[ SBSL @ 08.08.2004. 14:00 ] @
Naime kod jednog mog drugara sam reinstalirao windows medjutim posle toga njemu ne rade audio diskovi na cd-romu (a pre je radilo), ustvari tacnije RADE ali nema tona... Znaci pesma normalno ide u winampu ali na zvucnicima nema tona... Od hardvera mu nista nisam dirao u kompu tako da ne verujem da je problem u tome... Mislim da je problem softverske prirode, tj. da postoji neka caka u podesavanjima... Ali aj' sta sad da lupam, recite mi vi ako neko zna...

PoZdRaV
[ sasa022 @ 08.08.2004. 14:42 ] @
Ako je W98 proveri audio kablic.
Od softverskih problema moze biti pogresno izabran out plug-in u Winampu ili
iskljucena opcija CD Audio u Volume Control-u.
[ BeastMaster @ 08.08.2004. 16:52 ] @
A ako je XP idi u Device Manager, odaberi u listi CD-a odgovarajući CD i klikni dva puta zatim na jezičku Propertis štikliraj Enable digital CD audio for this CD. Naravno sve ovo ukoliko CD nije kablićem povezan sa zvučnim ili nije mutiran u volume control-u :)
[ SBSL @ 08.08.2004. 23:43 ] @
E ljudi slusajte sta sam otkrio... Evo ovako..!

Naime probao sam da resim stvar ali nije do winampa, nece ni preko media plejera... Nije problem ni u VOLUME CONTROL meniju.. Ali kad sam otvorio kuciste, kabla koji spaja mat. plocu i cd-rom nema... Sad sam se zacudio kako je radilo onda pre..?????!!!!

Sta sam predpostavio... Pre je na njemu imao ME i XP, nikad WIN 98... Da li je moguce da je do operativnog sistema.. Tj. da u XP i ME ne treba taj kabl (ja ga licno nemam) a u WIN 98 mora da ga ima da bi slusao AUDIO diskove...

Sta vi mislite, tj. sta vi znate ?!

PoZdRaV
[ Miroslav Cvejić @ 09.08.2004. 07:13 ] @
WindowsXP audio diskove pušta bez tog kabla jer ih on grebuje (preko IDE kabla) i pušta kao wav fajl. Problem je što to ne radi kako treba na dosta CD-ROMova. Rezači su se jako dobro pokazali.

Ja lično koristim SPDIF kabl od CD-RWa do zvučne karte. Ista stvar kao i audio kablić samo mnogo kvalitetniji zvuk daje.

Na većini novih računara se i ne stavlja audio kablić jer se u startu na njima instalira WindowsXP. Niko ne očekuje downgrade OSa. ;)
[ pctel @ 09.08.2004. 10:12 ] @
Windows98 pusta audio diskove bez kablica ako se instalira DX media player.
[ SBSL @ 09.08.2004. 12:21 ] @
Pa dobro sta sad hoces da kazes da ne mogu da slusam muziku na winampu u WIN 98 ?
[ pctel @ 09.08.2004. 12:22 ] @
Mislim da moze, ako se prvo instalira DXMP.
[ kUdtiHaEX @ 09.08.2004. 12:53 ] @
...ili povezes zvucnu i CD-ROM.
[ cedomir @ 09.08.2004. 15:47 ] @
CEK, CEK, device manager/CD ROM/properties/digital playback/enable digital cd rom......
[ SBSL @ 09.08.2004. 20:21 ] @
Ubacio sam joj taj kabl izmedju MB i CD-drajva i radi ko "Svajcarski sat"... Dobro sam mislio da je u tome problem... E sad da li je do windowsa ili neceg drugog ne znam... Ali vazno je da sad radi...

PoZdRaV