[ jc denton @ 17.02.2002. 06:08 ] @
RtlCompareMemory - gde je u Win 98 ?

U kojoj biblioteci (win 98) se nalazi RtlCompareMemory funkcija i kako je pozvati ?

Kopajuci po netu, pronadjem ti ja da je to u ntdll.dll fajlu, odem do drugara i iskopiram isti sa win2000, instaliram ga kod mene na win 98, deklarisem funkciju i pozovem je i sve radi - funkcija postoji ali ne lezi vraze !!!

RtlCompareMemory bi trebalo da uporedi dva memorijska bloka i da vrati broj istih bajtova (tako objasnise ovi u MSDN-u).

RtlCompareMemory to i radi samo sto izlazi na prvoj nadjenoj razlikci, pa onda ne moze sve bajtove u mem bloku da uporedi.

Jel neko zna za kosku ?

[ Ivan Dimkovic @ 17.02.2002. 07:46 ] @
Prvo, NTDLL.dll je sistemski fajl tesno povezan sa NT kernelom i tesko da bi smeo da ga koristis sa Win98 prostim kopiranjem fajlova - a i te rtlXXX funkcije su prevashodno namenjene kernel i user mode drajverima a ne GUI aplikacijama-


Resenje je napisati nesto tvoje, znaci funkcija koja vraca broj istih bajtova:

Code:

int myRtlCompareMemory(BYTE *b1, BYTE *b2, int size)
{
  int num_bytes, count;
  
  count=num_bytes=0;
  
  do {
    if(b1[x]==b2[x])
      num_bytes++;
    x++;
  } while(x<size);
  
  return num_bytes;
}

[ jc denton @ 17.02.2002. 08:13 ] @
Thanks !
[ jc denton @ 17.02.2002. 08:24 ] @
Posetio sam ti sajt - napokon neko ko programira u DirectShow-u !

Ili mozda ne koristis DirectShow ?

Jos malo pa zavrsavam DivX player, bice to prvi domaci player pa ako si radio u DirectShow-u imam jedan problem kod video overlay-a :

Kada player stoji preko videa (movie-a) koji je u toku provide se odredjeni regioni - jedva sam provalio da je to zbog video overlay color-a ali ne znam koje je resenje - jel znas o cemu pricam ?

Takodje imam problem sa miro karticom - postavio sam to pitanje vec u forumu.

Imas neku ideju ?


[ Ivan Dimkovic @ 17.02.2002. 09:34 ] @
Na zalost, ne radim u DirectShow-u (barem ne aktivno) - moj posao je istrazivanje i implementacija algoritama - a to je na malo nizem nivou...

Ali, mogu ti preporuciti http://www.powerdivx.com - mislim da ta ekipa radi DivX player (tj. player koji podrzava i DivX pored mnogo drugih stvari), pa mozda treba da pitas na njihovim forumima - siguran sam da neko vec zna o cemu se radi...
[ jc denton @ 17.02.2002. 20:18 ] @
Vec sam razgovarao sa autorom powerdivx-a (to je neki decko od 20 god. sa nekog francuskog ostrva), ali hvala u svakom slucaju.
[ Ivan Dimkovic @ 17.02.2002. 20:53 ] @
Iznenadilo bi te koliko u tom svetu ima ljudi od 20-25 godina :)