[ Agent @ 07.08.2004. 09:51 ] @
Ja radim kao mrezni administrator (strasno neiskusan.....) u kompaniji koja ima nekih 40-tak kompova (win 98, me , 2000 i XP, ne pitajte zasto:))i nedavno se javio jedan problemcic!
Na preporuku likova za ciji antivirusni program (necu reci koji je jer mi se ne svidja ali je bio tu kad sam se ja pojavio) imamo licencu, instalirao sam security update (MS01-059, MS02-061 MS03-026 i MS03-007) na racunare koji imaju XP Pro os!
E nakon toga su se pojavili ti problemcici! Dakle situacija je bila sljedeca: svaki komp moze pristupiti svakom kompu (tako i treba da bude, opet nije bitno zasto) osim ovim "doradjenim" XP masinama! Kad se pokusa pristupiti XP-u dobije se iritirajuca poruka tipa :"***** is not accessible!You don't have permission to access network resource! Please contact your system adminystrator...", ili tako nesto, ovisno od OS na masini sa koje se pokusa pristupiti XP-u! (XP moze pristupiti svakom kompu, osim XP-u,..... naravno)
ICF je bio iskljucen, nikakav third party firewall nije bio prisutan, simple file sharing -enabled, i probao sam reinstalaciju ovih mreznih protokola (da nije slucajno....), ali nista nije upalilo!
Ping po imenu i IP radi, net view \\***** izbacuje slicnu poruku upozorenja....
Nakon dosta googlanja, naisao sam na jedan post koji govori o problemima koji se javljaju kod 2000-ke nakon instalacije SP3, i probam i to (onako iz ocaja), kad, to je bilo rjesenje! Taj problem je istaknut i u MS knowledge base, ali se nigdje ne spominje XP!
Dakle ako netko ima slican problem neka pokusa sljedece:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa
DWORD KEY
"restrictanonymous" = 0
Ako se nekome pojavi slican problem..............
Sto se tice sigurnosti podataka........
[ someone_bl @ 09.08.2004. 08:07 ] @
Pre svega to nije problem... nego podizanje sigurnosti.. sasvim je normalno da anonimus access bude disable... XP je samo to naslijedio od 2000 sp3+. Po ovome sto si do sada iznijeo ne izgleda mi bas najbolje organizovana mreza... a i cudno mi je po preporuci ovih iz antivirus kompanije instalirao si zakrpe ? pa zar ne bi trebao da imas sve zakrpe instalirane bez icije sugestije?
[ Agent @ 10.08.2004. 07:49 ] @
Ja sam ti izasao s faksa prije mjesec dana, a tu sam poceo raditi prije tri sedmice!
I imas pravo, mreza je vise nego neorganizovana ,valjda su me zato i zaposlili:)
Meni je to predstavljalo problem jer je bilo potrebno da XP bude vidljiv mrezi, a to mi je tada izgledao jedini nacin da to rijesim!
Malo je gadno kad si rookie........