[ Boris Lozac @ 04.08.2004. 09:42 ] @
Dje ste.........
Imam problem, pre neki dan mi je kompjuter totalno odlepio, pocele su da mi se prikazuju neke linijice, i tackice po ekranu u windowsu, znaci u raznim bojama, i pomeraju se, znaci svaki put kada kliknem Refresh na primer, te linijice se pojave na drugom mestu, isto kad upalim neki prozor, takodje se to vidi na ivicama, prozora, i po slovima takodje.... Onda se monitor sam ugasi, i onda moram da restartujem komp, i onda ponovo sve tako, ali od juce uopste vise ne mogu da startujem komp, odnosno upali se on, hard nesto drlja sekund, dve, i stane, a ekran crn, znaci nista ne vidim, nema ni onog iscitavanja hardvera, znaci ne mogu ni da udjem u bios, nista....
Ploca je Asus A7N8X-X, stara, 4 meseca,
procesor AMD Barton 2500+, 4 meseca
Graficka je Saphire Ati Radeon 9200 se 64 mb, driveri 4.5
Windows Xp pro, najnoviji Nforce driveri.....
Sta vi mislite sta bi ovo moglo da bude, drug mi kaze da ne mora da znaci da je graficka, kaze da je mozda crko kontroler na ploci......

Da li je neko imao slican problem, i ako jeste recite mi sta da uradim, mada mi je sve ovo pod garancijom, ali me svejedno zanima sta je......
Hvala.......
pozd.......
[ lancia88 @ 04.08.2004. 10:33 ] @
pozdrav,
zvuci i kao virus ali mozda i reinstalacija moze da pomogne. Najmanje mi zvuci kao neki HW-ski kvar.
Pozdrav
[ Boris Lozac @ 04.08.2004. 11:26 ] @
Ok, ali i ako je virus ne mogu nista da preduzmem, jer uopste ne vidim nista na ekranu, znaci samo crno, tako da ne mogu da reinstaliram ili bilo sta.......
Hard disk radi samo sekund, dve i onda stane, znaci uopste se nista ne ucitava....

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 11.08.2004. u 01:50 GMT]
[ Brzina @ 04.08.2004. 13:01 ] @
Da nisi previse overklokovao graficku pa ti je pravila probleme a na kraju je mozda i crkla.
[ Mitar Ostojic @ 04.08.2004. 13:51 ] @
Mirise na graficku
[ Boris Lozac @ 04.08.2004. 14:06 ] @
I ja se nadam da je graficka, posto mi je to najbolja varijanta, a i pod garancijom mi je, mada su mi i ploca, procesor i memorija isto pod garancijom, ali to je komplikovaniji proces, dok oni provale sta je problem, to moze da potraje do mesec dana.... idu mi na q ovi kompjuteri majkemi, znaci stalno neka nervoza, nikad nista ne radi kako treba, treba uzeti original IBM, Compaq, ili tako nesto, pa da se ne z.......s sa ovim "bugarskim" komponentama......
[ David D. @ 04.08.2004. 21:43 ] @
Nosi graficku kod nekog da je probas ili reklamiraj tamo gde si je kupio. To bi bio prvi korak...
[ kUdtiHaEX @ 05.08.2004. 10:31 ] @
Problem jeste do graficke. Jednom je u servis kupac doneo svoju graficku koja se isto ponasala, razlog je bio taj sto ju je preklokao...
[ Boris Lozac @ 07.08.2004. 11:28 ] @
Da, graficka mi je crkla, nosio sam je kod druga i njemu isto ne radi, treba ovih dana da dobijem novu, ali stvarno ne znam kako je mogla da crkne, nisam je klokovao, (bar mislim da nisam)......
[ Boris Lozac @ 08.08.2004. 13:53 ] @
Mozda sam je overklokovao jednom, nisam siguran, znam da sam instalirao neki program za OC, ali nije hteo da radi, kad sam hteo da povecam radni takt graficke, i posle Apply, on vrati kako je bilo, tako da sam mislio da on ni nije overklokovao, a posle nije hteo da se uninstalira, pa je ostalo tako, moguce da mi je taj j****i program sprzio graficku....
Sad kad dobijem novu, sta mislite sta da radim, oce on i nju da overklokuje posto ne mogu da ga skinem sa kompa, sta da radim, da reinstaliram XP ili sta.....????
[ Brzina @ 10.08.2004. 23:25 ] @
Sve vrijednosti stavi na default u tom programu, ako ne pomogne reinstaliraj windows.