ali ga nikada nisam instalirao.


a znachi stize, posto sam ja narucio to ima vec 7 dana i nikakav odgovor josh nisam dobio
[ Jim Jackson @ 04.08.2004. 09:10 ] @
Stiže, može da prođe i do mesec dana.
[ mca @ 04.08.2004. 10:24 ] @
Nesto tu ti nisi ispratio do kraja.
Tomcat je jedan od boljih servera koji se koristi u produkciji u velikim sistemima, i za to sto tebi treba je sasvim dovoljan.
WebSphere je dobar ali kao i ostali trazi strahovito puno resursa i za teranje par servleta ti nista ne treba. Ako hoces neke enterprise funkcije tu je Jboss.
On isto moze da radi na skromnijoj masini.
Ove profi mozes da gledas, ali za male aplikacije su nepotrebni (sem ako musterija ne trazi, ali to je vec drugo pitanje, onda ih on i placa...)
[ milos23 @ 04.08.2004. 12:43 ] @
pa ne znam
pokusacu u linux-u posle, nisam stigao tamo da isprobam, ali u win-u mi se desava...
a kad sam rekao websphere mislio sam na websphere studio (razvoj aplikacija), ne na application server :o))

a zanima me da li postoji uputstvo za jboss, tj dokumentaciju za skidanje (bilo u obliku html-a ili pdf-a) posto ja na njihovom sajtu to nisam video, tj moze samo online
[ mca @ 04.08.2004. 15:54 ] @
Pa postoje razni oblici.
Ako ima html, uzmes lepo Adobe Acrobat (ne reader), i postavis da ti skida taj link, i pravi pdf, i eto ti offline...

[ veljaradenkovic @ 05.08.2004. 23:38 ] @
Video si al nisi video za DZ.

Sto se tice JBoss-a stvari sa dokumentacijom stoje ovako.

Sto se tice besplatne (legalno besplatne) dokumentacije sve sto ces da nadjes je vrlo kratko (sturo), a to iz razloga sto je JBoss team istripovao neki njihov open source concept (koji je uzgred, sto se mene tice korektan sa obzirom sta dobijas).

Dakle ljudi su ti dali server, oce da jedu pa prodaju support i dokumentaciju.

No, ko sto svi znamo sve moze sporednim putem... P2P manager (Kazaa, Shareazaa) -> search -> "JBoss documentation all subscription" => Eto ti dokumentacija.

Ima i knjiga nekih ... nisam nesto citao. Drndaj pa kad ti zapne googuj to sto ti je zapelo pa vidi sta kazu drugi ljudi.

WebLogic ti salju (meni je stigao za osam dana). Verzija nije vremenski ogranicena, vec je ogranicena brojem konekcija. Zanimljiv je ... Ja sam se igrao pa mi jeposle bilo jos lepse da se igram sa JBoss - om koji i tebi najtoplije preporucujem.

Pozdrav
[ mca @ 06.08.2004. 08:26 ] @
JBoss dokumentacija postoji na njihovom sajtu (koji je malo tezi za snalazenje):

hxxp://docs.jboss.org/admin-devel/AdminDevelTOC.html
[ veljaradenkovic @ 06.08.2004. 10:59 ] @
Mozda me neko nije razumeo al pokusao sam da kazem kako da se dodje do ovoga.

Buy Now:
$99 COMPREHENSIVE (ALL-DOCS) ANNUAL SUBSCRIPTION
$500 COMPREHENSIVE (ALL-DOCS) ANNUAL SITE SUBSCRIPTION
$10-$30 JBoss 3.x Server base documentation
$10-$30 JBoss 2.x Server base documentation
$30 Java Management eXtensions, JMX
$10 Legacy JBoss 3.0 CMP 2.0 documentation
$10 JBoss Clustering documentation

[silver]Mada moram da priznam nisam znao ni da je ovaj dokument na njihovom sajtu.[/silver]

:)))
[ mca @ 10.08.2004. 10:58 ] @
To ti nista ne treba, sve ima na linku koji sam postovao.
To je samo papirni oblik.
[ c00l_daem0n @ 10.08.2004. 21:12 ] @
Nesto sam cuo da se taj JBoss vrlo slabo koristi u praksi, gotovo nigde, a dok su svima puna usta JBoss-a. Da li je to tacno?
[ Ivan Tanasic @ 11.08.2004. 02:46 ] @
With over 5 million downloads to date, JBoss ranks #1 with Java developers and independent software vendors.

JBoss Application Server has evolved into a full feature and robust J2EE application server that is no longer limited to just the development lab anymore as evidenced by a dramatic increase in large-scale production deployments. A recent SDTimes survey showed that JBoss has expanded its presence in the production market from 15% in 2002 to 25% in 2003, earning it not only the third position in the application server market but also the honor of fastest growing application server in the industry.

Izvor: http://www.jboss.org/products/jbossas
[ c00l_daem0n @ 14.08.2004. 20:33 ] @
Da, znam, i mene je zacudilo jer sam to cuo od nekog ko se aktivno bavi serverside javom.
Inace, to je tekst sa jboss sajta, a nije tajna da su oni malo vise kontraverzni nego sto je uobicajeno.
[ mca @ 16.08.2004. 08:45 ] @
Koristi se JBoss i u produkciji.
Ja znam za 10 instalacija.
A sigurno ih ima jos mnogo...