[ MACKASTI @ 05.08.2004. 13:10 ] @
Ljudi,imam veliki problem sa rundll32.
Imao sam mnogo slicnih problema ali ovaj nikako da rijesim.
U pocetku je bio problem sa trojancem i skinuo sam trojan remover i on je sve sto je bilo makao,ali posle toga se pojavio jos veci problem.
Naime ja kad sam restartovao windows pojavljuje mi se greska da ne moze da nadje Rundll32.exe.
Ja podjem na search i nadjem ga,on postoji.
Kad ocu da otvorim neki program,na primer Winamp,kaze mi:
"Windows cannot find 'C:\Program Files\Winamp\winamp.exe'.Make sure you typed the name correctly,and then try again.To search for a file,click the Start button,and then click Search."
Tako ne mogu nista da otvorim.Na strane idem preko My computera jer explorer ne mogu da otvorim.
Ako moze neko neka mi pomogne molim vas.
Hvala
[ Jbyn4e @ 05.08.2004. 13:13 ] @
Deluje mi kao da je taj trojan remover obrisao neke fajlove koji su bili zarazeni, a potrebni su windowsu. Najlaksa varijanta za probati je reinstalacija Windowsa, ali iz samog windowsa (na isto mesto) - drugim recima osvezavanje fajlova. Ako to ne uspe, ne gine ti najverovatnije reinstalacija windowsa iz pocetka (bootabilan cd u uredjaj pa onda instaliranje, mozda pre toga uklanjanje windows direktorijuma...)
[ MACKASTI @ 05.08.2004. 15:19 ] @
Ja mislim da ima laksih varijanti,jer se ovo sigurno jos nekom desavalo.
Ako moze neko neka pomogne hitno je molim vas.
[ Danilo Vukovic @ 05.08.2004. 20:10 ] @
Probaj pomocu sfc da extractujes taj fajl sa instalacionog diska
[ MACKASTI @ 06.08.2004. 00:00 ] @
Rijesio sam problem,cijeli hard sa formatirao i installirao win.
Malo sam se pomucio ali mi je sad kompjuter kao nov:)
Hvala na pomoci
[ Jbyn4e @ 06.08.2004. 09:33 ] @
Citat:
MACKASTI: Ja mislim da ima laksih varijanti,jer se ovo sigurno jos nekom desavalo.
Ako moze neko neka pomogne hitno je molim vas.

i
Citat:
MACKASTI: Rijesio sam problem,cijeli hard sa formatirao i installirao win.
Malo sam se pomucio ali mi je sad kompjuter kao nov:)
Hvala na pomoci

Vidis li kontradikciju izmedju svoja dva posta? I uopste pretpostaljam da nisi probao varijantu koju sam ti rekao, tj. da ubacis instalacioni cd XP-a dok si u windowsu i pokrenes setup i izvrsis reinstall ili kako se vec zove ta opcija u XP-u.
[ MACKASTI @ 06.08.2004. 14:48 ] @
Htio sam to da uradim ali posto mi kompjuter odavno ima nekih problema,morao sam to da uradim.
npr.
Cijeli windows mi je potpuno updejtovan,a on mi sam updejtuje jedan isti update.
Updejtuje ga ja installiram taj update i ponovo,i stalno tako,svaki dan skida isto.
A rekao si da ce mozda uspjeti!
Ovako sam bio siguran da ce 100% raditi.
[ George Duls @ 02.02.2005. 00:45 ] @
jeli zna ko rjesenje a da se nemora formatirat disk?
ne znam ja to..
a imam slican problem kao i ovaj gore.
samo sta meni kad kliknem ".lnk" i ".exe" fajl
mi javlja da windows cannot open rundll32 i predlaze"select a program from a list,
i web search.. i u hkey_classes_root mi nema ".exe". nije bilo ni lnk ali sam
napravio..
[ X.X.X.X @ 04.02.2005. 23:52 ] @
NA win98se mi se javlja takav problem i bia je RAm-u pitanju imaš na forumu vec su bili spomenuti programi npr.goldmen(ja mislim da je on)
[ PomoC Nenad @ 30.03.2014. 21:25 ] @
SLicno se i meni desava... ne znam sta da radim, instalirao sam novi vindovs sistem ..
I instalirao drajvere a neki mi jos fale tipa za grafu , nmg igrati na open GL
I vo mi se pojevljuje kad hocu da otvorim da instaliram graficku kartu ...
Graficka je ta tako da nesto nije u redu sa pc pomoccc!!!!!!!!!

Problem with Shortcut

The drive or network connection that the shortcut Shortcut to 6-11-pre-r300_xp_dd_ccc_wdm_38185.lnk'
refers to is unavailable. Make sure that the disk is properly inserted or the network resource is available, and then try again.
[ PomoC Nenad @ 30.03.2014. 21:48 ] @
Aj pomozite i menii :P
Instalirao sam novi sistem i nmg da istaliram drajver za graficku ...
RADEON 9200 SE family

Ovo mi se desi kad ocu da otvorim folder u kome je instalacija drajvera za graficku :

Problem with Shortcut

The drive or network connection that the shortcut Shortcut to 6-11-pre-r300_xp_dd_ccc_wdm_38185.lnk'
refers to is unavailable. Make sure that the disk is properly inserted or the network resource is available, and then try again.

Hvala unapred :))