[ voyager @ 06.08.2004. 03:07 ] @
Zbog Unicode podrske tj. cirilice i moje zelje da izbegnem YUSCII fontove bio sam prinudjen da predjem na Corel12.
Na neke promene inace po meni dobrih stvari u prethodnim verzijama se nekako navikoh ali me nesto i dalje zestoko zeza.
Naime neohodno mi je da ubacujem u neku vrstu tabele puno pojedinacnih artistic text-ova unicode cirilicnim fontom npr. Arial Narrow. I sta se desava? Selektujem text tool i izaberem serbian cyrillic tastaturu i napisem cirilicom to sto zelim onda treba da kliknem u drugu "celiju" i da otkucam nesto ali Corel vrati podesavanje za tastaturu na serbian latin ili english us.
Prtobao sam sledece:
1. setovanje cirilicne tastature kao difol u regional settings samog winxp-a.
Cak sam i celukopna regionalna podesavanja stavio na serbian cyrillic ali bez uspeha.
2. U Corelu sam probao da resim preko opcije Text/Writing Tool/Language medjutim za izbor nema npr. serbian cyrillic vec samo croatian sto automatski upucuje na latinicu.
3. Probah sa Service Pack/om koji je upravo izasao ali po instaliranju SP 1 i pokretanja Corela dobijam sldecu poruku: The UI Language registration list is invalid. Tako da to ubije instalaciju a pojma nemam na sta ukazuje ta poruka?
Problem sam prinudno resio uklanjanjem srpske latinicne tastature iz OS-a i sada to radi ali naravno nemam srpsku latinicnu tastaturu. Ocigledno ako se instalira nasa latinicna tastatura Corel se "zalepi" za nju i cirilica je zadnja rupa na svirali tj. ne moze da bude glavna pored latinicne.

Otvoren sam za sve predloge resenja.
[ nikola_pejcinovic @ 18.09.2004. 00:51 ] @
I sam si rekao i video. Sve dok u Corelu u Text/Writing Tool/Language ne bude imao izbor serbian cyrilic neces moci da to namestis.

To ce se naravno desiti kada svi koji ga koristimo pocnemo da placamo za Corel po 500 dolara a ne da kupujemo crackovane kopije i kada se godisnje bude prodavalo po minimum 1000 Originalnih Primeraka.
Do tad...
Pozdrav!