[ jeremycod @ 06.08.2004. 14:45 ] @
Potrebna mi je pomoc u vidu saveta, nekog primera ili linka ka adresi gde se nalazi neka literatura koja moze da mi pomogne da resim sledece dve stvari:

1) U projektu koji radim potrebno je dinamicki kreirati HTML stranu tako sto se koristi JSP template u koji se ubacuju podaci iz xml dokumenta. Ja sam to sve odradio ali je problem kada u HTML stranu treba ubaciti primer programskog koda. Taj kod bi trebao da bude ubacen u HTML stranu tako da izgleda npr ovako:

Code:

class MazeFactory {
private int x;
private Vector lessons=new Vector();
 public: MazeFactory(){
this.createSomething();
this.doSomething();
...


Problem je sto je kompletan kod kao jedan element u xml dokumentu i preuzima se kao jedan String. Da li neko zna da li postoji mogucnost da u xml dokument unutar tog stringa ubacim neke tagove koje ce kasnije HTML browser da prepozna kao komandu da predje u novi red, ili bilo sta drugo da uradim da mi kod na kraju izgleda kao sto treba a ne da sav kod bude u nizu.

2) Sledeci problem koji imam je transformacija dijagrama klasa iz XMI formata u SVG koji bi se prikazivao u HTML browseru. Da li neko zna gde bi mogao na Netu da nadjem neki primer ili literaturu koji ovo objasnjavaju.

Pozdrav svima i hvala.