[ sttefan @ 08.08.2004. 19:29 ] @
Citao sam post o prosirenju memorije za MC60 ...da li je moguce i za M55?

Pozdrav


[Ovu poruku je menjao sttefan dana 14.09.2004. u 19:15 GMT]
[ u_m @ 08.08.2004. 22:39 ] @
naravno i to do 3,6M

potrazi malo po forumu ima toga koliko hoces
[ espresso @ 09.08.2004. 08:31 ] @
moguce je prosiriti najvise do 4.14MB. Za verziju 11 potrebno je pecovanje butkora java programom. ne znam da li je isti kao i kod c60
[ sttefan @ 09.08.2004. 16:00 ] @
Na forumu sam procitao objasnjenje za MC60 ...ali je nesto sturo,tj.nije mi bas sigurno....uglavnom ako je neko raspolozen da mi detaljnije objasni...tu sam i unapred hvala.I jos jedno pitanje kako da proverim koja mi je verzija softvera,tj 10 ili 11 ...?
[ svetozar @ 10.08.2004. 07:33 ] @
Verziju softvera proveravas kucanjem *#06#, pa klikom na levi soft taster "Info".
Ispisace ti SW-Version: --, a dva reda nize i koji lg imas ("lg" je paket jezika: 06 je sa srpskim).
Ja sam inace odustao od povecavanja memorije zato sto nameravam da telefon dignem sa sw11 lg06 na sw91 lg01, pa cu onda tek povecati memoriju na 3,75 MB.
A sto se tice sw91, jos uvek nemam dovoljno informacija, pa mi je malo nesigurno da se igram sa telefonom.
Ako je neko digao sw na 91, mogao bi dateljno da opise postupak, i sta je sve od programa potrebno za to.
Pomoci radi, sve je lepo objasnjeno na
http://www.mobilmania.cz/hosti...nsmania/dir_upravy/m55fw91.htm
ali bih voleo da cujem da je neko od "nasih" to uspesno odradio.
[ sttefan @ 11.08.2004. 19:24 ] @
Svetozare,

hvala...pogledao sam svoju verziju softvera (10)...sto ti rece ipak cu malo sacekati dok neko "nas" ovo ne odradi....

Pozdrav
[ sttefan @ 11.08.2004. 21:11 ] @
Ipak sam se usudio i promenio sam verziju softvera na SW91...a za ovo ostalo jos uvek se razmisljam ...nije mi bas sve dovoljno jasno...
[ u_m @ 11.08.2004. 21:17 ] @
aj, za nas koji se jos nismo usudili, baci malu pricicu o razlikama izmedju 10-tke i 91-ce , plz
[ svetozar @ 12.08.2004. 06:46 ] @
Citat:
sttefan: Ipak sam se usudio i promenio sam verziju softvera na SW91...

Da li bi hteo da nam detaljno objasnis kako si prebacio telefon na sw91?!
Hvala unapred!
[ sttefan @ 12.08.2004. 15:50 ] @
Veoma je jednostavno ..."skinuo" sam WinSwup 32 sa lokacije na koju me je uputio Svetozar (http://www.mobilmania.cz/hosti...910101_service.rar),instalirao program,povezao M55 sa PC ,i pritisno START.Posle 15-tak minuta telefon se sam ugasio(tako treba),diskonektovao sam ga sa PC-jem.Ukljucio sam telefon i to je to ...prijavljuje da je SW91.

Posto sam to uradio juce ...nisam imao vremena da testiram detaljno telefon...do sada sve radi normalno...
[ svetozar @ 13.08.2004. 08:57 ] @
Wou!
To mi malo zvuci isuvise jednostavno i lako, da bi bilo istinito!
To sto si opisao je u stvari klasican nacin za zamenu softvera.
One probleme koje sam ja vidjao na drugim forumima, i sisteme dizanja softvera zahtevali su malo vise "hirurskih" intervencija na softveru telefona, te iscitavaja pojedinih stvari sa postojeceg softvera, i ucitavanja u novi nakon zamene istog.
No, videcemo...
Da li mozes da kazes, ako si imao vremena da zapazis koja su poboljsanja u odnosu na verziju koju si imao (sw 10)?!
[ u_m @ 13.08.2004. 12:20 ] @
to mi lici na postupak koji sam ja uradio kad sam prelazio sa 7-ce na 10-ku, samo sto sam ja koristio orginalni sw sa siemensovog sajta.

pa to brljanje po softveru fona. koje svi opisuju je zbog predostroznosti, da bi mogao da ozivis telefon ako nesto krene naopako... odnosno prvaljenje backup-a
[ sttefan @ 14.08.2004. 19:59 ] @
Svetozare,
ne razumem ove tvoje recenice:

Wou!
To mi malo zvuci isuvise jednostavno i lako, da bi bilo istinito!
To sto si opisao je u stvari klasican nacin za zamenu softvera.

Prvo kazes da ti ovo ne "zvuci" istinito...a zatim kazes da je to "klasican nacin za zamenu softvera ..."

Pa naravno da je to zamena softvera i nista drugo ....ja sam to uradio i sada mi je SW91.A ti probaj pa ces videti...ili mozda bolje nemoj ,posto je ovo LAKO I JEDNOSTAVNO...

I na kraju, evo i slike M55-SW91, slikano sa mojim digitalnim fotoaparatom...
[ svetozar @ 16.08.2004. 08:17 ] @
Lako i jednostavno:
http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=152337
[ sttefan @ 16.08.2004. 16:42 ] @
Evo i mog zapazanja:
sa verzijom SW10 telefon mi se povremeno "zakucavao",dok sa verzijom SW91 nema problema.
[ DDevil @ 17.08.2004. 15:28 ] @
Eh ovako...,
kupio sam dva siemensa M55 i oba su SW10."Skinuo" sam WinSwup 32 sa lokacije na koju me je uputio Svetozar:
(http://www.mobilmania.cz/hosti...1update/M55_910101_service.rar),
i pozajmio data kabl.

Da li treba da instaliram neki drajver, posto mi nije jasno kako da povezem tel. sa PC da bih zamenio softwer. Ako neko zna neka detaljno objasni jer me pomalo strah da ne unistim tel. mada imam garanciju na softwer.

Unapred hvala!!!
Devil Himself
[ DDevil @ 19.08.2004. 19:06 ] @
Gde da skinem poslednji drajver za M55 i kako da povezem tel. sa PC-jem da bi ga uopste video. Ja ga prikljucim na serijski port preko data kabla i ono nista....
Pomagajte!!!
[ svetozar @ 20.08.2004. 12:27 ] @
Da ti preko racunara "video" mobilni, potreban ti je Siemens Data Suite, koji dirktno mozes skinuti sa siemensovog sajta:

http://www.siemens-mobile.com/.../173/17362/cdsetup1.0.0.76.zip

a objasnjenje imas na:

http://www.siemens-mobile.com/...s%253A0,00.html#Free%20Goodies

pa pogledaj pri dnu strane objasnjenje za Siemens Data Suite.

Pozdrav!
[ sttefan @ 07.09.2004. 20:37 ] @

Da bi mi V-klay video telefon moram da izvrsim batch bootcore..ali nece pa nece...Uz pomoc Siemens Data Suite-a ubacim px5amd Java aplikacije(.jad & .jar).Skinem telefon sa Data kabla ,udjem u Java/jam nadjem obe aplikacije .Kada startujem .jad ispise mi Download pm55amd,kazem YES,pita me gde da snimi i na kraju ispise Reinstall current version,kazem Yes ,a telefon mi ispise Inciorrect CSD profile.
A kada startujem .jar ispise mi cannot create class in sistem package.
U svakom slucaju uopste mi ne nudi aplikacija da upisem code 39116...u cemu je stos....???


Pozdrav
[ sttefan @ 12.09.2004. 15:45 ] @
Evo,uspeo sam!

Problem je bio u tome sto verzija SW91 ne radi sa pm55amd .Morao sam vratiti telefon na stariju verziju software-a 10 ,pa zatim pach pm55amd,pa tek onda promenu software-a na SW91.
Posle toga mi je v-klay "video" telefon pa sam mogao nastaviti prosirivanje memorije .Prosirio sam memoriju tako da sada imam 3.75MB na A disku + SW91 .
Sve fino radi,jedino mi je problem jezik posto sam imao samo slovacki za SW91(m55_fw91_lgpSK_9c.bin) ...Posto ja(kao i vecina), ne znam slovacki,da li neko ima engleski ili srpski za verziju software-a 91 .Bio bih mu vecno zahvalan.

Pozdrav
[ remark @ 17.09.2004. 15:01 ] @
Stvarno, ako neko ima engleski ili srpski neka okaci link...
[ u_m @ 28.09.2004. 13:54 ] @
Citat:
Evo,uspeo sam!


kakav kabel si koristio za ovo, ja imam orginal siemens-ov, da li mogu ovo odraditi sa njim, uspio sam samo promjeniti fw sa ver07 na ver10, a za ostalo ne prolazi, da li ova java app moze da prodje sa ovim kablom??
[ sttefan @ 28.09.2004. 21:27 ] @
Ja sam kabal pravio i to po ovoj shemi ...
[ remark @ 17.10.2004. 23:35 ] @
Jel neko uspeo da prosiri memoriju i da zadrzi engleski jezik???
[ bukovski @ 18.10.2004. 13:23 ] @
ljudi jel moze to sa s55. Imam ver.16 trenutno u telefonu ali sam skino najnoviju v91 moze li sa nekom od ovih verzija da se poveca memorija. Cito sam kao da moze sa v20 ali nigde nemogu da je nadjem. POzdrav.
[ DelTroter @ 18.10.2004. 14:32 ] @
postoji alexsidov v-klay patch, za prosirenje memorije na 3,5 mb i dvojezicki lang pack, (ovo je po meni najbolji patch za prosirenje memorije, najstabilniji i najsigurniji)
sa ruskim i engleskim,
u principu ti moyes da ubacis jezik koji hoces samo ga ubaci na pravu adresu i da bude odgovarajuce velicine
idie na http://alexsid.antex.ru

[ remark @ 20.10.2004. 11:34 ] @
Del Boy hvala, ovaj patch radi OK!!!
[ ADRENALIN @ 22.10.2004. 01:01 ] @
Ja ovaj jezik uopšte ne razumem, jesu li to dva fajla ili jedan.Kako se zovu?

Jel ovaj DiskA_3.5_91.vkp jel on ima jezik u sebi ili samo širi memoriju?
[ remark @ 24.10.2004. 23:42 ] @
Dva fajla! Prvo ubaci taj DiskA_3.5_91.vkp, pa zatim 5A0000_11_2.zip (M55_From_5A.bin)...pre toga OBAVEZNO sacuvaj FullFlash telefona!!! Meni radi super...
[ sasa_88 @ 12.11.2004. 15:52 ] @
Da li moze neko da mi kaze sta da radim pokusao sam da povecam memoriju na 3.75 MB i V_KLay je to sve odradeo ali kada sam hteo da upalim fon nece?
[ remark @ 13.11.2004. 13:45 ] @
Prvo moras reci koju verziju softvera imas i koji se patch koristio...Inace i kad je sve dobro odradjeno fon nece da se upali nekih 3-5min (formatira disk)!!!

Najbolje je da fon ima veryiju softvera v91 i da koristis alexisov patch koji je gore naveden...Prati uputstvo!!!
[ awesome @ 05.12.2004. 01:33 ] @
probao sam sve to(prosirivanje na 3.5mb) i prihvati patch onda tel nece da se pali(formatira...) i kad se upali cijelo vrijeme mi pise network search i blokira nece da udje u meni,nista!Cak sam pokusao da UNDO-ujem patch ali nije moglo opet isto morao sam oped da ga flashnem na 91.U cemu je problem?
[ Andrej Čvoro @ 12.12.2004. 10:39 ] @
A jel moze neko da mi da link ka toj temi za prosirenje memorije na Siemens MC60,svugde
sam je trazio i nisam mogao da je nadjem.
[ badem_sangaj @ 22.01.2005. 00:15 ] @
MOZE LI NEKO OVO DA MI PREVEDE
PA DA URADIM FLASH NA MOM M55 FW91+49path 3.6mb

ZVĚTŠENÍ FLEXNÍ PAMĚTI NA 4.14 MB (bez T9) PRO M55 FIRMWARE 11
Na úvod
Hranice 4 MB je pokořena! Když to srovnáte s flexní pamětí, která je v originální m55-ce (1,9 MB), tak jsme ji zvětšili o dalších 100%. Ale tato operace je celkem složitá a způsobí velké změny ve firmwaru, od přesunu LGP po zakomprimování grafiky. No, ale jdeme do toho.

Zde je vše,co budeme potřebovat.
Postup operace
Předpokládám, že v máte v mobilu "čistý" firware 11. Jestli ne, tak ho tam nahrajte. Stáhnout se dá i na našich stránkách. Firmware nemusí být ani úplně čistý, ale nesmí v něm být žádné systémové patche.
Udělejte zálohu vaší fullflashe pomocí v-klaye. To bude trvat asi tak 20 minut, když máte kabel do COM portu.
Zapněte mobil, připojte ho k PC a pomocí DES (Data Exchange Software) nahrajte celý obsah flex memory do počítače. Nahrajte i skryté složky.
Mobil teď chvilku nechte být a spusťte program PicPac (Picture Packager).
Dejte extract a vyberte zálohu vaší fullflashe. Pak zadejte cestu a uložte obrázky.
Jděte do složky s obrázky
Teď musíme ušetřit co nejvíce místa, takže můžete smazat nepotřebné obrázky, měnit jejich barevnou hloubku, po případě předělat některé na černobíle. K tomu by Vám mohl pomoci program InfranView. Nejvíce místa ušetříte smazáním on/off/net animací.
Když se dostanete na velikost obrázků kolem 800kb, tak pomocí Picture Packageru vytvořte patch. Zmáčkněte compress a program vygeneruje patch.
Teď musíte do patche přidat:
362A96: 00202F02
a to na 12 řádek, pod #pragma disable warn_no_old_on_apply.
<< OBRÁZEK >>
Aplikujte patch. To by mělo trvat asi tak 2 minuty.
Teď aplikujte patch na zvětšení - diska_biiig_NEW.vkp
To bude trvat okolo 15 minut. Teď si jděte dát třeba kafe:)
Po nahrání patche musíte nahrát český (popř. slovenský) LGP na adresu 0x5F0000 a velikost 0x10000.
Teď pustťě mobil...ale on se zapne a nebude nic dělat. To je normální - probíhá format nové paměti, cca 5 minut. Počkejte.
Jděte pomocí DES přejmenujte všechny *.adr na *ad_ a *.lock na *.loc_v složce adressbook a ve složce PersistentData\SMS přejměnujte SMS.dat na SMS.dat_, toto jsme dělali kvůli tomu, aby bylo možno vrátit váš adresář a vaše SMS.
Teď vraťte celou vaší flexní pamět z bodu 2.
A už můžete užívat novou 4.14 MB velkou paměť.

unapred hvala!!!
imam i sve faajlove za flash pa ko zna prevod dobija od mene
flash gratis!!!!
[ misteryns @ 17.12.2005. 23:44 ] @
Da li bi mi neko pojasnio gde treba da stavim ove fajlove..u koji folder..?