[ Mima2004 @ 04.08.2004. 14:13 ] @
Problem je sledeci. Imam jednu MDI "roditelj" formu i nekoliko "dece" formi. Iako "deca" nemaju ControlBox, ipak dvoklik na liniju naslova izvrsava funkciju maximize i "dete" forma dobije Control Box.
Pitanje glasi - da li je moguce da se iskljuci mogucnost dvoklika na liniju naslova ili da se na neki drugi nacin onemoguci maximize funkcija.

Hvala unapred

M.
[ dusty @ 04.08.2004. 14:56 ] @
Probaj da u properties child forme stavis da je MaximizeBox = false
[ Mima2004 @ 04.08.2004. 15:02 ] @
Mislim da me mozda nisi najbolje razumeo. Jesam uklonila Contro Box iz child form. postavila MaximizeBox na false. Cak sam i ogranicila maximum size, ali dvoklik na liniju naslova ipak prosiri child form na ceo ekran i tom prilikom doda ControlBox. Da li postoji neka API funkcija kojom se ovo moze kontrolisati?


Hvala...
[ aXi @ 04.08.2004. 15:47 ] @
Ako si uradila sve sto kazes (Stavila ControlBox na false i stavila ControlBox na false ... mora oba) onda ne bi trebalo da ima problema ;) ja sam napravio isti projekat kod mene na compu i sve lepo radi... dvoklik ne uvecava formu. Imas li .NET 1.1?
[ akrosoft @ 04.08.2004. 15:48 ] @
Mislim da neces moci da isklucis ControlBox, i da property ControlBox ne vazi za MDI child forme. Tako pise u MSDN-u.

Mozes da napravis child formu bez title bara ako ti to odgovara:

Code:

Form2 frm = new Form2();               
frm.MdiParent=this;
frm.Menu=null;               
frm.ControlBox=false;               
frm.Text="";
frm.Show(); 


...ili, druga varijanta je da implementiras interfejs IMessageFilter u formu i metodu PreFilterMessage interfejsa u kojoj ces hvatati poruke. Tebe interesuje poruka WM_NCLBUTTONDBLCLK. Ako je message = WM_NCLBUTTONDBLCLK sto znaci da je korisnik dva puta kliknuo na title bar, jednostavno u metodi PreFilterMessage vrati true sto znaci da je poruka handle-ovana i maximize se nece izvrsiti, a za sve ostale varijante vracaj false. Nemam napisan ovaj primer, ali mislim da ce raditi, pa pogledaj malo po netu objanjenje za ovaj interface, a ako nista ne budes nasla, javi pa cemo probati.....
[ Mima2004 @ 04.08.2004. 16:12 ] @
Hvala Akrosoft!

to je upravo ono sto sam trazila!

M.
[ bunker @ 05.08.2004. 00:17 ] @
a zar nije najlakse:

Code:
Me.FormBorderStyle = System.Windows.Forms.FormBorderStyle.FixedSingle

doduse radi u VB-u sa sharpom nemam iskustva. uz ovo je potrebno da ContolBox bude false....